Jump to content

Moto Zajednica

Motor nekad ispravan, nekad ne.

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Kawasaki gpz500

Pozdrav,vozim kawasaki gpz 500 1992.g.

Motor je extra za male pare,3 godine nisam imao problema,ali zadnjih mjeseci motor vozim i samo se ugasi odjednom u voznji,stisnem kvacilo u voznji okrenem kljuc vratim kljuc i upalim dok motor jos ide i normalno sve,ili mi se desi upalim motor izvozam se,ugasim ga i podjem opet da vozim nece da upali,nece da vergla,samo se cuje u onoj kutiji do akumulatora "tap" "tap" al nece da zavrti alanser.i onda nekad upali nakon 5minuta a nekad boga mi i nakon sat vremena ako nemam nekog da me gura,(na guranje pali uvjek iz prve).znaci motor nema nikakvih problema ne gubi obrtaje ne trza niti ista,al eto to mi se desava samo se ugasi ili kad hocu da upalim nece da upali.alanser promjeni cetkice kopcao na struju radi alanser uvjek,skino ono deklo magneti novi nigdje ostecenja,akumulator nov stavljen,bombine skimo i stego sve u njima,kablove pregledo nisu osteceni a nije zahrdjao ni onaj prekidac na nogari.ako neko zna nek pomogne malo ne smijem vozit motor ugasit ce mi se kad prestizo.hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Pa ta kutijica sto ti vice tap tap. To je relej alnasera,prvo nju zameni,tu ima i osigurac,vidi jel je stegnuta klema za nju lepo. .i vidi dali ti puni akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 A mogao bi malo i da pregledas kablove na akumulatoru - mozda se uhvatila sulfatizacija, pa cas ima kontakt - cas nema .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Gasenje u voznji:

Je zbog nestanka struje na bobinama ili cdi/tci-u sta vec imas vec...a ostanu bez struje zbog 1000 razloga, prekidac copave (to sto nije rdjav, ne znaci da je ispravan), los kontakt - od kontakata na bobini, cdi, aku, kontakt brava....Postoji i drugi razlog nestanka varnice na svecicama a to je crkavanje CDI\TCI-a ili nekog pick-up...da nije crko ali zeza...najgora mogucnost...malo radi pa malo ne radi...

Savet: kopaj po instalaciji :)

 

Nece da vergla:

Ako ti je 100% ispravan alnaser kao sto kazes (to sto ti vrti rasterecen nije merilo), a cuje se automat da spaja (cakce) onda ili ti je losa masa na masini ili su otisli kontakti u automatu alnasera...ali ponavljam to sto ti vrti alnaser rasterecen nije merilo

 

Savet: kada nece da ti vergla, dodji do automata, pa srafcigerom ili kljucem spoji kratko dve debele zice na automatu, jedna ide ka alnaseru druga na + ako tad zavergla onda te zeza automat a ako ne zavergla onda je alnaser, nemoj da se uplasis ima da malo zavarnici dok spajas

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: knicanin
  • Motocikl: sv650

Gasenje u voznji:

Je zbog nestanka struje na bobinama ili cdi/tci-u sta vec imas vec...a ostanu bez struje zbog 1000 razloga, prekidac copave (to sto nije rdjav, ne znaci da je ispravan), los kontakt - od kontakata na bobini, cdi, aku, kontakt brava....Postoji i drugi razlog nestanka varnice na svecicama a to je crkavanje CDI\TCI-a ili nekog pick-up...da nije crko ali zeza...najgora mogucnost...malo radi pa malo ne radi...

Savet: kopaj po instalaciji :)

 

Nece da vergla:

Ako ti je 100% ispravan alnaser kao sto kazes (to sto ti vrti rasterecen nije merilo), a cuje se automat da spaja (cakce) onda ili ti je losa masa na masini ili su otisli kontakti u automatu alnasera...ali ponavljam to sto ti vrti alnaser rasterecen nije merilo

 

Savet: kada nece da ti vergla, dodji do automata, pa srafcigerom ili kljucem spoji kratko dve debele zice na automatu, jedna ide ka alnaseru druga na + ako tad zavergla onda te zeza automat a ako ne zavergla onda je alnaser, nemoj da se uplasis ima da malo zavarnici dok spajas

ja sam sprzio CDI tako :) makar mislim da je do toga palio preko releja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Proveri sve elektro spojeve,ja ostao bez struje na Transalpini zbog matice koja je zardjala a koja je spajala kabl nesto izmedju kontakt brave i reglera valjda,osmirglali i pali kao mina,ali dok smo nasli gde je i sta popizdeli smo jos u nedodjiji,zato sam ove zime sve rastavio ocistio smirglom i naprskao kontakt sprejom sto nisam mogao da dohvatim i to je to,najgori su ti kvarovi sto malo radi malo ne radi to dok nadjes sta je uh >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Jedva resih na nekom CB problem ustinutog creva za odusak na rezervoaru. Ne kazem da je to, ali eto desilo se, a ja se patio ceo dan. Vozim on stane. Sacekam malo upali. Na gurku, upali, neko vreme radi, ugasi. Kad je pipanje u magli, nekad najbolje od prostog krenuti kad se cini da je problem neobjasnjiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Pozz drugari,meni se juče desilo da kawasaki gpz 500s neće da upali,samo se čuje skljocanje,neće da vergla nista.Punio sam akumulator ali opet isto,zna li neko sta bi moglo bitii,jer sada nemam s čim odvest ga do majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
37 minutes ago, Zoxtriceps said:

Pozz drugari,meni se juče desilo da kawasaki gpz 500s neće da upali,samo se čuje skljocanje,neće da vergla nista.Punio sam akumulator ali opet isto,zna li neko sta bi moglo bitii,jer sada nemam s čim odvest ga do majstora.

Relej, odgovorio sam ti u drugoj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja