Jump to content

Moto Zajednica

Kakav motor da gleda konj od 22 god.?

Recommended Posts

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

I sta si odlucio, ja sam zbog ogranicenih finansija uzeo ovo sto vozim, inace da sam imao kesa uzeo bi nekog bandita 4oo, tako da ti ja preporucujem njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Mislim da je u ovakvim situacijama glupo generalizovati i reci - Za tebe je 125,ili za tebe je 600.

Vedrane,pre pola godine sam bio u istoj dilemi kao i ti,i mislim da bi ti sam trebao da odlucis.Ako mislis da mozes da se iskontrolises - pazari nekog endura 500-600 ccm ~50KS,i naravno na pocetku samo polako.Ako volis adrenalin,onda za pocetak nesto slabije,da se upoznas s menjacem,i da ti voznja motora predje u rutinu,pa onda nesto jace.U svakom slucaju svaki savet koji bi ti dao neko od nas moze vrlo lako da bude pogresan - 500ccm moze da ti bude previse,a 125 moze da te smori brzo.Sam znas svoje mogucnosti,sto znaci - biraj.A kad odlucis sta ces,onda ce ti drugi lako pomoci oko izbora modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Odlucio sam da poslusam Shesti-ja,nekako mi deluje najiskusnije ovde (da se ostali ne uvrede!).Prvo ce biti 125ica! Prvo to,sezonu-dve da predjem neku pristojnu kilometrazu pa cu onda neku 500-600tinjaru i to je to. Procitao sam sve savete,premerio 10x i na kraju odlucio. Tako da,najverovatnije X-road ili nesto slicno pa polako. Hvala svima na savetima,drago mi je da ste se raspisali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Ako ste vi spremni da bacite 200-300 evra za godinu dana mozda to neko ne zeli.

Mislim da je to smesna para naspram onoga sta ce nauciti na tom motoru...to su normalni troskovi, toliko ce izgubiti i na velikom...uostalom, ja sam mu i savetovao polovni DR125, na njemu nece nista izgubiti...a i da ne diskutujemo sad koliko neciji zivot i zdravlje kostaju...

 

A da, samo da se josh nadovezem, ne slazem se apsolutno sa Shestim da mu iskustvo iz voznje automobila nece mnogo pomoci.

To si lupio i ostao ziv ;) ( bez uvrede nije recheno u tom tonu), pa mene je iskustvo sa autom zilion puta spasilo eventualne katastrofe. Svako ko ima malo duzeg vozachkog staza, shta kod vozio, moze da predvidi eventualnu mogucnost da ce neko uradi neshto shto bi ga ugrozilo. Vozila oko tebe i put je uvek isti shta god da vozish, bitno je tvoje iskustvo koje si stekao u raznim situacijama tokom uchestvovanja u saobracaju. Ne govorim ovde o razlikama izmedju motora i automobila, nego o tome da je on bogatiji za jedno veliko iskustvo koje ce mu sigurno pomoci kad bude pocheo da vozi motor.

Ako ja nisam u pravu, sachekajmo onda da kupi motor, neka ga vozi po gradu tri meseca (otprilike) pa neka sam chovek kaze da li mu je pomoglo to shto je do sad vozio auto.

 

Ne vidim sta imas da se ne slazes samnom, nisi procitao sta sam napisao...napisao sam da mu tehnicki to nista nece znaciti, i da ce mu u savladjivanju VOZNJE i TEHNIKE VOZNJE motora kola slabo pomoci...isto tako sam napisao i da ce mu POMOCI U SNALAZENJU U SAOBRACAJU :

 

Iskustvo sa kolima ti, sto se tice same voznje motora, nece znaciti prakticno nista...te dve stvari nemaju veze jedno s' drugim. Znacice ti u smislu poznavanja saobracajnih propisa i snalazenja u saobracaju, i slicno... a sto se tice voznje, nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Odlucio sam da poslusam Shesti-ja,nekako mi deluje najiskusnije ovde (da se ostali ne uvrede!).Prvo ce biti 125ica! Prvo to,sezonu-dve da predjem neku pristojnu kilometrazu pa cu onda neku 500-600tinjaru i to je to. Procitao sam sve savete,premerio 10x i na kraju odlucio. Tako da,najverovatnije X-road ili nesto slicno pa polako. Hvala svima na savetima,drago mi je da ste se raspisali.

 

Sjajno, cestitam Vedrane na izboru, jos samo motor da nadjes...poslao sam ti nekoliko linkova na PP, pa pogledaj...moraces malo da bistris oglase, posto je to kod nas zapostavljena kategorija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Ne slazem se sa shesti-jem jedino u delu oko automobila i motora.Mnogo je lakse kad neko iz auta predje na motor,nego kad ne vozi nista i sedne na isti.Iz auta ipak "povuce" nesto,npr. osecaj za saltanje brzina,kocenje motorom,kako da prati saobracaj,i jos neke stvarcice.A kasnije sve to projektuje na 2 tocka,s tim sto se voznja i prilagodi njima,uci se kocenje prednjom/zadnjom,shaltanje,...

 

A sto se tice odabira motora,veruj mi da je sve u glavi.Ako si "divljak",a motor si kupio da se izivljavas i glumis nekog baju bajkera,ti ces i YBR ili neku cvaju da teras u blokadu redovno,a ako si smiren,normalan i stalozen,onda mozes lepo da se navozas i sa R6...Moze i ona da ide 60 km/h  ;)...Jedina je razlika (a tu ne ubrajam troskove registracije,potrosnju,odrzavanje,itd.) sto su motori od 500 i vise kubika dosta tezi,pa mogu neiskusne vozace da "iznenade",a i u tome sto neka 125-ica,ma koliko je ti navrtao,nece vise od nekih (primera radi) 120 km/h,a na 600+ ccm uvek ima mesta za vise...A ko je svestan svog neiskustva,on nece da "trazi" od motora to "vise" (samo sto je takvih malo).Znaci,sa 125-icom znas da ne moze vise,imas "mehanicku" granicu,a sa ovim drugim sve potice iz tvoje glave...A svakom makar jednom padne napamet da oproba "kako vuce","koliko moze",a pritom misli da je naucio da vozi jer zaboga vozi motor od 600 ccm,bez obzira na to sto je do tad explatisao 20% njegovih mogunosti,i to je najveca greske (najgore je kad se opustis)...U svakom slucaju,bolje je postepeno (gulis neku 125-icu,masina zuji,imas osecaj da ides 200,a ides 80  ;) ),jer da je dobro dugacije,u skoli bi svi ucili mnozenje i deljenje,pa tek onda brojeve.Svaka cast izuzecima koji su se "obuzdali" na jacim masinama,ali je sigurnije poceti sa nekih 125/250 ccm.I zapamti dve proste stvari:

1) bez obzira na svojih 125 ccm,i to je motor,i sa njim ucestvujes u saobracaju,i sa njim se pada,100 km/h nije mala brzina ni sa 4,a kamo li za 2 tocka,ne podcenjuj ga!

2) motor,ma koliko bio jak,ide onoliko brzo koliko mu ti dozvolis,koliko mu navrnes gasa...Ti si gazda,a on sluga...

 

Uzmi nesto "lakse" (i u pogledu kubikaze,a i cene) da savladas ciklistiku,ostatak novca ulozi u KVALITETNU OPREMU,i uzivaj u voznji.Kad sednes na motor neces imati ni volje,ni zelje,a ni vremena da razmisljas o kubikazi,konjazi i ostalim stvarima,vec ces samo zeleti da se vozis,da ga exploatises,iz dana u dan sve vise i vise,da se na satu dopunjuju bezbedni kiliometri,puni zadovoljstva...Jer to je poenta motora,a ne ciji moze brze,koji je lepsi,i ostala prepucavanja.A prilikom kupovine neka te srce vodi sto se modela i izgleda tice,a razum oko kubikaze i konjaze.Svaki ima i prednosti i mane,samo je pitanje u kom odnosu.Prem da je i to subjektivna stvar,jer su za nekog prednosti u stvari mane,i obrnuto.Ne precenjuj sebe,i ne podcenjuj motor,jer vas dvoje opstajete samo kao perfektna simbioza,zasebno nikako.

 

Pozdrav.Nemanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Slusajte Shesti-ja zna covek sta prica, ako ne verujete pogledajte kako vozi po stazi i sve ce vam biti jasno. To je iskoriscavanje punog potencijala svog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Samo 4T i gledam. Kazem,procitao sam 20ak tema i shvatio sam kako stoje stvari: cvaje su explozivne masine,idu ko nevreme, odrzavanje uglavnom skupo i ne traju nesto mnogo. Ja bih ipak nesto pouzdanije i dugotrajnije,hocu da motor vozim ja, a ne on mene. I naravno da kupujem motor da ga vozim,al ne mogu da se zamislim na necemu od 125 ccm sto ima zvuk ko tomos automatik. Ne znam...mozda serem i lupam i nemam pojma,al nekako mi je to za srednjoskolce da se jurcaju po kraju. Planiram da izdvojim nekih 3000-3500e samo za motor. Vidim da moze da se nadje pristojna masina za te pare. A ne bih sad zalazio u neke vece cifre jer mi je to ipak prvi motor i neminovno cu ga krljati, sto namerno sto nenamerno.

 

Pa gle ja sam mogu da se svrstam u kategoriju srednjoskolca,ali iza sebe imam 6 godina iskustva i voznje motorom,sto je mnooogo vise nego tvoje(iako je i tih mojih 6god smesno znaci mnogo) iskustvo tako da ce tebi vise priliciti moja cvaja a meni neki r6 jer u ovom sportu definitivno nisu bitne godine  ;)

Kako hoces,samo sam hteo da ti kazem da ne gledas motor po tome kako ces izgledati na njemu i slicnim glupostima,btw xtx je malo prejak za prvi motor,ali ako umes da se kontrolises onda ok.

 

a u ovom postu ti je sve receno

 

Vedrane, kao sto sam i svima savetovao ovde, maximum 125ccm 4t prvi motor bar godinu dana, a posle toga ti savet ovde nece vise trebati, znaces sve dalje sam...znaci znaces sta ti odgovara, a sta ne, sta ti je mnogo, a sta ne...sasvim dovoljno da udjes u svet motorcikala i shatis sam sta je sta...nikakav savet ne moze zameniti licno iskustvo...

 

Moja preporuka je neki 4t enduro/supermoto, npr Suzuki dr125 ili slicno..moze i neki pristojniji kinez kao onaj Sashs X-road (sad je nov 2000e) ili polovan Keeway (ne mogu da se setim kako se zvao)...to ces uvek prodati po ceni malo manjoj, ako ne i istoj po kojoj si uzeo...

4t jednostavno preporucujem zbog nacina isporuke snage, koji je mnogo povoljniji za ucenje od 2t -  ne ulazim u pouzdanost (ustrojena cvaja od 125cc i 15-ak konja je isto pouzdana, vozio sma i jedno i drugo).

Tako da kazem, vozi godinu dana to, pa vidi kasnije sta ces...godinu dana je smesno vreme naspram godina voznje koje ti slede...daj sebi dovoljno vremena na motoru koji je dobar za ucenje i prasta, da bi doziveo i dao sebi priliku da se vozas dug niz godina...

 

Sto se tice tvoje visine/tezine, veruj mi da sam mnogo puta video i dosta krupnije ljude od tebe koji voze takve motore. I ti sa 22 godine niposto nisi konj, ja sam sa 29 godina, posle 12 godina pauze seo prvo na BT-a, pa onda cvaja supermoto 125cc godinu dana, pa tek onda seo na ovog KTM-a kojeg sada vozim...dakle stariji sam bio od tebe 7 godina.

 

Veci motor bi ti MOZDA odgovarao, mi MOZDA se ne bi nista lose dogodilo i ti bi MOZDA naucio da vozis, ali nemoj zbog MOZDA i glupih godinu dana na 125-ici koji mogu samo da ti koriste (a veruj mi da ce ti biti zabavno i da ces biti sasvim zadovoljan, to ti kaze adrenalin freak) upropastis sebi sanse da se vozis dugo ili nesto jos gore.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova

Kupi skuter od 250 ccm.

 

Neki maksi za 2500-3000 i za 500e opremu. Da se navozis i po gradu i na otvorenom.. Za sve ostalo (posao, dugacka putovanja i slicno)  imas kola..  ;D

 

A ostalo za ucenje o voznji motora ce doci samo od sebe... Sigurno ti nisu pisali 3 strane pre nego sto si seo u kola od 130 KS i zadnjom vucom, pa si presao toliku kilometrazu bez ekcesa.. kao sto si i rekao.. :)

 

U svakom slucaju sta god da odlucis i kupis, samo polako i puno bezbednih km sa uzivancijom da prodjes ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

Pozz druze,

 

nisam nesto previse iskusan da mogu kompetentno da razgovaram o ovoj temi ali mogu da ti prenesem svoje iskustvo. Hocu kazem, prosle godine sam postao vozac motora, pre toga sam vozio u snovima. Kupio cvaju i UZIVAO celu sezonu... :)

 

Tako da ti ja takodje predlazem da kupis cvaju i uzivas jednu sezonu. Bar 6-7000 kilometara! :)

Maltretiraj je, ispituj njene i svoje granice pa ces lako preci na nesto vece...

 

Jos jedan glas za 125ccm prve sezone! :)

 

Mada iskreno ja smatram da je sve u glavi, mozes da vozis i skuter od 49, ili motore od 125, 250, 500, 1100ccm ali sve je u glavi...

 

Opet predlazem -> NEMOJ DA PROPUSTIS dvotaktni motor u svojoj bajkerskoj karijeri. :)

 

Sad se slatko smejem dozivljajima sa tim motorom... :)

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Slusajte Shesti-ja zna covek sta prica, ako ne verujete pogledajte kako vozi po stazi i sve ce vam biti jasno. To je iskoriscavanje punog potencijala svog motora.

 

;D ;D ;D Pa nije bas (tj. nisam zadovoljan  ;D), al' se trudim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da je Nemanja88 napisao ubedljivo najbolji post na ovu temu bez uvrede ostalima. Pogotovo bih izdvojio ovaj deo, to je i ono sto sam ja pokusavao da kazem, ali Nemanja je bolji u pisaniji :)

 

I zapamti dve proste stvari:

1) bez obzira na svojih 125 ccm,i to je motor,i sa njim ucestvujes u saobracaju,i sa njim se pada,100 km/h nije mala brzina ni sa 4,a kamo li za 2 tocka,ne podcenjuj ga!

2) motor,ma koliko bio jak,ide onoliko brzo koliko mu ti dozvolis,koliko mu navrnes gasa...Ti si gazda,a on sluga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Slusajte Shesti-ja zna covek sta prica, ako ne verujete pogledajte kako vozi po stazi i sve ce vam biti jasno. To je iskoriscavanje punog potencijala svog motora.

 

;D ;D ;D Pa nije bas (tj. nisam zadovoljan  ;D), al' se trudim :D

 

Ajde i ti onda na 125 da se naucis  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Da znas da se razmisljam, i to jedan full cross cvaja od 125cc :D...evo, cim prodam Gileru (ako se to uopste desi, niko zivi ne zove, valjda je stala prodaja  ??? ), bice jedna cvajica...a ne bih se zalio ni za neku 4t enduro 125-icu, cisto za zajebanciju i ucenje...(skroz sam ozbiljan, na takvom motorcicu moze svasta da se nauci i proba, iako vec imas veliki motor)...ali mi je mnogo...ni ovo nemam gde da drzim,a  bogami i da finansiram/odrzavam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Tenere 3AJ

Mozda ti ovo barem malo pomogne.

Ja sam pre nekoliko dana kupio svoj prvi motor, Yamahu xt 600z tenere. Neko bi rekao "mnogo za prvi motor". Ja do sada nisam presao preko 80 km/h, a i nema potrebe brze. Do sada nisam imao nijedan problem u voznji. Nekoliko puta sam odlazio do obliznjih planina a to su poprilicno zahtevni putevi.

Jak motor, ali je mek na gasu pa se lako vozi.

Dzaba nekom reci da za pocetak uzme 125-icu, ako sa njom svakog dana pokusavaju probiti zvucni zid.

Ako si kao sto kazes stalozen vozac, neces imati problema sa voznjom motora vece zapremine (500-600ccm), kao sto je kod mene slucaj;-) .

Bolje 10 minuta kasnije, nego 40 godina ranije. Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Umag

Osecam da ce sad neko da dobije nervni slom od naziva teme,hehehe :)

 

Procitao sam 20ak tema ovog tipa al nikako da nadjem odgovor na moje pitanje jer vidim da uglavnom pitaju klinci 14-18 godina,a ja sam ipak van te kategorije i nikako ne mogu da se zamislim na nekoj cvaji na kojoj bih izgledao kao kreten.

 

Naime,imam 22 godine i 70 000 km predjenih autom od 130ks sa zadnjom vucom i sve to bez nekih ekscesa (to mi je bio prvi auto,sto znaci da nisam nalozeni klinac)... Ovo kazem cisto da steknete neki uvid u "mene" :)  E sad,nekog zapazenog iskustva sa dvotockasima nemam niti znam kako se vozi motor sa menjacem ali sam ipak vozio skuter krace vreme.

 

Moje pitanje je: uzevsi u obzir moje gabarite (185 cm i 90 kg)  i (ne)iskustvo, da li da pucam na nesto tipa KLE500 (za sada me ne zanimaju CBR-R-ovi, Ninje, Hayabuse :),znaci nesto s cim moze da se vozi po gradu,a i da se putuje ili da gledam nesto manje/lakse/slabije? Ako da,sta i zasto?! Dalje, uzeo bih polovan motor od kojeg ocekujem pouzdanost i kvalitet. Znaci zelim da sipam i ne mislim bez smaranja sa majstorima, ali naravno da cu mu pruziti redovan servis kada za to dodje vreme!

 

Aj pa navalite, voleo bih da cujem sve predloge i iskustva :)

evo kakav sam ja "uvid" stekla nakon ovog posta: tražiš odgovor na pitanje na koji "oni klinci od 14-18 godina" već imaju, jer su do sada izvozali razno razne krame i imaju već debelo više iskustva od tebe i znaju dobro koji motor žele, ti sebe ne možeš zamisliti na nekoj "cvaji" pa se pitam ZAŠTO  kupuješ motor?! Da se malo pokažeš po susjedstvu, pokupiš neku curicu, potrošiš "višak" love u đepu?!

"22 godine i 70 000 km predjenih autom od 130ks sa zadnjom vucom i sve to bez nekih ekscesa " -nemoj molim te...!!!! Znamo svi šta je zadnja vuča i kako se ponaša!

ZA SADA  te ne zanimaju R-ovi, šta to znači? Čim stekneš malo sigurnosti sa manjim motorom pitat češ kojeg "R"-a ti se preporučuje?!

"polovan motor od kojeg ocekujem pouzdanost i kvalitet" -sumnjam da postoji, sorry

 

Ja se ispričavam ako sam tebe ili nekoga uvrijedila ovim postom ali nisam se mogla suzdržati jer sam čitajući taj post stekla dojam da ga upravo "naloženi" klinac koji se malo izdivljao na autu pa sad hoće korak dalje i piše i molim te prije nego se odlučiš kupit bilo koji motor razmisli zašto ga kupuješ

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Au al' napljuva decka....  :o

 

Pa sto bar ne procita ceo thread pre nego sto si postovala, nego samo prvi post... decko uopste nije u tom fazonu...mislim, otkud ti pravo da ga jos prozivas i da laze  :D ...pobogu...decko ce kupiti 125 4t  enduro/supermoto, i uopste ne rezonuje tako kako si ti napisala (i jos ga napljuvala)  ???

 

I od polovnog motora se itekako moze ocekivati pouzdanost i kvalitet...svasta...pa svi bi onda kupovali novo da nije tako...evo ja vozim KTM-a polovnog kome nista ne fali vec 3 godine, a moj drugar (izvini Kricka :D) kupio novog husky-ja i vec 3 meseca mu stoji u servisu...

 

Vidim da masa ljudi koji postuju ne procitaju ceo thread...pa decko je se odlucio koji ce motor da uzme vec na drugoj strani (ovo je 4. strana thread-a :o  ???), a neki ljudi i dalje pocinju svoj post recima: "Ja bih ti savetovao..."  ??? :o

 

Umesto da mu pomognete predlozima/oglasima za motore koje je se odlucio (ja sam mu na pp poslao sta sam nasao iz 125 4t enduro/supermoto klase), vi pisete budalastine...e svasta... ??? ... dobro kaze Bokilic..."svet je poludeo..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Lepo kazu ljudi "sve je u glavi"! Tacno je to da neki kao hoce postepeno da napreduju pa kupe 125-ice a u voznji gas do kraja non stop.

Mada,ja iskreno mislim da si pametno odlucio(nije vazno da li je motor kros...) jer je bolje da steknes malo iskustva na slabijem motoru,lakse ces resiti kriticne situacije u saobracaju,nece te ni vuci da odvrnes gas a ne odmah 500-1000 ccm. Znam ljude koji bukvalno ne znaju ni da menjaju brzine na motoru i kazu da cim nauce kupuju hiljadarku  ???. Mislim da je to ludost! Mogu da voze i 80 na sat ali to opet nije isto kao na 125-ici sa kojom sa mnogo lakse rukuje i upravlja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova

 

 

Vidim da masa ljudi koji postuju ne procitaju ceo thread...pa decko je se odlucio koji ce motor da uzme vec na drugoj strani (ovo je 4. strana thread-a :o  ???), a neki ljudi i dalje pocinju svoj post recima: "Ja bih ti savetovao..."  ??? :o

 

 

Sto onda tema nije zakljucana... uostalom ako neka pisu..

 

Mozda se nadje jos neko ko ce biti u nedoumici pa ce moci da procita sve predloge i savete koji bi mu pomogli u eventualnom izboru prvog motora.  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja