Jump to content

Moto Zajednica

Menjali auto za motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Umčari
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600

Realno ne treba ni da seda na taj motor. A motor je extra, bez obzira na cenu. Klinac moze slucajno da pogresi, jer je klinac. Iskusniji su padali sa 20kmh. Vidim da je situacija napeta, i da samo cekas da odgovaras drugima. Komentari su dobronamerni. U najboljem slucaju moze policija da naidje i odreze vam 200.000din i kod socijalnog savetnika da te salje da se javljas itd itd. Po meni sledeci korak je da se motor prevede, i onda je vas. Ovako moze da bude da neko place za njim. Da li si napravila neki ugovor sa prodavcem( iako se ne vodi na njega) i u njega unela jmbg i br lk?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Realno ni skuter ne treba da vozi pa mnogo dece vozi,moj brat vozi onaj na 4 tocka pa čak i njega vozi i moj sin...Ko mi garantuje da ga neće neko autom pokupiti na ulici dok ide peške...taj od kog smo ga uzeli je padao sa 20 motora a koliko ih je promenio ni on ne zna pa se nije zaustavio i rekao pao sam neću više da vozim...

Ja ću da položim i da ih sve vozim na ovom motoru.

Da neko ne plače za njim? Motor je možda ukraden sa papirima i saobraćajnom...mnogo plitkog sveta ima...Moj muž je nekoliko udesa imao autom pa nije rekao e neki su ginuli tako neću više sesti u auto...Ne kurče se ne lude voze tu u jednoj ulici gde jedva prodje koji autu i uvek u nečijoj pratnji...Navikli ste na žene plačipičke pa kad naletite na čvrstu jaku ženu onda pu ona ovo pu ona ono pu pu pljunite mi pod prizor

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Umčari
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600

Kakvih smaraca ima na ovom forumu da ne poverujes,unististe jedan lep trenutak srece u necijem zivotu,vama je stalo do njenog sina ko do lanjskog snega,stalo vam je samo do toga da tupite kurac ko sto neko vec rece,ali to su oni ljudi koji su culi kako se neko bori protiv zmaja pa misle da mogu i oni.Caco,svako dobro.

Ne može meni niko ništa da uništi ja sam jaka kao stena...toliku sam tumorčinu na mozgu imala da doktori nisu mogli da veruju da sam svesna i nisam nepokretna...benigni...mnogi od ovih seratora bi kukalo da su na mom mestu i ubili se...ja uprkos svemu živim i uživam...večeras mi stiže mondeo carinjen i registrovan...sreća sreća radost...A u pravu si što tiče toga njima je stalo do mog sina kao do lanjskog snega nikome nije stalo ni do ovog deteta koje se bori za svoj život 10 godina a kamoli do ovog zdravog i pravog...ali moraju ljudi da se mešaju u tudj život a ne gledaju svoj pa to ti je...vidimo se za koju godinicu na moto skupu...

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Umčari
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600

Gde su ljudi dobrog srca koji kažu svaka čast uzeti takav motor za tolicne parice...bilo ih je par al ih nadjačaše ovi što brinu za moje dete i drže predavanja o majčinstvu i to meni ej meni

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

:D Caca je carica...

 

Caco - vidi - mislim da ste dobro prošli u menjaži... Ako klinac već neko vreme vozi skuter, voziće i ZZR-a bez problema... Međutim, očekuj da će ga težina motora pre ili kasnije prevariti - ispašće mu pri zaustavljanju, prilikom okretanja, manervisanja u mestu itd... Samo neka ne pokušava da ga zadrži kad se to desi... Takođe, ukoliko vozi tu po ulici gde stanujete, vama na pogledu i u kontrolisanim uslovima, nije to veliki problem... Problem može biti ako mu porastu apetiti i klinac uđe sa tim motorom u redovni saobraćaj ili tamo gde može malo jače da ga razvuče... To je recept za poveliko sranje, koliko god da je dečak odgovoran... Takođe, nikako neka ne beži od policije. Jesu kazne velike ako ga nahvataju bez dozvole, ali su manje od mogućnosti da se dečko negde satre. Dobro ti je Mikulanac rekao - drži ključeve kod sebe i proveri da nije napravio kopiju...

 

Ako već voliš motore, bolje je onda da ti lepo položiš za A kategoriju i teraš tu mašinu sa saznanjem da si legalan vozač na motoru. Sin neka tera skuter dok ne dođe u godine da legalno može da vozi taj motor... Kupite zaštitnu opremu - kacigu obavezno, jaknu i pantalone sa protektorima čim pre...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Umčari
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600

:D Caca je carica...

 

Caco - vidi - mislim da ste dobro prošli u menjaži... Ako klinac već neko vreme vozi skuter, voziće i ZZR-a bez problema... Međutim, očekuj da će ga težina motora pre ili kasnije prevariti - ispašće mu pri zaustavljanju, prilikom okretanja, manervisanja u mestu itd... Samo neka ne pokušava da ga zadrži kad se to desi... Takođe, ukoliko vozi tu po ulici gde stanujete, vama na pogledu i u kontrolisanim uslovima, nije to veliki problem... Problem može biti ako mu porastu apetiti i klinac uđe sa tim motorom u redovni saobraćaj ili tamo gde može malo jače da ga razvuče... To je recept za poveliko sranje, koliko god da je dečak odgovoran... Takođe, nikako neka ne beži od policije. Jesu kazne velike ako ga nahvataju bez dozvole, ali su manje od mogućnosti da se dečko negde satre. Dobro ti je Mikulanac rekao - drži ključeve kod sebe i proveri da nije napravio kopiju...

 

Ako već voliš motore, bolje je onda da ti lepo položiš za A kategoriju i teraš tu mašinu sa saznanjem da si legalan vozač na motoru. Sin neka tera skuter dok ne dođe u godine da legalno može da vozi taj motor... Kupite zaštitnu opremu - kacigu obavezno, jaknu i pantalone sa protektorima čim pre...

Hvala...ja naravno nisam nigde napisala ni rekla da ce voziti gde hoće kad i kako hoće ja ga provozala jedan krug usrala sam se ali volim motore...motor je pred vratima pred mojim očima ali ljudi vole da seru pa to ti je...trenutno ima dve kacige...i naravno da cu polagati šteta je da ovakav motor stoji...iza ovih vrata je krevet na razvlačenje gde muz i ja spavamo jer nam je tu blizu cerkina soba dakle nema sanse da ga ukrade...post-39552-14623545367468.jpgpost-39552-14623545800592.jpg

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1622 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Dugo sam razmisljao da li da se oglasim ili ne, jer smatram da savete treba davati ako ih neko zatrazi. Prenecu Vam svoja iskustva, jer mislim da Vam mogu biti korisna. Vozio sam tomos automatik od svoje 10-11 godine po selu, bio izuzetno odgovoran klinac i bio mi je zabranjen izlazak na put Kragujevac-Jagodina, vec dozvoljeno da teram samo po seoskom asvaltu koji je ukupne duzine oko 1,5 km. Otac, dobar, odgovoran i ozbiljan covek mi je sredio motor koji sam vozio bez ikakve opreme, nista zivo, cak ni bilo koja kaciga. Nije nikada on sam bio bajker i nije imao apsolutno nikakvog znanja o tome. Na taj "glavni" put sam isterao tomos vec 6-7 dan i isao oko 60 km/h. Moj savet je, ucite klinca o vaznosti opreme i kontrolisite ga, nemojte mu ni potpuno braniti, jer mu je to veliko rasterecenje od zivotnih teskoca, ali budite i spremni na to da ce detetu u tim godinama svasta padati na pamet. Verujem da Vam ovde svi zele dobro i ne primajte sve komentare k srcu. Pozdrav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

A kacigu nije hteo uz motor da nam da ali se sinu svidela UVEX piše na njoj rekao mu nabavi mi neki telefon da radi i evo ti kaciga,sin naravno ode u sobu i donese mu samsung core prime i zamene se.Tip ništa ne prodaje samo menja.

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

 

Je ima taj neku kucu ili vikendicu za zamenu? Imam dobar crno-beli TV da mu ponudim u zamenu.. Perfektno stanje!

Lep motoric, puno voznji i kilometara zelim :moto1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1172 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L

Odlican motor, jos bolja cena, zelim da ga dugo vozite i uzivate u njemu. Svaka cast za borbu i za zivotnu pricu i tu zelim mnogo uspeha porodici i tebi ALI nemoj davati detetu motor, neka ide redom, step by step. Bice dana kada nisi kuci a deciji mozak je cudo, nemoj dopustiti ni da razmilja o njemu a kljuceve uvek sa sobom kao i provera da nije napravio duplikat( ja krao od ujaka pa znam).

E ovo za kljuceve je nesto najpametnije sto se u ovoj temi moglo procitati,svaka cast.Ja sam imao rezervne kljuceve od svakog vozila uže familije,pa onda crknes dok ne izguras na dovoljno bezbednu udaljenost da ne cuju dok kresnes,svaka cast na podsecanju Mikulanac :takoje:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

@SkoMy, dodaj i teglu domaceg ajvara, nemoj da si na kraju srca..

@Caco, imas pice za pokrivac kojim si mu pokrila zadnjicu, da ne ozebe.. P.S. imam isti "pokrivac", pa zato..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Umčari
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600

@SkoMy, dodaj i teglu domaceg ajvara, nemoj da si na kraju srca..

@Caco, imas pice za pokrivac kojim si mu pokrila zadnjicu, da ne ozebe.. P.S. imam isti "pokrivac", pa zato..

Ma di sam ga ja pokrivala sin skinuo sa žice a ispod je džak za djubre xa xa

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Odustanite ljudi koji imate savest. Ovde nema pomoći. Neka svako radi šta misli da je najbolje.

 

@Caca: Nije korektno da napušavaš ljude i koristiš takav rečnik. Takvo izražavanje nije viđeno na forumu od kad sam član. Ljudi dobronamerno savetuju, ako ne želiš da prihvatiš ok, tvoj život, tvoja stvar.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Umčari
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600

Odustanite ljudi koji imate savest. Ovde nema pomoći. Neka svako radi šta misli da je najbolje.

 

@Caca: Nije korektno da napušavaš ljude i koristiš takav rečnik. Takvo izražavanje nije viđeno na forumu od kad sam član. Ljudi dobronamerno savetuju, ako ne želiš da prihvatiš ok, tvoj život, tvoja stvar.

Mislim da stvarno nije u redu da mi soliš pamet...tema je menjali auto za motor a ne da me neki savetuju kako da odgajam sina i shodno dobiju i šta zaslužuju

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ok, nadam se da ćeš na vreme shvatiti da činiš krivično delo prema maloletnom detetu.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

 

 

tema je menjali auto za motor a ne da me neki savetuju kako da odgajam sina i shodno dobiju i šta zaslužuju

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Ако ти зафали кеша колико вас изашао мотор, ево ја ћу први дати за њега ако већ препис није проблем.

 

 

А ово што оваквим речником напуши људе који су хтели да помогну. У крајњу руку малограђански.

 

Нико ти није солио памет, само покушао да да до знања колико милисекунди је потребно том чуду од 100 коња да почне да се отима и чупа и у много јачим и искуснијим рукама.

Е, а ти ту не можеш ништа посматрајући га из дворишта.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Umčari
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600

 

tema je menjali auto za motor a ne da me neki savetuju kako da odgajam sina i shodno dobiju i šta zaslužuju

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Ако ти зафали кеша колико вас изашао мотор, ево ја ћу први дати за њега ако већ препис није проблем.

 

 

А ово што оваквим речником напуши људе који су хтели да помогну. У крајњу руку малограђански.

 

Нико ти није солио памет, само покушао да да до знања колико милисекунди је потребно том чуду од 100 коња да почне да се отима и чупа и у много јачим и искуснијим рукама.

Е, а ти ту не можеш ништа посматрајући га из дворишта.

Nećemo ga prodavati i nismo u manjku sa kešom...pročitajte ljudi lepo komentare niko nije rekao da će ga voziti svaki dan i po ceo dan...kao što napisah par dana a onda motor ide kod mojih uostalom to se nikoga ne tiče...ne dozvoljavam nikome da pravi debila od mene,napada me i vredja moju inteligenciju...

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Umčari
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600

Motor nećemo prodavati jer se prava cena krece bar 3 puta više a inače auto smo platili 300 i prodavali za 500 xa xa xa moj muž je za 7 godina promenio 22 automobila :) snalažljiv čovek

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

@SkoMy, dodaj i teglu domaceg ajvara, nemoj da si na kraju srca..

@Caco, imas pice za pokrivac kojim si mu pokrila zadnjicu, da ne ozebe.. P.S. imam isti "pokrivac", pa zato..

 

Pazi ajvar cu da ponudim samo ako bude tvrdio pazar, ali necu da trcim pred rudu..

Znaci vikendica za TV pa ako se bude neckao, bam izvadim teglu ajvara udarim od sto i kazem "Ajd` odbi ovakvu ponudu!".

Ljudi ovo mi je druga poruka u ovoj temi (prva je bila ironicna u vezi sa zamenom i pozeleo sam srecu novim vlasnicima motora) i necu da duzim ni sa ovom. Ako vidite da neko ne zeli ili smatra da mu je savet ne potreban, zasto uopste pokusavate.. Vas 20pokusava da gospodji objasni kako je motor opasan za mladog coveka, kako vrsi krivicno delo itd. Pa svi mi smo svesni sta 600cc i 90+ konja znaci u rukama neiskusnog vozaca, a ocigledno je toga "svesna" i detetova majka. Prema tome mislim da nema potrebe za ovakvim napusavanjem, vredjanjem itd.

Pored toga iznenadio sam se citajuci ovo kako je na forumu dozvoljeno psovanje bez cenzura. Ipak ovo citaju zene, stariji ljudi i mladi (iako ocigledno zene psuje vise od nas).

Sve najbolje, pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja