Jump to content

Moto Zajednica

Velik problem sa motorom...kako rešiti?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 254 postova

Kako je blok motora iz dva dela i stoje horizontalno,ovo slikano je desna strana na kojoj je i broj motora.

 

Majstor kod koga mi je motor mi je posavetovao da (gledajući kataloški broj) uzmem ceo blok od Yamahe XT 600 godišta koji je i moj motor.

 

Nazovem Elvisa iz ZA (iako ne znam čoveka) i on me "obraduje" vešću da blok mog motora i blok XT-a nisu isti i da ne ni pokušavam nabavku jer jednostavno nisu isti.

 

Pošto je blok od aluminijuma,odem u "Cubi NS" i pitam da li oni mogu da mi zavare blok.Njihov odgovor je potvrdan,ali da ću jako tešto naći nekog ko se bavi obradom metala i da će to uraditi "milimetarsaki" precizno.

 

Posle nađem čoveka koji radi mašinsku obradu,ali mi čovek sa sigurnošću od 99% garantuje da u Srbiji jednostavno nema šanse da ću naći koće mi to obraditi kako treba.

 

Ako neko zna kome da se obratim-i kako da rešim problem-bio bi mu zahvalan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Kupis blok sa saobracajnom i prebacis na svoj motor ili slikaj dio bloka gdje je broj za dalju informaciju. :jee:

Edit:

Jesi li pitao ovdje: Pro Var - Nova Pazova - Luka 063/332 881

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako se budes upustao u promenu bloka sifra (prvi deo broja) mora biti ista, drugacije ga neces zavesti u saob. Legalno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

U pitanju je Yamaha TT600R.

 

Jednostavno nigde na oglasima i domaćim i stranim nisam našao da neko prodaje blok s paspirima ili jednostavno celu mašinu s papirima.

 

Spreman sam o da počastim i da se odužim ljudski onom ko uspoe da nađe ono što tražim.

 

"Cubi" u NS-u mi traži 150e da zavari blok,a neki "Babić" isto iz NS-a (koji me je ubedio da to nema šanse da se ljudski obradi) oko 350-400e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kako god da okrenes, ova popravka varenje i obrada, ce te skupo izaci, i posle i dalje to nece biti to,

bolje za te pare da uzmes drugi agregat, i jos ce da ti ostane gomila rezernih delova, 

jedino sto onda moras opet na tehnicki i da pravis novu saobracajnu, ali od svega ovog to ti je najmanji problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja mislim da od zavarivanja i obrade treba da odustanes, jer je jednostavno nemoguće da se uradi do kraja kako treba. I ako se nekako sklopi, neki problem ce se pojaviti.
Ono sto mi pada  na pamet je Ebay ako ima tamo cela masina, da neko kupi preko, da se donese ovde i ocarinis legalno masinu.
Ako je to izvodljivo.
Ja imam drugara u DE pa ako zatreba pomoc, javi. :neznam:
Srećno!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre sat vremena, Mindžake Merava je napisao:

U pitanju je Yamaha TT600R.

 

Jednostavno nigde na oglasima i domaćim i stranim nisam našao da neko prodaje blok s paspirima ili jednostavno celu mašinu s papirima.

 

Spreman sam o da počastim i da se odužim ljudski onom ko uspoe da nađe ono što tražim.

 

"Cubi" u NS-u mi traži 150e da zavari blok,a neki "Babić" isto iz NS-a (koji me je ubedio da to nema šanse da se ljudski obradi) oko 350-400e.

 

https://www.ebay.de/itm/Yamaha-TT-600-3AJ-3UY-Motorgehause-Motorblock/282937781037?hash=item41e067eb2d:g:2o8AAOSwx2Fa3u0y

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Bacices pare samo na varenje, na kakvom mestu je broj ukucan, ima li mogucnosti da se taj deo aluminijuma skine sa starog bloka i ugradi na novi. Ili da ides na ukucavanje, za 50e imas ljude koji ce da ga ukucaju kao fabrika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Da bi se pokusalo variti mora sve biti napakovano i utegnto, ovako sama polovina bloka je tanka i sva bi se deformisala prilikom varenja usljed grijanja. Njabolja varijanta je drugi blok ili desna polovina bloka, a za boroj parola: Snadji se! :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
22 minutes ago, Branko said:

Moj motor je Yamaha TT600R,proizvođen od 1998-2002g.

 

Koliko sam informisan,blok motora ne odgovara ni od Yamahe TT600S,ni TT600E

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
13 minutes ago, brdy said:

Bacices pare samo na varenje, na kakvom mestu je broj ukucan, ima li mogucnosti da se taj deo aluminijuma skine sa starog bloka i ugradi na novi. Ili da ides na ukucavanje, za 50e imas ljude koji ce da ga ukucaju kao fabrika.

A gde ja da nađem drugi blok motora,pa da posle razmišljam o brojevima i ostalom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
12 minutes ago, triton said:

Trazi ga preko granice,pa ga legalno uvezes

Googlao sam već par dana i tražio i po stranim oglasima i celu mašinu s papirima,a i samo blok motora.

 

Pre 2 dana mi se nekako ugasio adBlock i tu su počeli raznoirazni oglasi da mi izlaze vezano za moj motor.

 

Ako za mesec-dva ne uradim ništa po tom pitanju-uvešću ceo motor i ocariniti samo mašinu,a drugi motor ostaviti za delove.

 

jbg,ovo je motor koji mi se ubedljivo najviše svideo i najbolje legao od svih drugih koji sam imao u zadnje vreme,tako da ne želim da se rastanem sa njim,pa i da moram još jedan da uvezem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
29 minutes ago, triton said:

Trazi ga preko granice,pa ga legalno uvezes

Iskucao ceo esej,a ono mi forum sam izbrisao tekst.

 

90% da će tako i biti.Onda mogu da ocarinim samo mašinu,a ostatak drugog motora ostavim za delove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
1 hour ago, Branko said:

Za te pare može da se nađe i kompletan motor.Svestan sam itekako da me ovo bez "rumene" neće izaći.

 

p.s. nije valjda da nikom do sad nije pucao blok i nosio negde na varenja i obradu!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Meni je pucao blok, al na manjem motoru i na manje opterećenom mestu. Znam i ljude koji su kupili slupan motor, pa varili blokove na mestima gde se blok šrafi za ram. Problem kod tebe je što ti pukotina ide do ležaja radilice, a motor jak + jake vibracije ( zato i ima kontra teg ) . Varenje i nije veliki problem, ali pri varenju hoće materijal da povuče na neku stranu, pa ga treba obraditi " na meru " . Ako ode malo levo - desno - Brzo će se raspasti. Zato majstori i neće da obrađuju jer te mere ima samo fabrika, il da im doneseš drugi blok pa da prema njemu obrade i opet je znak pitanja dal će valjati .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sad,bolje pogledah, nije do ležaja radilice, al je do ležaja kontra tega ( koji je isto opterećen jer taj kontra teg služi da ublaži vibracije ) i do brezona koji drži cilindar .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Imaš velika naprsnuća skoro po celom obodu bloka. To neće dobro ispasti ako se vari. negde će da povuče a posle će biti još veća šteta. Broj motora mislim da možeš da ukucaš legalno svoj, raspitaj se u mup-u. Motor je rezervni deo. Traži po oglasima novi blok ili mašinu, to ti je i najbolje i najeftinije rešenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja