Jump to content

Moto Zajednica

Kod Joske u Temerinu

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Negde oko 22.15 pripremao sam se za polazak. Domaćini su bili neverovatno gostoprimljivi, insistirali su da ostanem u Temerinu pa da ujutru polako popijemo kafu i kada otopli krenem nazad gde bi i Joska isao samnom do Beograda nekim poslom pa bih mu ja kostitio oko snalaženja po gradu.

 

Svi su bili toliko iskreni i dobronamerni da me je stvarno bilo mnogo sramota što nisam mogao da ostanem, za praznik sam ceo dan van kuće, kada se vratim sigurno me čekaju novi problemi koje nisam imao jer se uopšte nisam hvatao telefona a i moji poslodavci uopšte nisu humaniji od Joskinog Vilikusa (goniča robova).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Onda sam doneo odluku da idem nazad pa šta god se desilo, vraćam se kući pod bilo kakvim okolnostima. I tada pogledam kako sam obučen, u toj kombinaciji odevnih predmeta sasvim solidno vozim ali kada je temperatura oko 40 stepeni. No, kažem ja sebi, to je samo sat i po smrzavanja, i to ću preživeti.

 

Međutim domaćini na taj kompromis nisu hteli da pristanu, morao sam da uzmem deo Joskine garderobe kako bih se koliko - toliko bolje zaštitio od zime. Na kraju sam gore imao svašta ali na nogama i dalje samo farmerke što mi se učinilo dovoljno. Tu se tvrdoglavošću nisam dao, džabe su me Joska i Peter Pan ubeđivali da, ako već neću da se oblačim ponovo, da bar ove stvari stavim pod jaknu pa za ne daj Bože mogu da stanem i ceo se obučem kako treba. Ne, dosta je, otkinuću motor pa ću brže stići.

 

Mrzeo sam tog trenutka i organizaciju svog MC-a, od 100 jakni koje imam nijedna ne valja, rešili smo da svi kupimo iste jakne i da stavimo našivke Crnih Svinja na njih. Ta jakna treba da bude najbolja, klasičnog rokerskog kroja ali od najkvalitetnije moguće kože izuzetne završne obrade. I takve se jakne već dosta dugo traže, kada se pronađu nema brojeva za sve pa ih ne kupujemo i u međuvremenu se ja vozim kao go. Hteo sam čak za privremeno da kupim neku jaknu od savremenijih materijala, ne mora da je neki kvalitet, samo da ne duva ionako je za određeno vreme. No, ona mesta gde sam bio imala su samo reklamni dizajn: ''Šta hoćeš, Honda, Jamaha, Kawa...'' E pa neću ništa od toga, kad nema MZ onda mi ne treba.

 

Besan na sebe razmišljao sam da i treba da se smrznem kada sam budaletina, kao da preko te Honda jakne nije mogla da se stavi spitfajer jakna u kojoj sam došao i problem je rešen.

 

Razmišljao sam da, kada se napravi sledeći sastanak Crnih Svinja insistiram da se kupe BILO KAVE JAKNE ILI KOMBINEZONI dok se ne nađu oni pravi, eto da se dogovorimo da bacimo pare zarad zdravlja i više od dva puta ako treba.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Iz Temerina sam krenuo negde oko 10.30, ispred mene vozio je Quassar. Na putu do izlaza motor mi se iznenada ugasio, baš sam bio iznenađen jer je sve savršeno radilo a onda odjednom krrrr... i stade. Svirao sam i ablendovao, Quassar je okrenuo i vraćao se ka meni. Sišao sam sa motora i upalio ga na prvu kurblu. Struja nije, šanse nema, a onda sam pogledao u prozirnu slavinicu i video da ima vode u gorivu.

 

Nema veze, idemo dalje.

 

Nastavak je u meni izazivao uzbuđenje, primetio sam rast adrenalina, tu smo motor, put i ja, udri!

 

Do Novog sada ima oko 20 kilometara, ima nekih obilaznica pa sam vozio polako, do 80. Noć je, iako nije kasno nema nikoga na putu, na svu sreću nije mi hladno, rezervoar skoro pun, sintetika unutra, signalizacija radi i ne primećujem da može da dođe do bilo kakvog problema.

 

Kada sam izašao iz Novog Sada osećao sam se kao kod kuće, put znam napamet. Setio sam se koliko sam bio neiživljen kao mlad, vozio za opkladu tim putem i postizao neka jako kratka vremena. To nije ludost neć postupak zbog koga bih danas lišio slobode bilo koga, to je kao da imaš Smrt za suvozača.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Problemi su počeli da se dešavaju kada sam posle Kamenice pokušavao da teram uzbrdo petom i da vidim kolikom snagom raspolažem, koliko će izdržati bez promene na niže... Odjednom motor je krenuo da se davi na način koji je jasno ukazivao da u gorivu nije bila voda nastala kondenzacijom već našim uobičajenim sipanjem vodovodske vode radi krađe. Ta voda je velika opasnost jer kondenzaciona voda u sebi nema kamenca dok je ova ''pitka'' ima toliko da je enigma šta od dizni radi i kako.

 

Uzbrdica raste a ja iz pete završim na drugoj, mašina se vrti do 3.500 obrtaja, nema šanse da promenim brzinu jer bi se motor ugasio i pitanje je da li bih ga posle upalio. Držao sam ga na tih 3.500 i molio Boga samo da isteram na vrh brda, nizbrdica pruža i neke druge mogućnosti.

 

I taman kada sam se popeo do vrha, nisam stigao ni da se obradujem, počela je kiša. Pada, vozim dalje i razmišljam: ''šta sad, treba pretrpeti mada je to već znatno duže vreme vožnje do kuće, kiša ne dozvoljava jurcanje''.

 

Onda na nizbrdici zaletim motor ali opet do 3.500, prebacim u petu, ubrzam malo i vratim u četvrtu uz puni gas u nameri da izduvam obrtajima dizne koliko je to moguće.

 

Tu se obrtaji dignu na nekih 4.800, iz auspuha puca kao kod kašikare i posle toga MIR, ide, vuče, radi lepo...

 

Tada ga ubacim u petu i na pravcu dođem do nekih 4.000 obrtaja, fantastična brzina sa ovim dugim prenosom, jedino što kiša ne dozvoljava da vozim brže. Pokušam i da spustim brzinu pa da je podignem samo u petoj, može, sluša, sve radi kako treba.

 

Tu sam bio prezadovoljan, sa platinskim paljenjem peta za mene nije postojala kao opcija za vožnju već samo za spuštanje.

 

Čim sam dočekao naseljeno mesto kiša je stala. Mogao sam da stanem bilo gde ali zašto, nema kiše pa može da se nastavi.

 

Zadovoljstvo je kratko trajalo, novi kamenac zapušio je opet dizne. Stao sam, na leru dao gas do kraja a motor nije prelazio 4.000 obrtaja. Tako sam nastavio dalje do Batajnice pred Beogradom kada je kiša ponovo počela.

 

Padala je jako, bio je manji pljusak koji ne bi trebalo da traje dugo ali na motoru je duplo jači. Kada sam ušao u Zemun osetio sam da mi je hladno, kiša nije prošla u gornjem sloju garderobe ali su farmerke bile kao od šper ploče, krute, pune blata i vode i neizdrživo hladne.

 

Da kiša nije bila većih razmera shvatio sam tek na Novom Beogradu, tu nije padala pa sam zaključio da su probleme pravili raspušteni oblaci koji su tumarali kojekuda praveći pljuskove a ja sam im bio interesantan pa su se malo poigrali mojom srećom i zdravljem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Na Karaburmu sam stigao oko 12.15 i odmah sam uskočio u kadu. Po garderobi vidim da sam bio suv, sve je bilo uredu izuzev glupih farmerki.

 

Na put sam krenuo sa punim rezervoarom, do Temerina ima oko 100 km a motor je potrošio manje od 4 litre sa platinskim paljenjem. U povratku sa Joskinim paljenjem potrošnja je bila još manja i pored silnog ''produvavanja'' dizni i navrtanja gasa do krajnjih granica radi testa prenosa.

 

Ukupno gledano, ovo paljenje je izuzetno, meni nije cilj manja potrošnja, neka troši koliko mu treba i neka meni pruži šta hoću pa smo svi zadovoljni. Na ovo sam se paljenje odlučio jer sam želeo veći broj obrtaja, hteo sam mogućnost navrtanja u četvrtoj do 6-7.000 kako bih ga ubacio u petu i dugim prenosom održavao brzinu na nižim obrtajima.

 

Dobio sam nešto drugo, pametnije od prvobitne zamisli: motor dobija snagu na nižim obrtajima, ne omogućava značajnije povećanje maksimalnih obrtaja jer su oni mehanički limitirani (mašina jeste dobro urađena ali je fabrička, klipa 70.5), ukupna snaga agregata je porasla, neznam da li je baš kao što Poljak kaže za 2KS ali je u mom slučaju to značajno jer sam paljenjem dao život dužem prenosu koji sada dobro radi, smanjila se potrošnja mada neznam koliko ali nije ni važno jer motor više gazim a troši manje pa je korist očigledna i kurblanje je znatno lakše, pali sasvim sigurno i bez napora.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ovaj tekst sam duže pisao jer nisam za cilj imao samo da predstavim uređaj, daleko su važniji ljudi koji su iskreni prijatelji, ljudi dobre duše i čista srca, neko ko je meni podigao vrednost pa sa ponosom mogu da kažem ''Moj Temerin''.

 

Ceo tekst je loš, muški i šovinistički, premalo pažnje je posvećeno Joskinoj ženi i ženi Peter Pana koje su nam pravile prijatno društvo, pomagale i zajedno sa nama delile brige i probleme prilikom montaže ovog remek dela.

 

I fotografije nisu neke, bilo mi je glupo da kao klasičan turista škljočam na sve živo, moju pažnju trebalo je pokloniti prijateljima a ne aparatu.

 

Dragi prijatelji, za sve lepe trenutke provedene tog dana sa vama iskreno se zahvaljujem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

I, da se pohvalim, ovo je Joska, moj prijatelj iz Temerina!  :)

 

post-1570-12878996459014_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

pola sata citam bas si se dao na pisanje! nego druga mene stvar ovde kopka, kada si pominjao ono davljene motora uzbrdo i to, meni se to DESAVALO ali samo kada napravim 2,5% mesavinu, sa 2% posto magare leti ko galoper, nema davljenja.a uzbrdo sa IV, ( a ona kod Buabanj Potoka je bas duga, a da ti ne pricam koliki je prevoj Mecka kod Aleksinca) eto samo toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Bravo Vujooooooooooooooooooooooo

Ovo smo cekali, lepo opisano i dokumentovano (posbeno poslednja slika i post)...

Bitno da uredjaj radi da ste ti i MZ zadovoljni i srecni.

Inace da se slozim sa tvojim zapazanjem o Joski (kao coveku) u sta sam se i sam uverio kada sam ga "maltretirao" telefonskim pozivima!!

Svaka cast...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Za dobru i sigurnu voznju od odece treba imati: cizme (moze i vojnicke), kozne pantalone 2 broja vece da bi mogao da ih obuces preko farmerki ili debelih gaca( kao ja) ili trenerki, pojas da cuva bubrege, koznu jaknu ( sto tvrdja koza) sa ojacanjima na laktovima i ramenima da bude tesnja da ne bi vetar duvao kroz rukave, rukavice, maramu oko vrata i naravno kacigu, ko hoce moze i podkapu, a za suncano vreme tamne naocare, pa iispod kacige mislim vizira, i nema da te nista boli! ako se sumnja u kisu vrlo su jeftini kisni kombinezoni i kada se spakuju  malih su dimenzija, mozes ga staviti ispod jakne!!! to je preporuka za prolece-jesen sezonu!! A za leto sve to ali bez koznih pantalona (mnogo je vruce, probao sam)

cene hmmm e to je malo diskutabilno, na moto skupovima sve se to moze naci, pantalona ima vec od 50eu, jakne nema dobre ispod 150eu, rukavice 15-20eu (sa ili bez prstiju-koza) pojasevi 15eu pa navise. cizme 100eu pa navise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Hvala za ove lepe reci.Samo si ipak trebao ostati,pa da zalijemo kako valja  :D;)

No,salu na stranu,znam i ja sta su obaveze,i verujem da si imao debelog razloga da se vatis kuci.Nadam se da cemo nadoknaditi propusteno :)

A za onaj supermarket u Backom Jarku,nisam ni znao da se zove Duga :) Prodavnica sa istim nazivom postoji i u Temerinu,pa sam mislio da stojis pred njom :).Isto je u centru,na glavnom putu.Slucajnost...

Zao mi je sto si morao da pokisnes,trebao si poneti one trenerke.

Jako mi je drago da si zadovoljan sa uredjajem.Neka te dugo dugo sluzi.

Taj petak je bio odlican dan,drago mi je sto smo se upoznali i licno.Toliko toga ima sta sam ti jos hteo pokazati,ali to ce morati sacekati do sledeceg vidjenja.Malo se oduzio posao,nisam mogao da verujem da je vec toliko sati...Sta ces,kada je dobro drustvo,vreme leti!

Vidimo se u Cetvrtak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Svaka cast! Ja sam godinama trazio nekakvo resenje za moju JAWU. Razni ljudi su mi govorili razne stvari, ali nista konkretno. Tek sad sam video ovo, ali sad je kasno. Nje vise nema, a da sam znam za ovo tek onda sto bi se navozao!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

''Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 120 dana.

Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.'' - Kaže dobronamerno softver Foruma.

 

Neću novu temu jer nema potrebe, ovo je tema o Joški i Temerinu. A 120 dana nije ništa ni za poznanika a ne za prijatelja!

 

Novi put za Temerin je potpuno izvestan jedino neznam tačno kada jer mi je strašno komplikovano da kupim i zamenim gumu uz sve poslove koje radim.

 

No, struja na Crncu je potpuno poludela a pojavila se najnovija generacija uređaja za paljenje pa je red da se i to testira.

 

Tema je oživela pa polako.

 

Ali sigurno. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja