Jump to content

Moto Zajednica

Makedonija 11.12.13 - Jul

Recommended Posts

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Dane je pun dozivljaja i iskustva. Milina je slusati njegove price sa putovanja do Japana. Inace sam jedva usao u Albaniju, a jos teze izasao. Na izlasku sam morao da dam 20e cariniku i 20e policajcu da bi me pustili nazad. Ulaz sam platio 15e. Plus sto su mi trazili vizu iz bg, koju nisam imao. Hvala, al nikad vise.  Ujutru krecem polako za NS. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Dane je pun dozivljaja i iskustva. Milina je slusati njegove price sa putovanja do Japana. Inace sam jedva usao u Albaniju, a jos teze izasao. Na izlasku sam morao da dam 20e cariniku i 20e policajcu da bi me pustili nazad. Ulaz sam platio 15e. Plus sto su mi trazili vizu iz bg, koju nisam imao. Hvala, al nikad vise.  Ujutru krecem polako za NS. Pozz

 

 

 

 

 

Ja ne znam ko ji si k...i isao u Albaniju ja ne bih isao u tu dzunglu pa da mi plate ne znam koliko a ne ja njima olosima da dajem 1o-20 evra da izadjem.Pozdrav i vidimo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Dane je pun dozivljaja i iskustva. Milina je slusati njegove price sa putovanja do Japana. Inace sam jedva usao u Albaniju, a jos teze izasao. Na izlasku sam morao da dam 20e cariniku i 20e policajcu da bi me pustili nazad. Ulaz sam platio 15e. Plus sto su mi trazili vizu iz bg, koju nisam imao. Hvala, al nikad vise.  Ujutru krecem polako za NS. Pozz

 

 

 

 

 

Ja ne znam ko ji si k...i isao u Albaniju ja ne bih isao u tu dzunglu pa da mi plate ne znam koliko a ne ja njima olosima da dajem 1o-20 evra da izadjem.Pozdrav i vidimo se.

 

ja bas ovo hteo da napisem, pa vidim da sam preduhitren. Apsolutno mi nije jasno zasto bi iko, ikada isao u Albaniju!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Pa da sam ja to znao, ne bih ni ja isao. Zanimalo me je kako oni zive, a i malo da se provozam. Mene zapadna Evropa ne zanima. Sve je vec vidjeno. Bio sam bar 4-5 puta u D, A, CH, F i ostalim drzavama. Tako da mi to nije interesantno. Mene vise privlace ture koje su slabije istrazene. Jedno iskustvo vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Izvini jer pitanje nije upuceni meni, al moram da kazem da ima da se vidi dosta dobrog naroda. Moje iskustvo je tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Veles, Makedonija

Kako je u MK ima li sta da se vidi? Kuda se vracas za NS?

 

Blizi se rally  Makedonija, 8 septembri, , pa dobrodosao si, da sam to ocenis  ;)

 

KAWA > na samom ulasku u Albanije, na carinskoj kucu, pise da je ulaz 2eura.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ljudi, evo sad sam usao u stan. Znaci bas sam smoren. Dozivljaja, jako puno. Malo da se sredim pa kacim slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Dane je pun dozivljaja i iskustva. Milina je slusati njegove price sa putovanja do Japana. Inace sam jedva usao u Albaniju, a jos teze izasao. Na izlasku sam morao da dam 20e cariniku i 20e policajcu da bi me pustili nazad. Ulaz sam platio 15e. Plus sto su mi trazili vizu iz bg, koju nisam imao. Hvala, al nikad vise.  Ujutru krecem polako za NS. Pozz

 

 

 

 

 

Ja ne znam ko ji si k...i isao u Albaniju ja ne bih isao u tu dzunglu pa da mi plate ne znam koliko a ne ja njima olosima da dajem 1o-20 evra da izadjem.Pozdrav i vidimo se.

 

Kada bi svi imali takav stav ( ne samo po pitanju motora, vec generalno) onda bi verovatno i mi bili sada Albanija. Njabolje je da sednes na autoput i pravac oko sveta, sve ravno, nema neizvesnosti, Djura ima mape, samo pun gas. Ja bi radije u tom slucaju isao kolima ili avionom. Ljudi voze motore iz vise razloga: neko hoce da ima ribu u Straji-baji sa vrhunskom guzom, neko da bi se trkao, neko da bi iznervirao nekoga, neko da uziva po kaficima a neko da obilazi terene koje nisu poznati siroj populaciji, da upoznaje ljude i obicaje sa druge strane. To je isto kao da pitas sto je neko otisao u Mongoliju, Kazakstan itd??? Oni su jos siromasniji. Postoje ture iz Evrope, sednes u avion, tamo te vozaju dzipovima ali kada vidis i upoznas zemlju drugacije svatis da je to sto ti obezbede neki vodici najvece sranje. Ja sam bio u Alaniji pre par godina, kolima doduse, ali sam video da je priroda prelepa i otisao bih sada da imam motor. Ne znam odakle vam to da je tamo bezveze? Jel je bio neko, putovao, jel ima neko lose iskustvo dok je bio tamo???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Ja sam bio u Alaniji pre par godina

 

pa ti i nisi za bolje  ;D

 

Nemam nista protiv Mongolije, Kazahstana, Sibira....naprotiv, isao bih sutra tamo, ali Albanija....brate, koji cu moj u njoj?!

 

Kawa, ja sam npr. u svim tim zemljama koje si nabrojao, bio verovatno 50 ili vise puta i nisam video ni 5%, tako da, ako mislis da si odlaskom 3 dana u Cirih video Svajcarsku, varas se. Slobodno ti idi i vozi po zapadnoj Evropi, ima tamo stvari koje sigurno neces da vidis ni za 3 zivota.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Cekamo putopis (fotke)  ;)

 

Izlaz si platio najvjerovatnije zato sto si izgubio papir koji su ti dali na ulazu. Taj papir moras da cuvas do izlaska iz zemlje  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Djuro druze, pa to mi je bilo blizu, pa reko ajde da vidim kako se i kod njih zivi. Jos jedno novo iskustvo. Konkretno sto se tice CH bio sam 2 puta, a samo u Zenevi sam ostao 10 dana  ;) Lepo je otici u Z. Evropu i ja je jako volim, finansije mi nisu problem (para nema  ;D), ali da ja imam papire koje ti imas, pa i ja bih jednom mesecno pio kafu u Minhenu. Nemam nameru da cekam u redovima za vizu i da se nerviram hocu li je dobiti ili ne.

 

@wulfi

Imao sam ja onaj papir koji su mi dali, vratio sam im, ali su mi trazili za to 12e, ja imao sitno samo 20 pa kusur nisam dobio  >:(

 

Evo montiram slike pa cu ih okaciti. za sat dva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Pa evo da pocnem  ;D

U petak krenem oko 7:20, dan kao stvoren za putovanje. Kod KG me doceka jedna strasna slika, saobracajna nestreca, malo sam tu bio uznemiren, ali sta da se radi. Idem do granicnog prelaza Presevo. Na granici su se svi cudili, odakle ja tako sam. Ja im kazem da volim da putujem i da  mi nije problem. Prelazim granicu i idem prema Kumanovu gde me je docekao nas clan sa foruma "zpal". Odemo kod njega u firmu da se malo odmorim i popijem hladne vode. Malo smo caskali, odemo do centra grada u neki kafic, popijemo pice, promenim pare, pozdravimo se i ja nastavim dalje prema Skoplju. Ovim putem mu se zahvaljujem na gostoprimstvu. Auto putevi su dobri i tu se pegla 150-200km/h, putarine se naravno ne placaju  ;D jer sam dva puta stao da platim i samo su mi rukom pokazali da prodjem. Idem prema Tetovu, Gostivaru, Kicevu i na kraju Ohrid. Nadjem neki lep smestaj blizu centra, motor u dvoriste. Odem uvece u neki restoran sto drzi Predsednik Moto Kluba Ohrid. Upoznam se sa covekom malo caskali i ja odem da se prosetam po centru. U medjuvremenu se cujem sa Danetom i dogovorimo se da se nadjemo. Popijemo pice i ja odem na spavanje posto sam bijo jako umoran. Sutra (subota) ustajem oko 11 i idem da obodjem Sv. Naum. Manastir je prelep, iznad samog Jezera. Posto je granica sa Albanijom blizu, odlucim da svratim i da vidim kako i oni zive. Mogu Vam reci da sam se prijatno iznenadio. Kafici, restorani, radnje, dzipovi, mislio sam da su veca beda. Samo sto im je narod jos primitivan. Tamo sam upoznao nekog momka, koji mi je bio neki vodic. Malo je znao ENG pa mi je pomogao da se snadjem. Kupim njihovo nac pivo i cigare, kao suvenir za drugare i natrag na Ohrid. Uvece vecera u lokalu kod onog predesnika moto kluba pa opet u setnju da se nadjem sa Danetom i nekim njegovim drugarima. U nedelju ustanem u oko 9 i pravac NS, pauze pravim samo za sipanje goriva, voda, cigara i gasssss. u NS sam bio oko 17:20 Sve u svemu prelepo putovanje, vreme idealno, video svasta, upoznao dosta ljudi. Predjeno oko 1700km. Ovu sezonu mogu da zaokruzim da sam prosao skoro celu ex YU. Bio u HR, BiH i MK. Evo i slika

 

post-763-1287900092832_thumb.jpg

post-763-12879000929037_thumb.jpg

post-763-12879000929365_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1223 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Bravo kawa, super je vožnja šteta što nemaš više slika. Sad kad vidim Ohrid tek mi je žao što nisam pošao kad si me zvao, ali proklete finansje nedozvoliše :'(.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja