Jump to content

Moto Zajednica

Body Soft gitovanje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Pozdrav svima :)

Nedavno sam proklizao sa motoricem i naravno ulubio rezervoar i zagrebao plastike :/

Jel moze neko (sto detaljnije) da mi objasni postupak gitovanja...
uzeo sam Body soft git (plava konzerva 980 gr. + 20 gr, ucvrscivaca) i imam kuci razne smirgne og veoma krupne granulacije do izuzetno male,takodje imam lopatice za razmazivanje...tako da msm da imam sve sto mi treba osim nekog pred znanja :)
Naravno odlazak kod majstora nije opcija jer zelim sto vise da naucim oko odrzavanja i popravljanja bilo kojih delova motora i  nekam nekog iskusnijeg da mi pokaze pa ako moze da se preskoce takvi komentari :);)

Nemam preterana ocekivanja da ce to sve da se sija jer cu i farbanje sam da odradim....sto neko od kolega rece i da ispadne najgore draze mi je od majstorovog najboljeg jer je moje :)
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Probaj na YouTube. Siguran sam da je neko bio dovoljno dokon da postavi snimak i objašnjenje.

 

 

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: SV 650 S

Sto rece Savan sigurno imas na Youtube-u nesto...

Ali evo par saveta, nemoj preterivati sa ucvrscivacem, pre nego sto krenes da gitujes dobro pripremi taj deo koj gitujes najbolje bi bilo da ga prebrusis do metala, odnosno skines sto vise stare boje i prajmera...

Kad budes nanosio git pritisni da ti ne ostaje vazduh u gitu (mehurici), i nanosi deblji sloj pa ga smirglom oblikuj,pre svakog sloja smirglaj sa smirglom 80 i dobro ocisti od prasine pre nanosenja gita...

kad dobijes formu koja ti je zadovoljavajuca radi dalje sa finijom smirglom, 120,180-240,400 pa vodenom 800,1200.

Ne znam kojom bojom farbas ali bih ti preporucio da koristis i git u spreju i prajmer...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Hvala za brze odgovore :)

Sinoc sam bio sve detaljno ismirglao i ocistio (pripremio momacki )
al sam se prvi put zeznuo sa razmerom git-ucvrscivac tamo da sam nesto malo gita bacio...al oke uzeo sam bio pakovanje od 1 kg (manje nisu imali) tako da i nije neka steta...
posle toga sam sve premazao i ostavio da osusi a danas cu da smirglam pa da nanesem jos jedan sloj ako zeznem smirglanje...
Nazalost zaboravio sam da uslikam pre/posle ali posao je odradjen,udubljenja nema  :)
Ako nesto zeznem ce kuckam ovde...
hvala jos jednom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

post-33619-0-97126200-1437922289.jpg

 

 

 

post-33619-0-07086600-1437922305.jpg

 

 

na rezervoaru se i dalje vide rupice sto je proizvod nestrpljenja al za "prvu pomoc" do zime ce da posluzi :)
a deklu sam prvo presao sa tecnim metalom sto je ispalo izrazito ruzno ali funkcionalno te ulje vise ne curi,pa sam je onda poravnao gitom.

obe stvari su ofarbane mat crnim termo sprejom...


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2494 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Posle ovog grubog gita valjalo bi nitro git pa špric git. Ova dva popunjavaju sitne riseve nastale od grube šmirgle a obrađuju se vodenom šmirglom nikako na suvo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

To vec spada u prvoklasno sredjivanje :)
Tako ce biti na zimu kad bude vise vremena...sad je bilo bitno da nije ulubljeno i izderano ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Posle ovog grubog gita valjalo bi nitro git pa špric git. Ova dva popunjavaju sitne riseve nastale od grube šmirgle a obrađuju se vodenom šmirglom nikako na suvo.

 

Dugo vremena sam se profesionalno bavio farbarskim materijalom ali nikad nisam čuo za nitro git. Možeš li mi pojasniti šta je to? Može i neko trgovačko ime, slika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Kad nema kolega da ti pojasnim.Nanosi se u izuzetno tankom sloju na vec izgitovane povrsine da popuni riseve i sitne rupice.Obradjuje se vodenom smirglom i nakon toga je povrsina glatka kao staklo.Izgleda da si preskocio neki cas u vezi sa farbarskim materlijalom  .Body je najrasprostranjeniji pa na dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Hvala Srele!

 

1. Ovo je praistorijski proizvod

2. Ovo je 1K proizvod i kao takav koristi se za sitne popravke a ne kao još jedan korak u dobijanju ravne površine. Nekada su se koristili gitovi krupnog zrna pa se završavalo nekim finim gitovima. Danas se sve radi multi gitom i nema nikakve potrebe za slojem finog gita preko. 1K gitovi se koriste samo i isključivo za popravke sitnih nesavršenosti zato što nemaju katalizator i nema potrebe za zajebancijom mešanja dve komponente i pranja alata zarad jednog risa.

3. Body nije baš sinonim za kvalitet u autoreparaturi. Zađite u neki kvalitetniji servis i pokušajte da pronađete ovaj proizvod.

 

A inače, cement git se obrađuje suvom šmirglom do P240 i to je završna granulacija preko koje ide filer (špric git). Nema nikakve potrebe za vodobrusnom šmirglom koja je generalno sinonim za mnogo finije šmirglanje. A uz to je i kontraproduktivno jer je cement git higroskopan pa ćete obradom vodobrusnom šmirglom napraviti sranje jer će morati dugo da se suši da bi sva voda isparila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja