Jump to content

Moto Zajednica

Mladenovac

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

kaze se da je kupio nov motor u bg, i krenuo kuci u kg, obilazio kolonu auta na punoj liniji, i neko iz kolone je skrenuo levo ka drapsinskom restoranu, naravno da nije gledao, i..... jbg.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

E do qur... kakav bedak, kupi čovek nov motor i ne pređe sa istim ni 50-ak km... Šta je sa vozačem, jel ima nekih novih informacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Ih ljudi ta kolona... Dva tri puta sam prilikom obilaska kolone imao situaciju da vidim da neko iz kolone planira manevar "na levo krug" ali o kocenju ni govora, samo stisnem zube i gas... Vise ne obilazim kolonu u jednom potezu, nikad, iskljucivo jedan po jedan, pa kad obidjem jedan auto onda se vratim malo desno da bi me vozac uocio u retrovizoru, ako gleda u njega, na brzinu procenim da li planira nesto i onda obilazenje. Ali obilazenje kolone je teska lutrija, nikad se ne zna kad ce neko da krene u preticanje bez da pogleda ima li neko da je vec krenuo u obilazenje. Nadam se da je taj momak dobro prosao, a motor...Kad je glava na ramenima, sve drugo nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

jbg.

dzabe nov motor, ako su mu sve koske na broju, to je vazno.

zbog takvih izletanja iz kolone, montirao bih pracku (citaj katapult) na bike, pa kad uocim nekog,... paljba!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

ja sam danas imao slicnu situaciju

na ibarskoj obilazim dva auta koja su pomerena u desnu stranu tj ne znam da li je to obilazenje - puna je linija i ja prolazim pored njih sa leve strane ali ostajem u svojoj traci tj nisam zgazio liniju ili preso u suprotnu i ispred mene lik radi polukruzno preko pune,naravno bez najave da ga neko slucajno ne vidi.

kocim,prednji samo sto ne prokliza,vidim udaram ga,on video mene i zakopao se na sred ulice a ja gadjam njegova zadnja leva vrata i ocajnicki pokusajem zanosim na levo i bodem zadnju do kraja da bih na kraju stao paralelno sa njim na 5cm od njega

vozac me gleda bledo, ne progovara,usro se covek

ja besan,pogledam na to zadnje levo sediste a tu mu sedi zena i drzi malo dete u rukama a desno od nje jos jedno dete od 7-8 godina i odmah me prodje sav bes

podignem vizir,on pogadjate sta kaze : nisam te video izvini a ja mu odgovaram pa gledaj malo bolje ubices nekog,ili ce neko njih i pokazem u na zadnje sediste

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

ja sam danas imao slicnu situaciju

na ibarskoj obilazim dva auta koja su pomerena u desnu stranu tj ne znam da li je to obilazenje - puna je linija i ja prolazim pored njih sa leve strane ali ostajem u svojoj traci tj nisam zgazio liniju ili preso u suprotnu i ispred mene lik radi polukruzno preko pune,naravno bez najave da ga neko slucajno ne vidi.

kocim,prednji samo sto ne prokliza,vidim udaram ga,on video mene i zakopao se na sred ulice a ja gadjam njegova zadnja leva vrata i ocajnicki pokusajem zanosim na levo i bodem zadnju do kraja da bih na kraju stao paralelno sa njim na 5cm od njega

vozac me gleda bledo, ne progovara,usro se covek

ja besan,pogledam na to zadnje levo sediste a tu mu sedi zena i drzi malo dete u rukama a desno od nje jos jedno dete od 7-8 godina i odmah me prodje sav bes

podignem vizir,on pogadjate sta kaze : nisam te video izvini a ja mu odgovaram pa gledaj malo bolje ubices nekog,ili ce neko njih i pokazem u na zadnje sediste

 

Apsolvirali smo da nas ne vide ! U ovoj situaciji si i ti pravio prekrsaj. Iako ne gazis punu liniju, preticanje je zabranjeno ! Druga je stvar sto se to kod nas tolerise, kao i mnogi drugi prekrsaji, dok se 'nesto' ne desi, pa se tek onda primenjuje zakon (u sudskom procesu).

Sreca je kad prodje bez posledica.  ;)

 

Drugari, nezgodno je reci: cuvajte se, pazite se, kad se gluposti desavaju bukvalno niotkud i u nenadanom trenutku, ali mozemo sigurno da smanjim nase rizike ako shvatimo da nas preko pune linije ama bas niko ne ocekuje. Meni se i juce i prekljuce i svaki prokleti dan desava da me motor obilazi u stanici i pored pune linije. Sasvim je druga stvar sto ja vec po navici to ocekujem, pa sviram i motoristi da stane i pesacima koji prelaze ulicu ispred busa. Plasim se samo da jednom necu primetiti ta desavanja dok gledam u desni retrovizor ka putnicima. :-\ Razmazeni smo bre i mi, a plus ranjivi. Razmislite !!  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

@Busman

ako vozis 23-ku kao sto slika kaze onda sam te ja vise puta obisao do sad :)    (zivim blizu tvoje okretnice)

jbg svestan sam ja da je to prekrsaj ali zasto preuzimam rizik voznje motra ako necu koristiti njegove prednosti?

ne radim to uvek a i kad radim veoma sam pazljiv

 

nego gde se parkira taj novi bus nocu? da dodjem da skinem ta okrugla sociva sa njega - trebaju mi za mog streetfightera  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

@ uff

 

Slika 'govori' vise od reci.  :)  A ti si znaci taj sto me streca u stilu abraka-dabra, sad me ne vidis-sad me vidis ?  ::)  Ma kapiram ja da bi saam sebi izgledao glupo da cekas iza busa dok ne krene, al` uz tvoju paznju u takvim situacijama, ako bas moras, svirni obavezno bar dva puta, da cuju i pesaci i vozac busa, i samo polaka. ;)

 

Konjic je u stali svako vece na timarenju, a farovi su Hella. Precnik 7cm, a 'dubina' kompletnog fara je 10cm. Mislim da je sijalica H1. Ne znam gde mogu da se kupe. Ra$a me pitao isto to, pa vidi sa njim sta je uradio po tom pitanju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

    Vozim i motor i kola .

 

  Vise puta do sada sam bio u sitvaciji da skinem motociklistu zbog; obilazenja sa desne strane koje je inace zabranjeno , prolaska izmedju dva automobila koje je takodje zabranjeno , voznje nocu bez svetla ,  itd .Nemogu da nekazem bilo je sitvacija i kada sam ja kriv ,neizbacim migavac na primer ili naglo zakocim (imam anti radar pa reagujem brzo na pistanje). U sustini treba voziti lakse i smirenije  u gradu sa motorom svakako brze prolazis i dolazis gde god da si krenuo . Za brze voznje imate otvoren put ili cross staze sta ko voli. U gradu morate da pazite i na druge i da zamljisate sta oni hoce da urade ili nece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 63

@Busman

nego gde se parkira taj novi bus nocu? da dodjem da skinem ta okrugla sociva sa njega - trebaju mi za mog streetfightera  ;D

 

Odnegde znam da je 110 eura da se kupe ako ne uspes da skines. Jedno :(  :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

@busman

pa uglavnom svirnem ali i ako ne svirnem nema veze jer uvek stisnem kvacilo pa ga malo zavrnem pre nego sto obidjem-mislim da je efikasnije i glasnije od sirene - akrap je cudo  ;D

@neshitza

mnogo je to $$$

2 kom je onda preko 200eur a evo sta ima u luisu za manje pare:

 

 

post-1479-12878997638604_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja