Jump to content

Moto Zajednica

Добро вече

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Banja Kovljača

Добро вече свима. пошто је представљање на форуму обавезно, искористићу ову прилику да се представим. Зовем се Миодраг, јављам се из Бање Ковиљаче, будуће општине града Лознице. Немам мотор, никад нисам имао мотор, возио сам мотор до сада 5 пута. Први пут сам ударио у зид, а петог пута сам пао са мотора и том приликом сам задобио лаке телесне повреде те сам одлучио да пређем  на компјутер.

Повод за моју регистрацију је недавно одржана манфестација у Б.Ковиљачи, на којој сам лично био и одлично сам се провео па сам пожелео да са вама поделим своје утиске у нади да ће се иста одржати и наредне године. Поред доброг црног пива велики утисак на мене је оставила инкарнација примордијалне дивљине коју су представљали мотористи придошли на скуп, а чији сам и ја део био на кратко. Домаћи бајкери, попут америчких Анћела Пакла, британских Скинхедса и скандинавских Рагарса, својим појавом у урбаним агломератима преполовљеног човека су представили себе као диференцирани аспект физичког ребелства човека, изазивајући панику и страх код припитомљених грађана ненавикнутих на постојање ратоборних витезова-одметника који својом појавом погаћају право у стомак. Приказ и доказ психофизичке храбрости, приказ и доказ да човек може  и у 21. веку слободно живети без ланаца на рукама, разбијајући у парампарчад идеју савременог преживљавања по сваку цену. У уским кожним оделима, поткованом обућом погодном и за разбијање вилица (злу не требало) на челичним зверима  свесно и несвесно изражавају реакцију на данашњи анти-свет и буде човека и нагоне га да се коначно супростави систему неумољиве принуде на капитулацију. Само тако наставите и ко зна - можда ја поново једног дана нешто зајашем. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Доброшао Миодраге  :D;)

 

Први пост и пун погодак , одмах се види да си у души прави бајкер ... и зато купуј мотор што пре !!!

Јер ово што си написао је нешто најбоље икад написано на овом форуму !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Banja Kovljača

Хвала, Хвала, и боље вас нашао...хм...можда за почетак узмем нешто на три точка, неки баги или слично...видећемо.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

Миодраже, мање обазривом читаоцу топика промаћи ће чињеница да је твоја опсервација заправо критички осврт на све присутнији феномен мотоманије у нас (и уопште), те стога обзиром на неколико информација које си ту предочио ја ти не препоручујем да купиш мотор јер се "закуцаваш", (брате) с њим. "Бојим" да то може бити опасно по твој интелект и лишити нас твојих литерарних дискурса, на краће или дуже време. Мени би лично недостајало. : - )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12268 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pod alfa:

Dobrodošao!...(ipak tebe kopka Bajkeraj...imaš ti to negde u malom mozgu, samo čeka "inicijalnu kapislu ;D )

 

Pod beta:

Poistovećivanje bajkeraja sa primordinalnim egzemplarima otelotvorenim u rebel-subkulturi negacije surovog dehumanizovanog kapitalizma na Zapadu ne odgovara pitomini i dobroti ovdašnjih bajk-manijaka koje srećeš na ulicama. Moto skupovi su mesto gde manjina jeste ono što nije, a većina jeste ono što inače jeste: zaljubljenici u motore, druženje, zezanje, slobodu...

 

Bajkeraj je filozofija, tek vremenom najbolji dostižu nirvanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Banja Kovljača

На сву срећу (или несрећу) лично познајем неколико hard core бајкера тако да знам о чему причам, тј. куцам. Наравно, у сваком цвећу или житу (ваљда) има и корова али ипак, мишљења сам да овај мото - ноумен представља једну позитивну појаву у времену и простору и да може бити прави путоказ не само за мотористе (ја се сигурно нећу одлучити за мотор, јер имам проблем са пажњом - не бих да угрожавам ни себе а ни друге - тако да spel може да одахне), већ и за сваког ко од живота очекује нешто више а не само да буде број и пука економска детерминанта. Без обзира на, можда за неког, ''прљав'' или ''страшан'' изглед сматрам да живот бајкера карактеришу култ храбрости, тежња за хероизмом и слободом, а презир према кукавичлуку и слабости. Док обичног човека у данашњој цивилизацији потрошње краси императив ''имати'' бајкере краси императив ''бити''. Бити неко, имати свој став, своја начела, своје принципе и бити у стању да их у сваком тренутку и од сваког одбрани, вербално а ако затреба и физички. Да закључим, бајкери могу бити а многи и јесу један од модела  за афирмацију човека као супериорног бића, бића части, неусловљеног већ оног што одређује услове.     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača
  • Motocikl: Yamaha XJ-900 ('91.)

Miki, majstore, da ti i ja pozelim dobrodoslicu, sa nadom da ces ovde redovno gostovati sa svojim originalnim komentarima, a kada se steknu potrebni i dovoljni uslovi da ces iz virtuelnog bajkerskog sveta stupiti u realan. Dobrodosao !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Dobrodosao,e ovo je jedno od zanimljivijih predstavjanja na forumu  :D  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Banja Kovljača

Захваљујем се младом господину по имену CAJA, а што се тиче жеља, честитки и поздрава упућених од стране Asphalt Cutter-а, могу да кажем - видећемо и надамо се.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja