Jump to content

Moto Zajednica

Enduro sa jednim ili dva cilindra ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav forumasi ja se iskreno izvinjavam ako vas malo davim ovakvim pitanjima ali nemam koga da pitam pa moram vama da se obratim za pomoc !!!

Moja pitanja su koji je bolji motor sa jednim ili sa dva cilindra ?

Koja je razlika u voznji izmedju ova dva motora ?

Koja je vasa preporuka i zasto ?

Unapred se zahvaljujem na odgovorima i nadam se da cu moci nekada da vam i ja vama da pomognem to jest da vam se oduzim  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Po kakvim terenima bi vozio taj enduro motor? Da li ćeš ga voziti uglavnom po asfaltu i na duže ture? Ili planiraš da ga puno teraš van asfalta? Kad odgovoriš sebi na ovo pitanje odgovor će ti se sam nametnuti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

Po kakvim terenima bi vozio taj enduro motor? Da li ćeš ga voziti uglavnom po asfaltu i na duže ture? Ili planiraš da ga puno teraš van asfalta? Kad odgovoriš sebi na ovo pitanje odgovor će ti se sam nametnuti.

Vozio bih na aslaltu na duze ture ali i dosta van njega mislim na neki laksi off road terenima.Posto planiram da obidjem celu Srbiju motorom naravno koliko mi vreme to dozvoli uglavnom bi to bila putovanja po 3-4 dana !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Dva, zbog snage, bolje elasticnosti agregata i veceg opsega obrtomera na raspolaganju, ali znaj da to sa sobom nosi i nesto povecanu masu i vise teziste, sto ce na offu umeti prilicno da zasmeta, zavisno koliko se komplikovanim putevima planiras kretati. Takodje, sama fizika agregata sa 2 manja cilindra umesto jednog velikog na offu donosi mnogo manje obrtnog momenta i probleme prilikom brzih kratkih uspona ili rastresite podloge gde je potreban zilav i eksplozivan agregat. Stoga, vise saltanja, vise planiranja putanje, vise pripreme... Na jednom cilindru kad god se nadjes u problemu, uvek imas vise nego dovoljno snage da se ispucas i savladas prepreku.

Sa druge strane, nemoj da pomislis da je jedan cilindar pakao u redovnom saobracaju. Iako znatno manje fluidan od dvocilindrasa, ima sasvim dovoljno snage i udobnosti za ture od par stotina kilometara, uz benefit osetno eksplozivnije isporuke snage za brza preticanja ili krivudave planinske puteve.

 

Ja licno bas uzivam u jednocilindrasu, u sve to vise saltanja, vibracija i generalno manje snage mu odmah oprastam cim se nadjem u gradu, na offu ili na nekim vijugavim planinskim puteljcima jer tu, uz dobar izduv, bas nabacuje osmeh na lice.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Obrtni moment zakon.

 

I za mene BRAAAP osecaj nema alternativu i spreman sam na svu manju udobnost voznje na otvorenom putu zarad sekunda tog shuta u guzicu koji imam na cilindru od 100mm precnika.

Sve ispod dvocilindarske hiljadarke nema taj udarac, ali to su vec skupi motori sa daleko preko 200 kila tako da ni blizu mi za sada ne upadaju u uzi izbor (dok jednog dana ne bude para za neki KTM 1190 >:(  i neku off rndalicu pride)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja