Jump to content

Moto Zajednica

S02 E14 - Moto protektori - deo 1.

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova

U ovoj epizodi BJB podcasta obrađujemo još jednu temu iz našeg serijala “Moto oprema”. Ovoga puta predstavljamo: “Moto protektore”.
 
Želeli smo da napravimo detaljan vodič kroz svet protektora, kroz vrste i podvrste, standarde i dileme. Od one vrste koju ćete koristiti kao podsetnik kada dođe vreme za planiranje, izbor i kupovinu zaštite. Koliko smo uspeli, prosudite sami…
 
Prvi put, usled obimnosti i važnosti materije, temu delimo na dve emisije! 
 
U prvoj emisiji, koja je upravo pred vama, saznaćete šta jesu, a šta nisu moto protektori, daćemo detaljno objašnjenje postojećih standarda i mali vodič za kupovinu, a onda predstaviti dve najčešće kupovane vrste protektora: moto protektore u moto odeći i leđne moto protektore (od milošte zvane: “daske za peglanje”). Sledeće nedelje predstavljamo specijalizovane vrste moto protektora!
 
Da li vi nosite protektore? Kakva su vaša iskustva? Dajte nam neki savet, podelite neko zapažanje…
 
Uživajte u prvom delu!
 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Ne zaboravite airbag jakne, posto sam trenutno u proceduri kupovine jedne :jee:    

 

I ja sam zainteresovan da čujem nešto više o tome, interesuju me airbag prsluci poput ovog:

 

http://www.helitemoto.com/helite-airbag-vest-in-hi-viz/

 

U svakom slučaju, hvala na uloženom trudu i kvalitetnoj epizodi  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

 

Ne zaboravite airbag jakne, posto sam trenutno u proceduri kupovine jedne :jee:    

 

I ja sam zainteresovan da čujem nešto više o tome, interesuju me airbag prsluci poput ovog:

 

http://www.helitemoto.com/helite-airbag-vest-in-hi-viz/

 

U svakom slučaju, hvala na uloženom trudu i kvalitetnoj epizodi  :takoje:

 

E neces verovati ali i ja bas ovu helite jaknu gledam, razmisljam da uzmem sve zajedno sa jaknom, izadje 100e skuplje sa komplet jaknom..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Najblizi Laktasi
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Jedva cekam drugi dio. Mi, matoriji bajkeri, vise pazimo na zastitu. Pojede me kad nece da stavi kacigu na glavu jer onda ga nece prepoznati, takvim divljacima, uslovno receno, ja bi zabranio voznju. A o ostaloj opremi takvi ne znaju nista. Japanke, sorc, majica i pun gas.... Nemam neku kvalitetniju opremu al jos mi samo cipele ili cizme fale da se skompletiram. U zimskim rukavicama vozio skoro cijelo ljeto, tek u avgustu dobio neke kratke :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

 

Ne zaboravite airbag jakne, posto sam trenutno u proceduri kupovine jedne :jee:    

 

I ja sam zainteresovan da čujem nešto više o tome, interesuju me airbag prsluci poput ovog:

 

http://www.helitemoto.com/helite-airbag-vest-in-hi-viz/

 

U svakom slučaju, hvala na uloženom trudu i kvalitetnoj epizodi  :takoje:

 

 

Ako sam lepo razumeo, okidač sa ampule co2 je povezan preko kanapa sa verovatno guvernalom motora. Vozač onda prilikom havarije, ''poleti'', kanap aktivira okidač i ampula naduva prsluk.

E sad, šta ako siđeš sa motora, a zaboravis da si povezan? Biće thhhh odjednom :jee5:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

 

 

Ne zaboravite airbag jakne, posto sam trenutno u proceduri kupovine jedne :jee:    

 

I ja sam zainteresovan da čujem nešto više o tome, interesuju me airbag prsluci poput ovog:

 

http://www.helitemoto.com/helite-airbag-vest-in-hi-viz/

 

U svakom slučaju, hvala na uloženom trudu i kvalitetnoj epizodi  :takoje:

 

 

Ako sam lepo razumeo, okidač sa ampule co2 je povezan preko kanapa sa verovatno guvernalom motora. Vozač onda prilikom havarije, ''poleti'', kanap aktivira okidač i ampula naduva prsluk.

E sad, šta ako siđeš sa motora, a zaboravis da si povezan? Biće thhhh odjednom :jee5:

 

Kazu da je potrebna sila od 300 kg da bi se ampula aktivirala, sto je nemoguce postici silaskom sa motora, ne verujem da je dobro vezivati za guvernalu, najbolje je za ram ispod sedista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Ja sam nov u ovom sportu( zato bih zamolio bez zamerki na pitanja) i imao bih par pitanja u vezi tih protektora lednjih prvenstveno onih koji nisu u jakni kako se stavljaju i da li se stavljaju kada se jakna veze sa pantalonama ili i ne i isto pitanje za pojas da li prekriva pantalone ili kako ide sa tim vezivanjem jakne i pantalona prvenstveno u letnjim danima nesto mi nije jasno bas tu..uzgled svaka cast na temi jedva cekam drugi deo ove epizode :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja