Jump to content

Moto Zajednica

Dvocilindricni motor sa vremena na vreme radi samo jednim cilindrom....

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

Imam Hondu Transalp 600V '92. Tri puta mi se do sad desilo da ga upalim i on radi na jednom cilindru i posle nekog vremena (recimo 5-30min) se sam od sebe ukljuci i drugi ili kada ga ugasim, odstoji, pa upalim opet - on proradi. Pokusavao sam da nadjem neku logiku ali nisam uspeo. Da li neko zna sta moze da bude kvar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Po svemu sudeci,cdi te zeza.Skini sediste,upali,pa ako radi na jednom cilindru,prodrmaj kablove na cdi kutijama,i ako proradi,znaces koja te zeza.Desava se da se konektor odlemi sa stampane plocice.Moze da se sredi,ne mora odmah nova "crna kutija".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Pa o tome i ja pricam.Tesko da su svecice,posto ima 2 po cilindru i malo je verovatno da obe crknu istovremeno.Voda u karb-u?-Mozda..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

Pretpostavljam da je ovo u pitanju

Poznat problem na Transalpu, desava se da sediste osteti stampanu plocicu do konektora na CDI. Resava se tako sto se otvori CDI i preletuju veze oko konektora.

Posto mi je skoro otpao sraf od sedista i malo sam ga vozio dok nisam uzeo novi, to je proizvelo to da se sediste spustilo i nakrivilo i verovatno proizvelo trenje na CDI. Danas kad se vratim sa posla, pravac garaza i lemilica u ruke.

 

 

Hvala puno na savetima!!!

Nadam se da vise necu traziti pomoc na ovoj temi!  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Dugo sam se zezao sa otvaranjem i popravkom (prelemljivanjem) CDI uredjaja posto je i mene to isto zezalo.

Na kraju sam se iznervirao i kupio nov CDI i sada je super.

Ako zapne negde , javi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Ako imas nekog u USA,ili neko sa foruma ko zivi tamo hoce da ti ucini,a mrzi te da lemis ili jednostavno ne moze da se popravi lemljenjem kontakata (cest slucaj),onda cemo ti naci negde link za jedan odlican online shop gde mozes uzeti CDI za 80-ak US$,jer su na eBay-u dosta skuplji,i cesto prodavac nece da salje za Srbiju,ovako neko naruci umesto tebe,posalje ti iz USA i dobijes nov CDI za 100-tinak eura,ili narucis kod Saleta iz Trstenika ali je to sigurno skuplja varijanta!

Inace pogledaj kako ti stoji taj drzac CDI-ova,ako je onaj koji ih drzi uspravnim mozes da odradis dve stvari da ti se ovo vise ne bi ponovilo,mozes da mu proseces dno (kao sto sam ja uradio i onda CDI-ovi propadnu jos par centimetara i dodju u liniju sa kutijom filtera vazduha),ili naruci nov drzac koji inace kosta svega 10-ak eura,a ako ih drzi polozene jedan nasuprot drugog onda ne vidim kako se to tako lako desilo da ti sediste skenja CDI,sigurno imas onaj stari drzac!?

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja