Jump to content

Moto Zajednica

Honda CR 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Backa Topola
  • Motocikl: Honda CBR 600rr

Evo prvi dan Nove godine i ja pazarim Hondu CR 125 2000 godiste,45 konja...Bio sam kod lika 1.januara da vidim motor,otisao kod njega momak je upalio,radila jedno 5 minuta na leru,radi kao sat,viljuske dobre,ne cure,diftunzi dobri,znaci sve valja,nista ne lupa...kaze momak pre 15 sati zamenjen klip i karike,imao je problem sa 4 brzinom,al su narucili nov menjac iz kanade posto nisu mogli da nabave u Srbiji...Sve na motoru je radio moto kroser ALEX VARADI...E sad doteram ja motor kod sebe,i parkiram ga,posle 2 dana odlucim da upalim,i nije radio 2 minuta na leru i pusti ulje na jednom mestu,sad cu vam pokazati gde,POPIZDEO SAM,kad sam video ulje,a kod njega kad smo ga palili nigde ni kapi,a radio 5 minuta...Evo slika gde pusta ulje.Pusta na ovoj crnoj gumici ispod auspuha,a i na diftungu od auspuha,li je veliki problem,pomagajte,samo sam 3 puta vozio kros do sada,pre sam vozio Hondu CBR 600 F...

post-38709-0-91065400-1452274576.jpg

post-38709-0-29705700-1452274609.jpg

post-38709-0-15685800-1452274633.jpg

post-38709-0-54174500-1452274653.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1453 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

To je fabricki predvidjeno mesto za izbacivanje viska ulja iz dvotaktne masine.

E, iz diftunga auspufa je vec ozbiljna stvar. To neces moci da resis sam, vec ces morati da das motor nekome da ga provoza, ali neko ko je vise od tri puta vozio te kroseve... Nekoga ko ima Hondin kros tipa Afrike Twin ili Transalpa...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Е и ти га сад упореди. Па шта ће онај са тромог пензионерског трансалпа да ради са овом звери од 40 коња и мало више кила? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Backa Topola
  • Motocikl: Honda CBR 600rr

Znaci momci najvise se vidi na 3 i 4 slici kod ona 2 sarafa,sa desne strane malo,vidi se crni dihtung,video sam da je neko stavio silikon umesto dihtunga.Sta se tamo nalazi upste?A ulje na ausphu je mozda zato je se ulje slilo u karbu,pa je zato izbacio ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ulje na auspuhu ćeš riješiti na samo jedan način .. a to je da se na toj kanti voziš muški, a ne ko piškica... i da praviš mješavinu sa kvalitetnim uljem... ali ono prvo je primarno .. ovo nije kanta za piškice ...  ;)

 

a ovo drugo ...  :lol3:  ... dok curi znači da ga ima .... pravi paniku kad prestane curiti ..  :lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Backa Topola
  • Motocikl: Honda CBR 600rr

Moze li se to srediti da ne curi?Mogu li to zameniti sam?I gde bi mogao nabaviti taj dihtung? Brate mesavina je pravljena od kvalitetnog ulja kosta oko 1300-1500 dinara L.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

onda se vozis ko piskica...  :P

 

prodaj CR-a i kupi zong šenga...  :takoje:

 

to je 2T mašina i ulje ima u mjenjaču ... ostatak termo grupe se podmazuje mješavinom .... ovo ulje je crno, znači da je prošlo kroz 2T sistem i višak nesagorenog ulja mora negdje izaći .... ;)

 

taj motor se vozi tako da ga staviš na prikolicu i odvezeš se na cross stazu ... tamo ga upališ i uz lagano dodavavanje gasa ugriješ na radnu temperaturu (cca 2 min) .... onda ubaciš u brzinu i ne spuštaš ispod 10K o/min osim ako si pao ili odlučio stati ...  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

Komso sto se tice ulja na auspuhu to cemo lako resiti samo se javi kad se malo prolepsa vreme oticemo na stazu i ocas posla problem resen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Backa Topola
  • Motocikl: Honda CBR 600rr

"Komso"?? :) Narode nesto sam mislio,mozda je ovaj silikonski dihtung ostao krut,posto je bilo -4 kad sam ga palio,pa se nije rasirio i zaptivao dobro pa je zato propustio? Moze li se to ulje sto curi srediti nekako?Ali ne ovo na auspuhu nego ovo na dekli?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ne slušaš ti i dalje ... tj. ne čitaš ... ;) 

 

to gdje ti curi ulje je RC ventil (kod kawasakija KIPS, kod Yamahe YPVS .. ITD) ... i to je isto ono ulje koje ti curi na auspuh ... kad ne bude curilo na auspuh, neće ni tu ... ;)   :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Не мој много да те брине то уље, док га ту има добро је. Боље да је добра мешавина и има уља па мало и баци ту, него да има мало уља.

 

И изађеш на неку ливаду или ленију (атарски пут, како се већ зове у твом селу), и пун гас да га мало продуваш.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Backa Topola
  • Motocikl: Honda CBR 600rr

Onda necu nista da se brinem,ako vi kazete da nema frke i da nema sta da se nerviram onda vam verujem :) ipak sam ja jos pocetnik sto se tice kros motora :) videcemo kako cemo se slagati sa proleca kad dodje lepo vreme :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1367 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Zašto bi čekao, ovo je idealno vreme za vežbu: dovoljno hladno da se ne oznojiš od kurblanja i izvlačenja motora, blato je meko pa manje boli pri padu a i lepše se uprlja makina...

 

Uh, ne bih ja imao strpljenje da čekam proleće, pogotovo ne u tvojim godinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Bas tako...ja se ucrvlja sto mi kx trenutno neispravan....narucio sve novo al nikako da stigne...ali zato sa klrom

ne izlazim iz sume....sad sam vozio i po snegu...sad je najlepsa voznja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Backa Topola
  • Motocikl: Honda CBR 600rr

Svaka vam cast,ja cekam da se jos malo sneg otopi,pa cu da nabacim neke slike da vidite...Iskreno da vam kazem,i ja ga gledam svaki dan i cekam da obidjemo bar jedan krug :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja