Jump to content

Moto Zajednica

Par pitanja

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Dobar dan. Imam jedno pitanje vezano za zadnju gumu, da li je ikako moguce da motor od 125cc dobije 20km/h na brzini samo zbog zamene zadnje gume, naravo nova guma je deblja par inca od stare. I jos nesto, da li je brzinometar na svakom motoru 100% tacan, da li je tacniji brzinometar ili GPS i kolika je razlika, ako npr. na brzinometru pise 90, koliko ce biti na GPSu?

 

Primoran sam da pitam iskusne ljude posto imam druga koji je veoma pametan i iskusan oko motora sa njegovih 14 godina, Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

Ja znam da brzinomer pokazuje vise 5 km/h od realne brzine. Tako je bar na kolima. Verovatno i na motoru. Znači kada ideš 5o ti ideš ustvari 45,tako bar kazu u emisiji Sat

Послато са Redmi Note 6 Pro уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa baš i nisam razumeo kako je deblja guma.Ako je sveukupni prečnik točka veći nego sa prošlom gumom onda teoretski motor će na istim obrtalima ići brže ali...pitanje je koliko će motor od 125 ccm imati snage da postigne max. obrtaje i definitivno će sporije ubrzavati a vrlo verovatno će i potrošnja skočiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Što se tiče brzinomera, GPS je tačniji i precizniji, što više satelta hvata veća preciznost. Brzinomer koji ima puž na točku davaće različita očitavanja u zavisnosti od visine gume. Na kolima je druga priča jer su senzori uglavnim na menjaču ili na ABS senzoru.

Šira guma, veće trenje, traži više snage za istu brzinu. Mali motori gube perfomanse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja