Jump to content

Moto Zajednica

Problem u voznji(beverly)

Recommended Posts

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Bgd,Lion

Kao sto naslov kaze, gasi se u voznji. E sad toje bilo posle 4-5 dana stajanja u garazi sa pola rezervoara.Posto ga tih 4-5dana nisam vozio, naravno umereno kretanje i lagana voznja niz bulevar 40-50 na sat, kapiram dok se ne ugreje malo. Medjutim dasa pocinje da trza posle jedno 800m i pocinje da se gasi prvi put, pa drugi, i tako jos par puta...

Jel neko trunje u pitanju ili nesto drugo? Kaze mi drugar koji isto vozi beverlija da oni prethodni s karburatorom nisu imali takvih problema.

Inace zimus je stajao skoro 2 meseca u garazi i kad sam ga posle toga prvi put upalio radio je bez problema, nije cimao niti se gasio.

Mozda se radi o banalnom problemu al bolje da pitam posto nije bas prijatno da ne znas hoce li se u guzvi ili zaobilazenju ugasiti.

Pozdrav forumu i hvala

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Meni je beverly u garazi i dalje ... al tek sam pre neki dan skinuo akumulator i video da nije imao ni kap vode u akumulatoru ...

 

Proveri to ... mozda je samo to ... Posto je drugar na Apriliji imao isti problem i ugasio mu se i nije hteo da upali , a bilo je samo do vode u akumulatoru ..  Znaci ne kazem da je to 100% da se razumemo ... ali probaj  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

Trebalo bi mozda da proveris struju.

Medjutim moj ti je predlog da nadjes telefon od moto Davora u YUBC-u.

Raspitaj se telefonom. Mozda je neki uobicajeni problem kada dugo stoji.

Ja sam vozio Liberty, ima nekoliko trikova kako ga upaliti posle 2-3 meseca stajanja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

ja sam imao isti problem na kawi u toku voznje mi se gasio na nekih 500 metara,krivac je bio prekidac na copavoj zaglavio je od blata,pogledaj mozda je i kod tebe to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam nesto ubedjen da nije do struje. Da mu nesto fali akumulatoru ne bi mogao ni da zavergla,a kamo li da ga upali. Meni se isto tako desilo pre par dana na leonardu. Kada sam skinuo karburator imao sam sta i da vidim. Nema filter goriva, pa je nabio 100 nekih djavola u karburator+voda koja je lezala u njemu itd.itd..Ako je tebi sa direktnim ubrizgavanjem opet moze da se desi da je negde zacepio,malo spekle dizne od stajanja... Opet, jedan drugar je na runneru imao takav problem pa mu majstor Capo to sve sredio. Sad  polako lepo to oteraj kod nekog majstora koji se malo razume da ti to proradi kako treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Bgd,Lion

Ma on odlicno vergla i pali bez problema...

Juce je cak odlicni isao, nije trzao igasio se, mozda je sazvakao to lose gorivo!?

Al da je nesto do struje, jeste 100%, jer je juce u voznji(a pritom je isao dobro) samo odjednom izgubio svetla,sva i instrument tablu. Radilo je samo dugo svetlo i to samo prekidac za ablendovanje. Nisu osiguraci, proverio sam. A pali normalno.

Nista, vec sam zakazao servis, posto je u garanciji i to. Jedino ne znam dal to potpada pod garanciju il ce da me vacare. Nije da imam izbora, samo eto kazem...

Hvala ljudi, ako ima jos nekoga sa slicnim iskustvom, nek se javi.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ako gubi svetla i ostalu struju, mozda ti je problem u samoj bravi, posle kontakta ne daje struju svuda gde treba, samo nekad probije neki oksidirali deo. Probaj da uprskas neki kontakt sprej kroz nju i negde ispod gde su kontakti pre nego rasturis nesto.  Proveri i ostale konektore .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Bgd,Lion

Čini mi se da Davor više ne radi - da je zatvorio...

Pitanje  je vise-manje za piaggio,aprilia,gilera populaciju, jel neko servisira skuter(motor) kod Kize u Gvozdicevoj(isto ovlasceni)?

Ja do sad bio kod njega, razmisljao da idem do Davora, pa zato pitam...

Znaci jel vam ok, jel ste zadovoljni?

Mozda je malo off, al ajde da pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2887 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Pogledaj da nije najgluplji problem od svih. Da ti se nije zapusio iber lauf na cepu za rezervoaru za gorivo. To je otvor da vazduh ulazi u rezervoar da se ne bi napravio smanjeni pritisak u njemu kako se trosi gorivo. Znaci, ne znam kako je to kod tvog mot reseno, ali ili se nalazi na cepu neka rupica ili ima kao kod kola odvojeno neku cevcicu koja ovodi vazduh od spolja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ako su ti se gasila svetla onda je vrlo moguce da je brava u pitanju. Tako se bar meni desilo na gileri. Malo pomerim kljuc levo desno i odmah proradi kako treba. Verovatno korozija na nekim kontaktima. Ako je u garanciji onda nista ne nagadjaj i ne razmisljaj nego pravo u ovlasceni servis. Ako ti neko drugi bude cackao posle ti, ne daj Boze, nista vise nece priznati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Bgd,Lion

Moto Davor radi,sve je ok, cuo sam se s njima i rekose mi da struju sta god da je,

garancija pokriva a za ovo gasenje moze 1001 stvar da bude pa da zakazem i dodjem.

Hvala svima, pozdrav

P.S. To me podseti, ako nema neke teme na forumu vec o garanciji i

sta ona tacno pokriva kao i iskustava s tim, mozda je nije lose naceti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd

I meni se desi ponekad da se motor ugasi pri naglom zaustavljanju, imao sam 2x250ie i u oba slucaja mi se desilo, garancija ne pokriva transmisiju tj variator nakon predjenih 500km posto je to naj losije uradjen deo kod piaggio motora, posebno kod Beverly 200 a i na 250 ie je prilicno bucna.

nemoj da se iznenadis da u vrelim danima dik se provlacis kroz saobracaj cujes cesanje kaisa o dekli pri startu...normalno je

ovo mi je 4ti beverly i sve ih odrzavam kod Kalija u Pontederi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

 

nemoj da se iznenadis da u vrelim danima dik se provlacis kroz saobracaj cujes cesanje kaisa o dekli pri startu...normalno je

ovo mi je 4ti beverly i sve ih odrzavam kod Kalija u Pontederi

 

 

Brate ja sam mislio da se na mom nesto pokvarilo ... znaci to je u pitanju ... ? Jel moze nekako to da se popravi ? svaki put se presecem kada cujem taj zvuk ... kao da ce da rikne

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

 

nemoj da se iznenadis da u vrelim danima dik se provlacis kroz saobracaj cujes cesanje kaisa o dekli pri startu...normalno je

ovo mi je 4ti beverly i sve ih odrzavam kod Kalija u Pontederi

 

 

Brate ja sam mislio da se na mom nesto pokvarilo ... znaci to je u pitanju ... ? Jel moze nekako to da se popravi ? svaki put se presecem kada cujem taj zvuk ... kao da ce da rikne

 

 

 

Moze!! Prodas beverly-a i kupis Yamahu X-City i nema struganja kaisa o dekli!..;D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

hahaha  ;D ;D

 

Sada sam izvezao Beverly iz garaze ... nisam ga bas dugo dugo dugo vozio ...

Sedis kao u fotelji ... pogledas na kazaljku ... UPS 120  ;D a nista se ne cuje ... samo ide ....

 

al .. Fazer je mama  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250 ie

IDENTICAN PROBLEM!!! (stucanje i gasenje u voznji) poludeo sam zbog toga jer mi se ugasio posle stucanja...one tamo nedelje idem kod majstora pa cu i ja javiti sta je bilo!!!

znaci sve isto...piaggio beverly 250 ie 2006

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja