Jump to content

Moto Zajednica

Velicina jakne (pantalona), manja ili veca?

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Da li jos neko ima problema prilikom odabira velicine jakne? Koliko jakna treba da bude velika, odnosno, mala?

Ja sam uzeo jednu broj 50, mislim da manju ne bih ni mogao da obucem.

Da li treba da jakna bude maksimalno prilepljena uz telo, ako da kako obuci nesto ispod - sem majce?

Isti problem vazi i za pantalone. Voleo bih da cujem vasa misljenja. :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Sve zavisi po kakvom vremenu planiras da nosis tu jaknu, to jest, sto si vec pomenuo, koliko odece planiras da nosis ispod nje.

U svakom slucaju ne treba da je jako uska jer ce ti biti neudobna, zuljace te i stezati. A prevelika ce suvise da landara, leprsha i propusta vetar na sve strane. Ja licno velicinu biram kao i za svaku drugu (ne bajkersku) odecu, da bude taman :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Hvala na odgovoru DL4E.

Sasvim je logicno to sto kazes, ja kao brinem da mi ne ulazi vetar pa da me probija, mozda preterujem.

Vrlo me interesuje sta i drugi misle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Hvala na odgovoru DL4E.

Sasvim je logicno to sto kazes, ja kao brinem da mi ne ulazi vetar pa da me probija, mozda preterujem.

Vrlo me interesuje sta i drugi misle.

 

Sto se tice vetra imas standardna tri mesta kuda se uvlaci: oko pojasa, kroz rukava i oko vrata.

 

Za prvo dobro resenje je jakna koja ima nacin da se spoji sa pantalonama (u kombinaciji sa pojasom za bubrege). Najcesce resenje su one

omche na dnu jakne kroz koje takodje provuces kais.

 

Rukavi, produzene rukavice u kombinaciji sa onim gumiranim krajevima rukava (kako god da se to strucno zove :) )

 

Vrat, neka dobra fantomka. Za hladnije vreme neka koja ima i deo koji ide ispod jakne, preko ramena (windbreaker).

 

Sto se donjeg dela tice, dva, po zdravlje najkriticnija dela, kolena i skocni zglobovi. Za kolena mozes uzeti neke grejace/zavoje (ima povoljnih da se uzme u Luisu), za skocne zglobove duboka obuca, po mogucnosti kozna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Hvala DL4E.

Evo sta sam uradio, mozda pomogne i nekome ko ima slicne dileme. Otisao sam u Dainese, tamo sam kupio jaknu i pantalone, i ponovo sma probao vecu jaknu i vece pantalone. Veca jakna mi je bila udobnija ali je imala dosta prostora oko grudi to me je odmah neavelo da ipak zadrzim manju jer iako deluje uska ipak sve dobro drzi. Ako ne budem mogao nista da nosim ispod kada bude hladnije vreme ili necu nosta ni nositi ili cu kupiti neku zimsku mada mislim da ce biti dobra. Sto se pantalona tice, takodje sam probao veci broj i osetio da su vrlo udobne mada kada dignem nogu kao kada pokusavam da zajesem motor stegne me bocno na kraju butine, odmah ispod kuka. Tako me stezu i manje pantalone te sam odlucioo da i njih zadrzim u manjem broju. Jakna mi je 50, a pantalone 52. Mada sam se i ugojio.Ako smrsam na normalnu tezinu i pantalone ce biti kako treba. OPTIMISTA. Inace jakna i pantalone se nazad zakopcavaju.

Kada je kaciga i pitanju i nju sam uzeo manji broj. Uzmem prvo AGV broj M-S (57), u radnji super, sednem na motor posle 20 min pada mi na oci i zato odem suta uzmem S (55-56) i evo funkcionise odlicno. Jedino sto sam morao da uzmem slabiju jer nisu imali vise brojeve.

Nadam se da ce moje iskustvo nekome pomoci.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja