Jump to content

Moto Zajednica

Mnogo ne pazimo !!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Evo ovako,

danas sam putovao iz NSa za Sabac i na jednoj vise manje krivudavoj deonici puta citavu kolonu automobila pocela su da zaobilaze tri motorasa R1 neki CBR i i jos jedan R koga nisam prepoznao. E sad momci su vozili tako, kao da su trazili neko sranje: brzo, na nepreklednom putu i uletali u makaze svakom ko im je isao u susret, i to jako rizicne, a pri tom da su R1 i neki R umalo meni i ostalim vozacima zakacili retrovizore koliko su blizu bili automobilima koje su preticali, dok je CBR ipak obilzio malo sire. ! Jednostavno njih trojica su zaobisla nekih desetak automobila i nastavili da prze svoje motore, a ne daj Boze da je onaj prvu na R1 zakacio nekog ili tako nesto, bio bi masakr!

Kasnije jedan motoras na svom GSXRu vozio kao da je u Engleskoj, levom stranom, opusteno nekih 140 -160 na pravini i zaobilazio kolonu i to siroku kolonu a pri tom tu je bilo dosta brzih auta koji su samo cekali da zaobidju ona sporija i sta da je neko krenuo u preticanje, dovoljno bi bilo da je samo zabrecao ovog na motoru, od njega ne bi ostalo nista. Mislim paze motorasi nema sta.

Kad sam vec usao u Sabac ona ekipa od tri R-a su me opet u gradu prestigla (ocigledno su pravili pauzu negde) i jedan me je zaobisao sa leve a druga dvojica sa desne strane u sred grada, misle ljudi siroka ulica pa moze im se, ali ne samo mene vec jos 2-3 auta. A kad su nas zaobisli, ovaj na R1 dize zadnjak i ode kad ono semafor, crveno i hop umalo da prodje kao ona Ninja u CG sto je pukla na pola, koliko je nezno spustio svog R1, iskusno nema sta.

 

I da napomenem da su sva cetvorica motorasa imali kacige jakne a za ostalo nisam ni stigao da vidim, znaci lepo, deo opreme, nisu neki novopeceni frajeri, ali opet voze kao da su macke pa da imaju 9 zivota.

 

Mnogo polemike se vodi na ovom forumu kako ostali ucesnici u saobracaju ne paze, ali cinjenica je da dobar broj vozaca motora uopste nema predstavu da se slabije vide a kad se na to doda brzina, ne vide se uopste, + obazrivost nasih vozaca, + kvalitet puteva + nebrojano mnogo razloga. I ovu temu sam stavio u motoriste na drumu, jer se ovo moze svaki dan videti na nasim drumovima, sva sreca da danas niko nije pao i slomio se, ali sutra, prekosutra, ko zna.................................................................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Zbog takvog ponasanja u saobracaju svi motorasi imaju losu reputaciju. Razmuem ja da nam svima motor ponekad dodje kao odusak za visak energije i da ponekad svi volimo da malo odvrnemo gas, neki redje neki cesce, ali opet za to treba naci pravo vreme i mesto.

 

I da se ne lazemo, ali je velik broj motorista koji motore veze ne radi voznje vec radi 'urchenja i poziranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12097 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sinoc kad smo se vracali sa Tare smo napravili malu pauzu na OMW pumpi u Celijama (skretanje za Valjevo). Neki momak iz Lajkovca je na Kawi 750R prolazio nekoliko puta sa cca 200kmh, ibarskom, pored pumpe, pored kolona, bez kacige. Onda bi svratio na pumpu, malo turirao, pa opet na ibarsku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Bgd,Lion

Javljam se samo da napusim par voznji u grupi koje sam video u odlasku i povratku sa Avale za 1.maj. Ja sam bio kolima i isli smo u neko selo 5-6km posle Avale. Bile su uzasne guzve, ako je neko slucajno isao mogao je da se uveri..znaci idealno za motore.

Medjutim..ekipe, po troje-cetvoro svi na zujalicama lete pored nas. Ali stvarno..to nije zaobilazenje kolone koja mili i iz koje svako malo neko od automobila krece u preticanje, ne,to je jebeno letenje. Prodje 2-3min, opet. A iz suprotnog pravca, u kom uopste nema guzve posto je obicno tako, nailaze automobili sa svojih 50-60kmh. U povratku isto. Nema ovde procene, pakovanja, prvenstva..nicega.

Ovo nije mali forum, i saveti, diskusije i ostale stvari su odlicne, al mislim da postoji drugi, mnogo veci forum, nezvanican, bez adrese gde ljudi medjusobno ne komuniciraju. Samo se odlicno kapiraju, stavovi su im isti, nema ogranicenja, nema kaciga, nema voznje u grupi-van grupe, ima samo jebanje keve..svoje-tudje, svejedno im je.

Mnogo ih je..

 

I dalje nemam sta da dodam a ovo sam napisao pre skoro 2 meseca.Nista se ne menja niti ce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1680 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Budala je vazda bilo i bice, a ovakvi vozaci su opasni i za sve vozace jer su suvise opusteni i voze divljacki i bez mozga.I ja sam se juce vracao kolima sa raftinga ibarskom ( kod Drvengrada sam pozdravio veselu ekipu dobro opremljenih forumasa koji su se vracali sa Tare) i imao sam bliski susret sa jednim ovakvim magarcem....elem njih dvojica su jurcali sa nekim masinama i u krivini jedan pretice auto, a drugi njih oboje, ja nailazim i bezim u livadu sa desnim tockovima da ne bih nekog zalebio za haubu :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Ja sam ceo dan juce blejao po kaficima,nedelja je,dan za odmor..i dok sam sa ortacima gledao Djokovica,,parkiraju se 2 motora,necujno skroz,staju 2 starija coveka 40-50 godina,neki CBR i neki veliki Kawasaki,nisam uspeo da provalim model,skidaju komplet opremu,kacige,rukavice,jakne,pojase..sedaju,pijuckaju kafu,i posle 20min krecu,lagano,kao da voze skutere...nas par je sve vreme blenulo u njih i motore i svi su bili odusevljeni..posle nekih pola sata cujemo bruje neki motori,znaci vristi ceo centar..dolaze na semafor,naravno turiranje,pucanje...

pali se zeleno..dvojica opichila po gasu do kraja,treci krenuo na zadnjaka..mislim da su bili sve cbr-ovi..)  jbga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Sinoc kad smo se vracali sa Tare smo napravili malu pauzu na OMW pumpi u Celijama (skretanje za Valjevo). Neki momak iz Lajkovca je na Kawi 750R prolazio nekoliko puta sa cca 200kmh, ibarskom, pored pumpe, pored kolona, bez kacige. Onda bi svratio na pumpu, malo turirao, pa opet na ibarsku...

 

Zao mi je takvih likova jer sigurno nisu svesni sta rade, zarad par pogleda i divljenja istih kao i oni.

Kako im pomoci da ne nastradaju i shvate da se tako ne postaje slavan?

Kupiti im komp i nauciti da koriste forum BJB. Trenutno jedino preventivno lecenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

Sinoc kad smo se vracali sa Tare smo napravili malu pauzu na OMW pumpi u Celijama (skretanje za Valjevo). Neki momak iz Lajkovca je na Kawi 750R prolazio nekoliko puta sa cca 200kmh, ibarskom, pored pumpe, pored kolona, bez kacige. Onda bi svratio na pumpu, malo turirao, pa opet na ibarsku...

 

Zao mi je takvih likova jer sigurno nisu svesni sta rade, zarad par pogleda i divljenja istih kao i oni.

Kako im pomoci da ne nastradaju i shvate da se tako ne postaje slavan?

Kupiti im komp i nauciti da koriste forum BJB. Trenutno jedino preventivno lecenje.

 

 

 

 

tako se postaje banderas nazalost svi mi ,neki vise ili manje nepazimo i nevozimo u sklsdu sa zakonom

i svi drugi su krivi a ne mi,nema tu slave,to je budalastina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

tako se postaje banderas nazalost svi mi ,neki vise ili manje nepazimo i nevozimo u sklsdu sa zakonom

i svi drugi su krivi a ne mi,nema tu slave,to je budalastina

 

retko ko vozi danas u potpunosti po zakonu..voze penzioneri i zene kojima upravo zbog tog pridrzavanja svi hebu mater na putu...pa posle ti budi normalan...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

 

 

retko ko vozi danas u potpunosti po zakonu..voze penzioneri i zene kojima upravo zbog tog pridrzavanja svi hebu mater na putu...pa posle ti budi normalan...

 

 

da nisam mislio bukvalno ali netreba preterivati a znamo i te kako da preteramo

i to jeste problem,bilo u gradu ili na otvorenom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

  Nije bitno ko kako vozi vec koliko je to opasno i dali postuje druge ucesnike u saobracaju , stop i trouglove kao znakove , dali daje migavac kad obilazi . Nazalost mi nemozemo drugima da govorimo kako da voze ali ljudi sa iskustvom sigurno znaju kako se vozi.

  Ista reci na kraju .LJUDI CUVAJTE SE BUDAKA ZA VOLANOM I PAZITE I KAD IMATE PRVENSTVO PROLAZA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Pre par dana u Spacu se desio udes. Neki frajer na R, ne znam tacno kojem jer sam ovu pricu cuo a ne video, preticao je kolonu automobila u sred centra, covek u nekom starijem mercedesu lepo dao levi migavac i krenuo da skrene na raskrsnici kad ga je taj frajer na R u nabo, on preleteo haubu, a motor napakovao 10 metara na trotoar. Cisto cudo da njemu nije nista a motor ce morati na farbanje!!! Mislim zurilo se coveku! >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja