Jump to content

Moto Zajednica

problem sa GPZ- om

Recommended Posts

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Žabljane, Vucje, Srbija
  • Motocikl: Sprint Prince 125 i Kawasaki GPZ 500s

pozdrav braćo bajkeri. imam problema sa motorom. u pitanju je Kawa GPZ 500 s 88 godiste. pali super i ide super ali u toku vožnje se iznenada ugasi kao da mu je nestalo goriva. pogledam ko lujka u rezervoar, iako znam da sam sipao, i sve ok. odahne tako desetak sekundi i onda kresne i ide kao da nista nije bilo. nekada se to ne desi ni posle 100- tinak km a nekad u 20 km dva puta. znači počne da guši  kao da mu nestaje goriva i ugasi se.

bio bih zahvalan ako bi mi ko od vas pomogo da ovo rešim. pozdrav. :grr:  :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Standardni problem- skini cep rezervoara, rastavi ga, mozes da ocistis kanal za protok vazduha ali on nije zapusen verovatno. Ono sto uzrokuje pojavu vakuuma jesu 2 narandzasta gumena diska unutra koja sluze ako prevrnes motor da gorivo ne iscuri napolje. Izvadi oba napolje i resices problem.

 

Napomena: kada budes rastavljao cep, onaj deo gde ulazi kljuc okreni ka podu, stolu itd. i nemoj da podizes tu klapnu da ti ne bi izletele 2 kuglice (ne pitaj kako znam).

bQfcmMd.jpg

Ovo vadi

gascap3.jpg

 

 

Kanal koji mozes da ocistis ako je zaprljan:

gascap1.jpg

 

Ja sam prvo bio izvadio samo jedan narandzasti disk i posle mi se samo jos 1 ugasio u voznji ali sam ove godine izvadio i drugi, sto je sigurno sigurno. A da li ce ti gorico iscuriti ako padnes i sl. mislim da je to najmanji problem.

Ajd javi sta si uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

e, da si bliže, da doktor Bokilić to pogleda. Mog gpz-a je dva puta vaskrsao.

Najverovatnije je nešto do karbova. Pogledaj da li dobro curio gorivo kloz slavinicu, prvo nju očisti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

e, da si bliže, da doktor Bokilić to pogleda. Mog gpz-a je dva puta vaskrsao.

Najverovatnije je nešto do karbova. Pogledaj da li dobro curio gorivo kloz slavinicu, prvo nju očisti.

Nije do karbova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

meni se dešavalo da se ugasi posle par km i to često. U pitanju je bio loš akumulator.Ima da zavergla , startuje ujutru, ali toliko oslabi da se motor ugasi. Sačekam malo, opet zavergla. Promenio akumulator i toga nema.

 

Mora dosta toga da se pogleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

 

e, da si bliže, da doktor Bokilić to pogleda. Mog gpz-a je dva puta vaskrsao.

Najverovatnije je nešto do karbova. Pogledaj da li dobro curio gorivo kloz slavinicu, prvo nju očisti.

Nije do karbova.

 

radio bi na jednom cilindru, to jeste. Ali može da se desi da jedan zapuši plovak, ugasi se, začepi, pa ne pušta vakuum potreban za slavinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ako radi potpuno normalno i onda kao da ostane bez goriva, i nece odmah da upali nego moras malo da sacekas, 99% je ono sto sam napisao. U svakom slucaju ne moze da skodi da izvadis ta dva diska sprecices buduce gasenje u voznji. Ako bas hoces da se uveris probaj da vozis jednom sa otvorenim cepom rezervoara i videces da li ce ti se opet ugasiti.

 

 

Uobicajeni problem:

http://www.ex-500.com/wiki/index.php?title=Common_Problems

 

Symptom: Loss of power at high speeds. Power returns after the bike sits for some time, or you open the gas tank to check gas level.
Problem: Gas tank vent is plugged, and so there is a partial vacuum in the gas tank preventing the petcock from drawing fuel.
Solution: Clear the gas tank vent by blowing compressed air through it. The gas tank vent can be found if you open the gas tank; it is the cone-shaped protrusion on the underside of the lid.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Žabljane, Vucje, Srbija
  • Motocikl: Sprint Prince 125 i Kawasaki GPZ 500s

hvala svima na pomoći ali mislim da mi je hard_rock dao najbolje rešenje  jer sam primetio da mi je ponekad rezervoar kao pod pritiskom, čuje se onako šuštanje kod čepa rezervoara. ipak još jednom hvala vam braćo svima što ste utrošili vreme na čitanje mojih redova i udostojili me odgovora. 

ako se neko  nadje 18-jula  u blizini Leskovca, na 17 km od tog grada u Vučju je Moto veče pa nije na odmet navratiti.

 

neka su vam rezervoari puni a putevi široki   moj pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

hvala svima na pomoći ali mislim da mi je hard_rock dao najbolje rešenje  jer sam primetio da mi je ponekad rezervoar kao pod pritiskom, čuje se onako šuštanje kod čepa rezervoara. ipak još jednom hvala vam braćo svima što ste utrošili vreme na čitanje mojih redova i udostojili me odgovora. 

ako se neko  nadje 18-jula  u blizini Leskovca, na 17 km od tog grada u Vučju je Moto veče pa nije na odmet navratiti.

 

neka su vam rezervoari puni a putevi široki   moj pozdrav

Pistanje iz rezervoara treba da se cuje narocito ako stoji na suncu. Samo izvadi ta dva gumena diska i nemas problem.

Pozdrav i sve najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Žabljane, Vucje, Srbija
  • Motocikl: Sprint Prince 125 i Kawasaki GPZ 500s

pozdrav, izvadio one membranice iz cepa rezervoara ali mi se opet jednom desio isti problem. skinuo sam rezervoar i doso do karbova pa me interesuje jedno crevo dovodi benzin od rezervoara i puni loncice karbova ali na prednjoj strani karbova ima neka dva vakum creva (ako sam se dobro izrazio) i kod mene su premoscena tj  spojena iz jednog izvoda u drugi. jel to tako treba ili ona idu na neko posebno mesto (ubadaju se negde ili ..... bem li ga sta) na nijednoj slici nisam mogo da vidim gde idu ta dva creva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Žabljane, Vucje, Srbija
  • Motocikl: Sprint Prince 125 i Kawasaki GPZ 500s

brate pozdrav, ti zakasa samnom. ovako meni su plavo i zuto crevo   jedno znaci iz plavog izvoda ide u crveni a ovo zeleno idem da vidim dal uopste postoji na mojoj masini ( garant je neko muljao nesto pre mene) e i onaj izvod na rezervoaru kod sedista to crevo pretpostavljam da ide negde slobodno (na slici dole). ako nadjem crevo oznaceno zeleno gde to ide?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

brate pozdrav, ti zakasa samnom. ovako meni su plavo i zuto crevo   jedno znaci iz plavog izvoda ide u crveni a ovo zeleno idem da vidim dal uopste postoji na mojoj masini ( garant je neko muljao nesto pre mene) e i onaj izvod na rezervoaru kod sedista to crevo pretpostavljam da ide negde slobodno (na slici dole). ako nadjem crevo oznaceno zeleno gde to ide?

 

Zeleno ne ide nigde. Ja sam svoje skinuo posto zna praviti problem bas kao sto si opisao. Sluzi valjda da ako preliju karbovi da izbaci benzin na zemlju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Proveri crevo za vakum na slavini, mozda je prslo negde i ne otvara dobro slavinu ili je mrezica na slavini unutra zapusena ako ima prljavstine u rezerv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Žabljane, Vucje, Srbija
  • Motocikl: Sprint Prince 125 i Kawasaki GPZ 500s

ovako stoje stvari: rezervoar mi je cist mrezice na slavini ciste, crevo koje puni karbove prohodno. ali od slavine je samo zakaceno crevo sa strane koje vodi gorivo u karbove a ima i jedan izvod odozdo na slavini koji je zastopovan gumicom. koliko sam mogo da skontam iz ovih tekstova da na taj izvod ide crevo od vakuma ili gresim. kod mene su levi i desni vakum bili samo prespojeni crevcetom . po nekoj mojoj logici bi mozda trebalo da se levi i desni izvod spoje u jedno crevo a to crevo gde ugurati? nije li u taj izvod odozdo na slavini. mislim da razumete sta sam sve objasnio jer ovo vam objasnjava apotekar pa mozda i lupnem nesto za smejanje.

pozdravvvvvvvv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ako ti slavina stoji na pri tako će raditi nista da neprevezuješ,bez da ga stavljas na on ili rez,proveri prvo vakumski ventil na slavini,ako je ispravan ako zatvara gorivo,nepušta benzin na tu malu sisicu,onda povezi i vidi kada povučes vakum dali će pustat gorivo,neko je iz nekog razloga prevezao slavinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

To je zastopovano verovatno jer su membrane u slavini 'otisle' pa je i tu krenuo da izlazi benzin a mozda je slavina ostala na ON pa nema dovoljan protok. Za probu okreni na PRI i pokusaj da vozis, ali zatvaraj kad ugasis. Ako tada radi dobro onda ti treba set za reparaciju slavine. Inace je dovoljan vakum sa jednog karba a sa drugog moze da bude zastopovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Dok sam imao GPZa slavina mi je uvek bila na PRI jer drugacije nije hteo da radi(vakuum nije radio jer je membrana probila).Samo sam dodao elektroventil na crevo do karba i struju sa kontakta.Funkcionisalo.Istu sam muku imao,cim se dohvati otvorenog puta sa malo jacim gasom ostaje bez goriva.Onda dok upali iz petog setog puta kao Dajc,jedan po jedan cilindar.Po gradu nije bilo problema verovatno dok stanem na nekom semaforu on napuni loncice pa vozi dalje.Stavio el.ventil i majstor Bokilic sredio karbove,nikad vise problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja