Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa CTX-om,nece da upali...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Kao sto naslov kaze,nece da upali.

Prvo sam mislio da je karburator,pa sam ga ocistio ali opet nista,sad mislim da su magneti otisli ili treba da se ociste,a kvar mi se dogodio iz cista mira,odjednom je poceo da me cima,gubi snagu u voznji,nesto je pucalo iz auspuha i na kraju se ugasi.Sta da radim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC

Proveri dali imas varnicu i dali je u pravom trenutku.

Moguce da su crkle platine jer kao sto kazes pucalo je iz auspuha.

 

Magnet proveri tako sto ces uzeti parce metala i privuci magnetima(polovima) i ako se metal jako prilepi za polove onda je magnet u dobrom stanju i obrnuto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Meni na CTX-u je otisla samo viljuska menjaca od dizanja i nista vise ali na Atx-u mi se desilo isto sto i tebi.

Zamenio svecicu, ocistio karburator i majstor mi nastelovao platine i posle toga je super isao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Kakvi bre magneti...

 

Kao sto su ti i ostali rekli proveri prvo da li baca varnicu to valjda znas kako se radi ako ne znas pitaj. Najverovatnije ce samo promena svecice zavrsiti posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Pazi vamo. budi siguran kada neko kurbla da naslonis svecicu na cilindar (sestougaoni deo svecice) da bi imala masu, posto bez mase nema ni varnice. A mozes i pokusati da je drzis u ruci dok neko kurbla :twisted: . Ako nema varnice ili se nisi lepo ispekao, onda probaj drugu svecicu pa tek onda sve ostale kombinacije. Nemoj da rastavis pola motora da bi shvatio da ti je sveca riknula. No kad si vec izvadio svecicu i ako skontas da ima varnice, proveri i da li cilindar ima kompresije. To ces proveriti tako sto ces prstom zapusiti doticnu rupu na glavi(glavi motora, ne uvo) i probati malo da zakurblas. Ako je dobra kompresija, ne bi trebalo da mozes da zadrzis prst od pritiska.

 

 

P.S.-obavezno prenesi utiske drzanja svecice i kurblanja u isto vreme.

P.P.S.-ako nemas drugu svecicu, priblizi kabl od svecice do cilindra(skini prvo lulicu) i probaj da zakurblas. Trebalo bi da bude varnice naravno ako je struja ispravna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Sve sam to proverio ali opet ne baca i proverio sam sa 2 razlicite svecice i dogodi se isto i svecice obavezno budu mokre kada ih izvadim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC

Brate ocigledno je da su ti crkle platine ne daj boze da je bombina...

 

najbolje ti skini platine i kupi nove (oko 250-300din)i namontiraj ,lepo usteluj paljenje.i to je to nema sta vise da te muci osim toga....

 

I jos nesto pokusaj da kurblas bez svecice i ako varnici u platinama to znaci da su crkle!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Uzeo sam platine al' ne znam kako da skinem magnet da bi zamenio,znam da mi treba neki poseban alat sa 4 pipka ali sam zaboravio kako se zove i ne znam gde da ga nadjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC

TREBAO SI DA KUPIS RADAPCIGER A ON JE OKO 200DIN ..

PRVO odvrnes maticu na magnetu pa onda moras da stavis umesto svecice blokadu dabi zaustavio klip u jednom polozaju i odvrnuo maticu.

Onda zavrnes RADAPCIGER i polako skines magnet.

 

Kada skines magnet onda odvrni platine,a sa platina kabal koji dolazi iz kondezatora i kabal za gasenje..

 

ako nesto krene naopako ti se javi ponovo.

 

P.S.pogledaj PM ostavio sam ti neke informacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC

Tako sto ces otici kod strugara i napraviti.

 

to izgleda kao svecica (cak moze i od nje da se napravi) samo sto 1cm vise ulazi u cilindar nego obicna elektroda na svecici..da bi zaustavio klip u jednom polozaju..

 

ili jos prostije mozes da zabijes savciger u plocu na paljenju (ima jedna rupa visak ) i drzi kontru dok odvrces maticu i dok skidas magnet...

 

U ostalom evo ti moj mob (064/422-6692)pa me ti nazovi pa cu ti ja opsirnije reci sta da radis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Hvala ti na savetu,pokusacu,a ako mi nesto bas zapne ja cu te nazvati,da te ne zovem bezveze sad dok ne pokusam sam...A inace to cu sutra da uradim jer sutra idem da kupim radapciger.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ako covek ne nauci nesto na ovakvom motoru, sta ce za koju godinu sa daleko ozbiljnijom masinom. Zar ceo zivot da mu neki majstori izbijaju kintu iz dzepa? Samo napred, krljaj. Javi kad proradi !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Masina je upaljena,bile su platine ali sad nesto lose ide,mislim da su karike spremne za menjanje tako da ce morati kod majstora u svakom slucaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Zar nemas nikoga da pozoves ko ima nesto iskustva, pa da zajednickim snagama to pokusate da odradite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Imam ovde blizu par ljudi koji se razumeju oko toga,al' sam ja mislio da ga oteram na generalnu da mi majstor preceslja celu masinu i da sredi sta treba,jeste da cu da pljunem nekih 100e. al' sta cu kad sam mlad i neiskusan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Sakupi ti te prijatelje prvo pa pokusate da skontate prvo sta je u pitanju i onda odes kod majstora i kazes uradi mi to i to, a ne da ti posle naplati i dijagnostiku kvara, i ovo i ono, a mozda je samo nastelovao mesavinu gorivo-vazduh, na primer. Nemoj zuriti ionako pada kisa narednih 17 meseci pa imas vremena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja