Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind pritisak zadnjeg amortizera

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ne znam da li je ovo pitanje za ovaj podforum, ali nisam imao bolju ideju.

 

Naime, zimus mi je u garazi, volsebno propiskio zadnji amort, iako je bio podignut na centralni.

U pitanju je uljno gasni amort, kao ovaj na slici.

 

$_35.JPG

 

Poslat je preko nekog drugara nekim momcima u Nis, i amort mi je pre neki dan vracen, ali je holender creva na bocici za vazduh bio slabo stegnut, te je tu nesto malo ulja izaslo u kesu. Namontirao sam ga, spustio motor sa centralne i amort je bio toliko mekan da je prakticno skakao sam na opruzi, kao da je prazan. Prikacio sam manometar i video da je u bocici oko 4 bara pritisak. Naduvao sam na 7 bara i amort je dobio, na prvi pogled prilicno normalan rad.

 

Momke ne mogu danas da dobijem telefonom, a zanima me da li treba samo dalje da dopumpam azotom na neku odgovarajucu vrednost, ili mi ne gine skidanje i natrag u laboratoriju.

 

Pomoc izgoreh. Sezona je uveliko u toku, a ja jos ni metar nisam presao motorom :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Koliko ja znam tu mora da ima mnogo više od 7 bara,najbolje ti je da kontaktiraš djuntu,on ti je relevantan za te stvari

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda NTV 650

Dobro kaze miskomi, nadji nekog ko to dobro radi i poznaje materiju pa da ti kaze tacne ppdatke.

 

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Juce sam uporedio stanje kod drugara na istom motoru, i slicno se ponasa i njemu, te mi se cini da sam mozda na dobrom putu. Konkretno, kada sam dodao pritiska na tih 7 bari, amort sporije propadne nego kada je bocica praznija, i jos se sporije vrati na gore, tako da bih rekao da to tako treba i da je to sve spakovano valjano (momci se na kraju krajeva i bave samo amortizerima), ali me sad zanima zavrsnica, obzirom na splet okolnosti oko tog odsrafljenog holendera i nesto malo prosutog ulja.

 

Poslao sam djuntislavu poruku sa temom, nadam se da ce se javiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da, da. Imaš u temi dosta o amortizerima, a stoji napomena da vrlo mali gubitak bilo kog medijuma, u strogo određenom uzajamnom odnosu,  drastično umanjuje karakteristiku, da je punjenje gasom moguće specijalnim alatićem, te da nema naknadne provere i kontrole pritiska bez obzira na konstrukcijski tip, dok se rad gleda drugojačije. Takođe je konkretno crevo možda popustilo kao i svako hidraulično, ala kočiono, i ima svoj vek pa obrati pažnju i na njega.

 

Treba amortizer da vratiš na reklamaciju, dešavaju se greške, "errare hominum est".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ne, crevo je u odlicnom stanju, samo je sraf na holenderu bocice prilikom transporta popustio, te je neka manja kolicina ulja iscurela u kesu. Za duvanje imam biciklisticku pumpicu za amortizere koja gura do 20 bari, jedino ako se azot podrazumeva, ali ako i to malo ulja pravi proble, natrag u laboratoriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne može holender da popusti u transportu, zlu i naopako, šta bi tek bilo u vožnji. Kod ovakvog tipa, sa rezervoarom gasa, baš mali gubitak ulja ne može drastično da degradira rad, pre će biti da tu nije u nešto u redu sa gasnim delom, kad tu dođe do gubitka, trenutno otpusti i praktično bude van radne funkcije, a gas je inkapsuliran i ne može baš tako da nestane. Pritisak gasa može da ide i preko 20 bara pri punjenju, radni je neke druge vrednosti i  ne može se jednostavno meriti kasnije, naročito kod emulzionog tipa, a koliko treba da bude određuje fabrika ili serviser po iskustvu i na osnovu drugih parametara. Postoje konstruktivno naopaki amortizeri koji se tako i ponašaju, degradiraju se kad su izvučeni kao na centralnom štenderu, ima takođe u temi, ubacivanje i pravilnog pritiska a kamoli netačnog, može da ošteti trajno gasni deo ukoliko postoji neki propust u celokupnom sklopu. Previše je nepoznanica da bih se usudio da dajem bilo kakvu konkretnu smernicu napamet, jednostavno reklamiraj pa ako ne bude opet dobro, traži drugog servisera.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Jasno, previse je nepoznanica da bi se mogao dati odgovor, a posebno savet, tako da stajem sa samostalnim daljim petljanjem, da ne izadje skuplja dara nego mera.

Hvala barem za upucivanje u pricu :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja