Jump to content

Moto Zajednica

Jel praktikujete vi ovo? (okretanje motocikla)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Prvi put sam video ovo kod majstor Čapa, okretao je Hondu XX, a pošto je radionica uska tako okreće sve motore.

Ja sam tako redovno okretao svog KLE-a, a skoro sam bio prinuđen da okrenem i PAN EVROPU (teška 315kg) i uspeo sam.

KLE-u sam uvek tako podmazivao lanac bez ičije pomoći-nakrenem na ćopu, naslonim na sebe i levom rukom okrećem točak, a desnom prskam sprej.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3678 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

KLE-u sam uvek tako podmazivao lanac bez ičije pomoći-nakrenem na ćopu, naslonim na sebe i levom rukom okrećem točak, a desnom prskam sprej.

 

Znaci neka 69 poza :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

:D  :)

 

Ha, a narocito treba biti pazljiv kod bocnih nozica koje su opremljenje sa mikroprekidacem (onemogucava pokretanje motocikla sa spustenom-zaboravljenom nozicom). Cisto da se napomene. Inace, vec ceo balkan (mozda i svet, jel' dokle dopire ovaj forum  ;D ) okrece motore na foru sa klipa... ccc

Ja licno to ne bih radio, narocito ne u bitnim situacijama. Jednom, na Tari sam prisao vidikovcu, i imao sam nagnuto zemljiste, priblizno 2.5m x3m. Kamen i zemlja. I naravno, vidikovac, na 800mnv.... U takvim prilikama "zongliranje" na bocnoj, ima preveliki rizik... No, drugar, GixxerK6, mi je pomogao, zna se, na misice u rikverc, a u prvoj, napred, pored motora. Naravno, skola je placena. To vise ne radim...

LM, da se vratim na temu, nije problem rotirati motor na ravnoj i tvrdoj podlozi (uski prolazi, garaze,...) ali u zivotnim situacijama, hmm, uvek bi dva puta razmislio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Na mom prethodnom motoru, R6 2004, ćopava je bila tanko tanka da se ne bih usudio ovo da uradim. Par puta sam malo podizao motor na nju radi podmazivanja, ali sam se uvek ježio da ne pukne. Na Fazeru je masivna nožica, tako da je moguće napraviti ovakav manevar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Bolje ti je da ga uhvatis za rep, odignes malo zadnji tocak i zaneses ga, nemas sta da slomis!

To mozes sa skuterom...

Radio sam to sa tomosom bt od 70kg, pa salcanom  od 140kg, pa sa Yamahom FZR1000 EXUP od 240kg, i meni djeluje kao bezbolnija opcija, posebno kod Yamahe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

probao sa gsxr i nimalo mi se nesvidja

Zašto,to je veoma jednostavno,desna ruka na rep motora...moj GSXR je imao hiljadu takvih okretanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

Kako kod koga...mada po nekom mom razmišljanju na tako malom parčetu metala prenosite oko 170 kg mase,SIGURNO nedonosi ništa dobro,to je po meni da izvinete izdrkavanje (neželim nikog da uvredim),al sagledajte realno,koje su to potrebe da se motor tako okreće,samo se priziva đavo bez potrebe-jer je ipak potrebno oko 2 metra prostora u radiusu od 360 stepeni,a za toliko može se sesti na motor i okrenuti se normalno.Ps pri kraju snimka,pogledajte kako mu je MOTOR SPAO SA ĆOPAVE....a ćopava se MOŽE tako iskriviti,jer poznajem 2 momaka koji su to radili pa imaju kiflu od ćipave.

na lakšim motorima,možda neostavlja posledice...  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja