Jump to content

Moto Zajednica

organizujmo rutu

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Bgd

Mislim da bi bilo odlicno da napravimo rutu koja ce prolaziti kroz celu Srbiju, da na karti obelezimo mesta koja treba obavezno videti a da zatim izracunamo koliko bi vremena bilo potrebno da se sve prodje, koliko bi kilometra imalo, stavili neke bitne telefone odnosno clanove koji se nalaze u tim mestima(naravno koji su voljni pomoci).

Predlozi:

-ruta bi trebalo da ima neko zvucno ime

-da bude duga max 5 dana da bi svima bilo prihvatljivo (htedoh da predlozim vise ali jedino da opet ruta krene iz pocetka, zbog velicine nase krasne zemlje)

-da prenocista budu na nekim jezerima i da se stupi u kontakt sa tamosnjim hotelima(probati da izdejstvujemo odredjeni popust za "putnike namernike" (clanove sajta). Naravno prenocista mogu biti i u nekim vecim gradovima

-zabeleziti manastire koje treba obici

-planine

-spomenike i sve ostale nase nacionalno istorijsko vazne stvari

-dobra mesta za vecernji izlazak, dobru klopu

-javne kuce(OVO OBAVEZNO!!!)

Naravno ima jos puno toga sto nisam naveo a vi sa svojim predlozima slobodno pisite, dajte ideje i nadam se da ce ovo zaziveti! Plan mi je da to bude ruta koju ce svaki pravi bajker overiti onda kada bude imao slobodnog vremena. Da postane sinonim za nesto sto ce svako od nas zeleti da ima u svojoj biografiji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija
Ocemo li prvo u manastire da se pomolimo pa onda u javne kuce ili obrnuto pa da okajemo grijehe u manastirima :misli: :lol:

javne kuche pod obavezno, a manastiri mogu i fakultativno da se odrade ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Potpuno se slazem sa ovom idejom da obidjemo malo i svoje i da upoznamo ono sto mi imamo da ponudimo.

 

U Rumuniji i madjarskoj smo upoznali dosta ljudi i svi su rekli da ce nas posetiti kad tad. Tada smo se malo zamislili. Mi smo tako mnogo toga videli, i tako mnogo su nam lokalci pokazali, ali smo postavili sebi pitanje : Ako neko dodje kod mene u goste sta bih ja njemu u mojoj okolini pokazao? Zivim 31 god u Vojvodini i ne znam maltene nista o njoj. Znao bih gosta da odvvedem na Petrovaradinsku tvrdjavu, eventualno vinska tura po Karlovcima i mozda Palic. 15 godina sam svaki dan u Novom Sadu a ne znam sta tamo ima interesantno za videti, a sigurno ima. Ima pregrst manastira na Fruskoj Gori koje bih im i mogao pokazati ali im nebih znao o njima nista recei osim : Evo i ovo je jedan manastir.

 

Treba malo da naucimo o svojem, i malo popularizovati ono sto imamo. Mozda ce tako vremenom i to biti jedna od stvari od kojih ce nam jednog dana biti bolje.

 

Na kraju krajeva ako vas neko ugosti u stranoj zemlji, red je da to i vratite, ali ne tako sto cete sedeti 7 dana po kaficima.

 

Neka svako da neku ideju i doprinos ovoj ideji, i ja cu. Internet, prijatelji, licna iskustva, pa da sastavimo neke 2-3 turisticke ponude za nase sadasnje i buduce prijatelje koji ce doci ili proci kroz ove predele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Super ideja. Mozda mogu malo da doprinesem po pitanju rezervata prirode i nacionalnih parkova jer sam obisao nekoliko zanimljivh mesta sa faxom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Sto se mene tice moze cela nasa bivsa !!! a i sire !!!

 

Ali treba svako da se skoncentrise na ono sto mu je najblize. Ako neko dodje kod mene u goste na 3-4 dana , naravno da ga necu voditi u Mostar ili Nis, nego u nekom krugo od 100-150km t.j. Vojvodini, ili mozda do BGD-a.

 

Ali mislim da treba da ovde okupimo sve ideje. Ima mnogo ljudi koji mogu sebi da priuste pre svega dovoljno vremena da putuju po 2-3 meseca (prvenstveno mislim na mlade ljude koji putuju stopom, eurailom,... kao sto i ja poznajem mnogo ljudi preko sajta www.hospitalityclub.org ). Oni obilaze vise zamalja regiona,... Ima dosta ljudi koji ove godine zele da posete Balkan, pa mislim da kada im ja pokazem ono sto ima interesantno u mojoj okolini, da mogu da im kazem 2-3 neka pravca koja mogu da uklope u svoje putovanje, da im predlozim koga da kontaktiraju da ih uputi na prave stvari,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

meni se licno dopada ideja jednog objedinjavanja svega sto se u smislu turisticke atrakcije moze videti kod nas. Mozda bi bilo dobro da se svako prihvati dela koji mu najvise lezi da malo doda neke opise, slikice, sajtove itd. za jednu regiju pa da se lagano sve to sklapa u celinu i dobije konacna finalna ruta koja se moze pohoditi u celini ili na delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija
Da li u obzir dolazi samo Majka Srbija ili bi ste se mozda pruzili do juga Hercegovine???

Za mene u obzir dolazi sve gde sam dobrodoshao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ako se sa skuterom dopelas do Trebinja,ma dobrodosao si uvjek!!!

Naravno da ste dobrodosli,pa to je Hercegovina,to je odma uz Crnu Goru,a kad si blizu Gasha kako mozes a da ne budes dobar domacin!? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija
Ako se sa skuterom dopelas do Trebinja' date='ma dobrodosao si uvjek!!!

Naravno da ste dobrodosli,pa to je Hercegovina,to je odma uz Crnu Goru,a kad si blizu Gasha kako mozes a da ne budes dobar domacin!? :D[/quote']

 

Opet da bih bio kratak nisam rekao sve sto sam mislio. Blazi oblik nepismenosti, rekao bih. :-) Naime podrazumevao sam da smo dobrodosli, te da je ukljucena i republika srpska u turu... :-D

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Dobra je ideja. Doduse, tako nesto vec postoji - Reli kroz Srbiju, ali je to jako lose organizovano i nema sanse da uspe. Oni dnevno prelaze jako malo kilometara, pa im je samim tim i putovanje dosta ograniceno...

 

Mislim da bi trebalo sigurno odraditi deo sa objedinjavanjem interesantnih stvari koje treba videti u Srbiji na jedno mesto. Napravicemo sekciju na sajtu za to, a svako ce dodati ono sto on misli da obavezno treba videti. Ja sam tako nesto pokusavao da uradim pre par meseci, ali odziv je bilo pomalo neozbiljan jbg.

 

Kad se sastavi nekakva turisticka mapa Srbije, lako je napraviti rutu koja bi to spojila. Takva mapa bi bila sigurno polazna tacka za bilo kakvo planiranje voznje po Srbiji, tako da apsolutno to treba da uradimo. Sad treba smisliti nacin i krenuti u rad.

 

Sto se tice zajednicke ture od vise dana, mislim da bi mnogo interesantnije bilo da se napravi plan ture koja bi obuhvatila vise republika bivse SFRJ (recimo, udje se u Hrvatsku, prodje se kroz Bosnu, dalje kroz Crnu Goru, preko Albanije (jer se mora) do Makedonije i onda povratak kuci.

 

Takva tura bi ostala svima u secanju, a plus bi nam domace destinacije ostale za neke manje ture od dan-dva-tri.

 

Nemojte me shvatiti da ne podrzavam ideju da se organizuje tura po Srbiji. Mislim da to moze jako lepo da ispadne. Samo mislim da bismo prvo morali da napravimo bas pravu turisticku mapu Srbije, ali onu koja je okrenuta motoristima, pa tek onda mozemo ici dalje sa organizacijom Tour de Serbia.

 

Pozdrav ljudi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Daj ne zezaj svacija masina moze da ide 120-130' date=' [/quote']

 

Moze, al' na ravnom. Lancia88 je mislio na easyride ekipu a ni jedan od njih nece/ne moze da vozi od Uzica do Zlatibora 120-150 a to je nekom jacem motoru-nista.

 

Ova Stromerska ekipa sa kojom sam bio na Tari je obisla skoro sve sto ste gore pominjali. Imam negde njihom itinerer (mislim na deo kroz Sbiju, CG, Albaniju i Makedoniju) ako moze da pomogne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

eto, pojasni onaj ko ima isustava sa voznjom o cemu se radi. Hvala Djuro, konkretno Tebe cemo ponajvise da cimamo za ovakvu turu obzirom da i ono sto nisi prosao jos uvek skocis ocas posla pa doneses putopis :)

 

Da se razumemo jedno, sa svojom suprugom kada putujem kakvu god da imam masinu ne mogu/ne zelim da vozim ture u kojima nesto treba videti oko sebe brzinama vecim od 90-100 km/h. Konacno, ako obrnem cajger u zivotu jos jednom pa me uhvati neka klimatericna pomama za brzinama ikad vise, jednostavno me nece zanimati ture za obilaske koliko pravci i krivine (ovo je fikcija kad sam ja u pitanju, ne dolazi vise u obzir). Konkretno, savrsenom brzinom za non-autoput pravce smatram brzine do 90 km/h jer to jesu brzine pri kojima se moze uzivati i u necem drugom sem u samoj voznji. Sa te strane sam i uklizao sa onim svojim komentarom salivsi se na racun putnih brzina Pabla i kompanije na R-ovima.

 

Dakle, ja licno dozivljavam turu za obilazak Srbije, nesto nalik onome sto su pokazali Suki i Sasa cini mi se na forumu, kao jednu solidnu poduzu voznju od par dana za svaki pravac sa prosecnim putnim brzinama od 80-ak km/h recimo. Za neke pravce to svakako nije dovoljno ali zato i postoji varijanta od par dana recimo. Ja se mogu sa svoje strane potruditi da opisem ono sto bih svakome preporucio u, recimo, istocnoj Srbiji koju smatram mozda i najmanje zanimljivom ali je takodje puna lepih lokaliteta koje vredi videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
Daj ne zezaj svacija masina moze da ide 120-130' date=' [/quote']

 

Moze, al' na ravnom. Lancia88 je mislio na easyride ekipu a ni jedan od njih nece/ne moze da vozi od Uzica do Zlatibora 120-150 a to je nekom jacem motoru-nista.

 

Ova Stromerska ekipa sa kojom sam bio na Tari je obisla skoro sve sto ste gore pominjali. Imam negde njihom itinerer (mislim na deo kroz Sbiju, CG, Albaniju i Makedoniju) ako moze da pomogne

 

Pa dobro podijeli se u brzu i u sporiju grupu, sporija grupa max moze da izgubi 10-15 minuta ali ce vidjeti mnogo vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

da, to je u redu upravo tako, sve rute koje bi se eventualno obradile bi se mogle pohoditi raznim brzinama u tako formiranim grupama i to je OK. Bitnije je mozda da se naprave rute sa komentarima samih destinacija za obilazak, stanja puteva i alternativa te eventualne podrske u vidu benzinskih pumpi, mehanicarskih radnji, delova ili vulkanizerskih radnji itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Pa ljudi, ja vas stvarno ne razumem...

Za pocetak bi bilo dovoljno da napravimo popis interesantnih mesta koja treba posetiti. Mozda ih podeliti u grupe, kao na primer : manastiri, pecine, prirodne lepote, spomenici...itd.Pa kad imamo listu, onda mozemo planirati rutu i razmisljati o grupama, brzinama ili sta ja znam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Svaka cast Joseph.

Vec su krenula prepucavanja kojom brzinom ce da se vozi, a jos se ne zna ni sta treba da se obidje? Reko bi, karakteristicno za nas srbe, krenuli smo da pravimo kola a vec se svadjamo oko boje.

Ljudi treba samo da se nabroje mesta koja su vredna obilaska, a onda neko da uzme i to sve lepo da poveze u jednu celinu. Znaci treba reci ja sam bio tamo i tamo, i tamo je super zbog toga i toga i tu je korisno znati ovo i ovo.

Ja cim pokupim sve podatke o nekim mestima koja su interesantna poslacu, da ne bi sad bilo: obavezno idite na Taru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Mokra Gora pod obavezno! Da se svrati kod cika Kuste i tako to!?

Nisam nikada bio po istocnoj Srbiji,tako da me taj dio zanima,mada su mi rekli da bas i nema sta da se vidi,a ujedno se prijavljujem u sporiju grupu!?

Neka ovi iskusni naprave rutu,pa onda polako da se gleda gdje prespavat,gdje da se kusa,...

Nadam se da ce to biti gotovo u dogledno vrijeme!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Evo za pocetak dok ne procesljamo detaljno svoje dvoriste i vidimo sta to imamo, nesto ovako :

http://www.beograd.org.yu/ About Belgrade

http://www.serbia-tourism.org/index_e.php tourist organization of Serbia

http://www.tob.co.yu/

http://www.tob.co.yu/english/index.html Tourist organization of Belgrade

http://www.to.vrsac.com/en_subregion.asp about town Vrsac

http://www.novisadtourism.org.yu/ about town Novi Sad

http://www.nis.org.yu/index-e.html about town Nis

http://www.subotica.co.yu/new/en/index.php?lg=en about town Subotica

http://www.kopaonik.net/eng/_html/home.php about National park Kopaonik

http://www.npfruskagora.co.yu/ about national park Fruska Gora

http://www.kikinda.org/eng/default.asp about town Kikinda

http://www.hotels.co.yu/

 

Pa neka pocnu detaljisanja i nadovezivanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Ljudi, smatram da bi trebalo napraviti nekoliko tura koje bi spojene predstavljale sve rute koje se mogu po srbiji proci. KOnkretno mislim da bi ture trebalo da se odnose na regije nase lepe zemlje koje su zgodne za obilazak u nekom ne tako dugom vremenskom intervalu (ne mislim direktno na geografske regije, pre na neke nazovimo "vozacke" regije, koje bi zapravo i trebalo odrediti). Moj doprinos bi u tom slucaju bio to sto bi mogao da uzmem od mame(drzi turisticku agenciju i organizuje ekskurzije za osnovne i srednje skole) planove ekskurzija i njihove planove, odakle bi mogli da uzmemo pribliznu rutu i mesta koja treba posetiti. Naci cu neki primer pa cu postaviti da vidite na sta to lici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

ne bih se slozio sa iskazom da je istocna Srbija nezanimljiva , cini mi se da je recimo Djerdapska klisura jako zanimljiva destinacija , koliko se secam vec je bilo putopisa sa te ture na forumu , a i ja cu uskoro tamo pa cu preneti svoje utiske...

 

a do tada dodajem jos jedan koristan link ovom Quasaar-ovom spisku :

 

http://serbiatravelers.org/html/destinacije.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja