Jump to content

Moto Zajednica

STUNT voznja..

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 63

 

Sto se tice odgovora na temu...pa ovaj...i dalje sam " bici" bajker, ali da, radim stunt  :D

 

Npr ovako silazim sa bajsa  ;D i do sada sam samo 2 puta ljosnuo i isto toliko mi je bajk zadnjim delom pobegao sto je rezultiralo padom  ;D

 

image-1.jpg

 

 

Aaa bravo, kako to radiish?? Ja ne mogu da sednem na volan i vozim, sjebacu se ;), a kamoli da ukochim tako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

@Misa-pei.

Slazzem se!

Tako sam i ja pochinjao.

Prvo pod obalom u KV-u (ko je iz Kraljeva znacce).

Cimaj, daj gas, pusti gas, stiskaj kocnicu, vrdaj nogama levo desno da izbalansirash motor i naravno padaj :).

I onda sam nauchio, sad skuter vozim na zadnjem i u vagi i na maximalnoj brzini.

Sve mi je super al mi je najsladje da ga opichim zadnjak od semafora do semafora, spustim na prednji i onda ponovo.

Slazzem se sa tim da nie bezbedno, al shta ccu kad volem :).

Proshle godine bejashe neko stunt okupljanje u pokushaju.

Pa mozzda bismo mogli ove godine.

Evo meni je motor u bg-u, nie mi frka da skoknem ni do ns-a a ni do bilo koeg mesta do 50km-a udaljenosti od bg-a.

Pa ko bude hteo da se djiramo na zadnjem neka se javi.

Moj broj je:

062 8243 727

Zare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NBG

Aaa bravo, kako to radiish?? Ja ne mogu da sednem na volan i vozim, sjebacu se ;), a kamoli da ukochim tako :)

 

Lako. Kreces se nekom brzinom od 10-15 ( 20 max, osim ako nemas pravac pa mozes da juris i tako se vozis pa te ljudi malo neobicno gledaju ;D ;D ) km/h, za to vreme sedis na sedistu i prebacis noge na volan , sedeci i dalje u sedistu ( pazi, balans je bitan ).

 

Zatim u trenutku naglo zakocis prednjom kocnicom ( mora da bude jaka i reaguje odmah po stiskanju do daske. Najbolje da probas dok vozis da li ce te podici na prednji tocak kada zakocis, tako znas koliko su ti dobri diskovi/paknovi ) i cim se pocnes lagano dizati na prednji, malo se odbacis d*petom sa sedista i stalno se drzeci  za volan ( sake nisu fixirane, mozes ih polomiti/uganuti, vec prate let tela ) samo preletis volan i docekas se na noge ( malo rasiren stav da ne bi sleteo nogom na prednji tocak i razbio se ).

 

Krajnji polozaj bi trebao biti kao kada stojis ispred bicikla, njemu ledjima okrenut i rukama mu drzis volan, tocak ti malo viri izmedju nogu i to je to.

 

Radio sam i supermena ( zahteva jake trbusnjake i kontrolu volana ), stajanje na gornjoj sipci rama sa nogom u visu ( to je lako uraditi, samo ti treba dobar balans), stajanje desnom nogom na levoj pedali, a leva noga pod 90 stepeni ( ovde treba umece, brzina i dobra kontrola upravljaca rukama inace ces da poljubis asfalt ).

 

Tu je bilo i stajanje na bajsu sa obe noge. Iz sedeceg polozaja se popnes prvo na sediste ( ja sam moje morao spustati jer je visoko ) a zatim drugom nogom stanes na centar volana, i tako u nekom polu-stavu se drzis za volan. Samo sam par puta uspeo da vozim tako ali bez drzanja rukama za volan, nekih 10-12 m i morao sam da ponovo se uhvatim za volan inace bi pao.

 

Voznja bicikla u nazad je isto genijalno. Nije tesko nauciti ( ja sam tako prvo naucio da vozim bajs pa tek onda normalno  ;D ). Sednes na volan, pedala mora da ti bude u polozaju iz koga mozes da postignes neku solidnu brzinu ( preporucujem srednji zupcanik + 5-ta brzina zadnjeg zubcanika ) i nakon sto postignes okretom pedale brzinu, samo nastavis da okreces pedale u obratnom smeru ( ovde je VEOMA vazna koodrinacija i balans na bajsu, upravljanje i ne-kocenje prednjom kocnicom...znas i sam zasto  ;D ;D )

 

Moj ortak ( clan vulekavasaki ) je umeo da se ( sa svojim sada pokojnim biciklom )  vozi, sidje sa njega i ide pored njega ( bajsa ) a bajs ide ravno bez njegovog drzanja ( kontrole ), predje neku distancu od 10-15m sedne ponovo na njega i vozi.

 

Eto, tako nas 2-jca to radimo, a nove fore su jos uvek u fazi istrazivanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 63

E hvala puno! probacu sto pre...

znam za voznju unazad, jednom smo ja i ortak (gale_nbg, clan foruma) provalili to i sad vozimo isto unapred i unazad, pa na tu voznju unazad pravili razne varijacije (skok, dizanje zadnjeg tocka, kretanje i voznja bez ruku...)

 

stajanje na bajsu nisam probao... niti cu :)

a supermen nije tezak...

 

pokusavam da neko vreme vozim unapred i da se nekako prebacim da vozim unazad (i obrnuto)... i nikako ne uspevam, frka mi da ne roknem...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma lako je voziti na zadnjem,ali na prednjem je vec mudrolija,,

evo i mene pre par godina sa xt 600,,vise sam je vozio na zadnjem nego na 2,,al na prednji nikako...

 

post-2236-12878997127169_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

ISS hvala puuno!!

 

umemo i mi da vozimo bicikl, sidjemo sa njega, on nastavi da ide pravo, kao strela, ali nismo pokusavali da se svratimo da vozimo..

 

NESO, ae danas? na skolsko?

 

ISS jednom smo vozili, nesa i ja, unazad i dizali zadnji tocak, ja sam malo preterao i pao na ledja pa i bajs na mene i sad imam 3-4 rupe-oziljka na desnoj podlaktici.. dobro je da je bajs zavrsio na ruci..  :)

 

ovo stajanje na bajsu na obe noge tesko da cu probati..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

ma lako je voziti na zadnjem,ali na prednjem je vec mudrolija,,

evo i mene pre par godina sa xt 600,,vise sam je vozio na zadnjem nego na 2,,al na prednji nikako...

 

A dje ti je kaciga sokole? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma lako je voziti na zadnjem,ali na prednjem je vec mudrolija,,

evo i mene pre par godina sa xt 600,,vise sam je vozio na zadnjem nego na 2,,al na prednji nikako...

 

A dje ti je kaciga sokole? ;D

a pa to je dok sam bio mladji,,sad ni do coska bez kacige neidem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

ma lako je voziti na zadnjem,ali na prednjem je vec mudrolija,,

evo i mene pre par godina sa xt 600,,vise sam je vozio na zadnjem nego na 2,,al na prednji nikako...

 

A dje ti je kaciga sokole? ;D

a pa to je dok sam bio mladji,,sad ni do coska bez kacige neidem

 

Mladost - ludost  ;D.

 

P.S. ISS svaka cast...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NBG

ISS hvala puuno!!

 

umemo i mi da vozimo bicikl, sidjemo sa njega, on nastavi da ide pravo, kao strela, ali nismo pokusavali da se svratimo da vozimo..

 

NESO, ae danas? na skolsko?

 

ISS jednom smo vozili, nesa i ja, unazad i dizali zadnji tocak, ja sam malo preterao i pao na ledja pa i bajs na mene i sad imam 3-4 rupe-oziljka na desnoj podlaktici.. dobro je da je bajs zavrsio na ruci..  :)

 

ovo stajanje na bajsu na obe noge tesko da cu probati..

 

Pazi nije nista od ovoga tesko...slicno je kao kada vezujes pertlu na biciklu u pokretu.  ;D

Probao i radi.,a ucinak zadovoljavajuci  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 63

ma lako je voziti na zadnjem,ali na prednjem je vec mudrolija,,

evo i mene pre par godina sa xt 600,,vise sam je vozio na zadnjem nego na 2,,al na prednji nikako...

 

A dje ti je kaciga sokole? ;D

 

haha, bravo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

ISS hvala puuno!!

 

umemo i mi da vozimo bicikl, sidjemo sa njega, on nastavi da ide pravo, kao strela, ali nismo pokusavali da se svratimo da vozimo..

 

NESO, ae danas? na skolsko?

 

ISS jednom smo vozili, nesa i ja, unazad i dizali zadnji tocak, ja sam malo preterao i pao na ledja pa i bajs na mene i sad imam 3-4 rupe-oziljka na desnoj podlaktici.. dobro je da je bajs zavrsio na ruci..  :)

 

ovo stajanje na bajsu na obe noge tesko da cu probati..

 

;)

 

Pazi nije nista od ovoga tesko...slicno je kao kada vezujes pertlu na biciklu u pokretu.  ;D

Probao i radi.,a ucinak zadovoljavajuci  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja