Jump to content

Moto Zajednica

Jet Force TSDI- Problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Jet force

Imam jet forc-a od skoro mu nestala pozicija i kratko svetlo a sad nece da pali.Proverio sam svecicu baca varnicu kad mnogo verglam i skinem je ona je mokra. Ne znam sta jos da proveravam POMOC hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Jel ti radi chek kad das kontakt,da upali sve lampice i obrne kazaljke? Ostane upaljen zuti indikator po sredini "k" ? Proveri osigurace ispod pomocnog sica,za pocetak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

- proveri kompresiju (prvo sta treba uraditi)

- proveri kako pumpa daje gorivo (slab pritisak)

- skini kutiju ispod sedista i pogledaj dzek od namotaja (zna da se istopi, los kontakt)

- proveri osigurac kod akumulator

- zameni svecicu

- zna CDI/ACI zveknuti

....300 cuda znaju biti

 

Ako uspes da ga upalis, obavezno proveri punjenje ( zbog crkavanja sijalica, mozda prepunjava regler )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Jet force

Radi chek kad upalim kontak i sveti zuto K. Sijalice su ispravne samo su odjednom prestale da rade kao da nema struje do njih.Proverio sam osigurace sad sam kupio novu svecicu i opet nece krenucu sad da proveravam sta jos moze da bude :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Mozda cdi,ide gorivo(mokra svecica) imas varnicu ali to ne bi trebalo da ima veze sa svetlima. Proveri kleme na akumulatoru,napon,najbolje da sve dzekove prekontrolises i spricnes wd-om,ispod kutije pod sedistem,ima tih konektora kojekude. Zajebana je sva ta elektrika,pa mozda i da potrazis pomoc strucnjaka. Retka je sprava jet force,i nezahvalna za uradi-sam ceprkanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Jet force

Posle mnogo sata igranja i rasklapanja video sam da nemam dovod goriva i da injection ne ubacuje gorivo sta da mu radim da probam da popravim to ili da prebacim na karburator ako je to uopste i moguce.Ako jeste sta mi treba od delova i kako se to uopste radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da li je 50cc ili 125cc, da li si uradio dijagnostiku, da li si uradio gore navedene stvari?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

pa rece da je mokra svecica? ako ne dolazi gorivo,treba da ima jedan selenoid,kako se vec zove,sto dovodi gorivo do "dizne" ubrizgavanja.to bi bila laksa varijanta,ako je crk'o. skuplja je cdi,iliti kompjuter,sto je verovatnije. ako se ne razumes u 'lektriku,probaj da nadjes nekog ko se razume i ima zivaca da se bakce s tim. ima i tih varijanti i kitova za prebaciti na karb,nadje se po netu,ali i to je komplikovano. ja bi gledao da sredim elektroniku. inace odlican skuter,dok elektrika stima... ki zmaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Jet force

50cc je skuter dijagnostiku sam se raspitao i retko ko ima.Sve ostalo sam uradio ima pritisak pumpa za gorivo i dobra kompresija.Bila je mokra svecica ali kao da ne ubrizguje dovoljno goriva kad pobam da ga upalim on kao pokazuje da ce da radi i tako verglam i onda nista prestane da daje ikakve znakove.Trazicu nekog majstora koji se razume u elektroniku da proba nesto ali ako nece probacu da ga prebacim na karb posto motor imam samo mesec dana i mnogo mi se svidja na izgled sam ga full sredio.Koliko kosta to prebacivanje odprilike i da li treba i nova struja da se stavi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sta imas a sta nemas to ne znam ali znam sta ti treba.......

 

Imas pumpu goriva koja dovodi gorivo do rampe, na rampi imas diznu goriva (zelena), diznu vazduha (plava) i regulator pritiska, vazduh dobija od kompresora koji je u agregatu ( 5.5b ).

 

Na rampi imas 3 prikljucka (sisice ), jedan je za dovod goriva, drugi do njega je za odvod i na treci dolazi vazduh sa kompresora, prikljucak do senz. temperature je dovod, suprotno odvod, nesto nizi tj na treci ide vazduh.

 

Pumpa goriva isporucuje 5.2L na 1h rada, filter je na dnu rezervoara koji se cisti na svakih 5Kkm i menja na 15Kkm, proverices je tako sto ces otkaciti povrat goriva, uzmi bokal na kome se vide litri i ml, daj kontak i za 3sec treba da isporuci min 4.3ml goriva.

 

Izvuci ceo sklop ubrizgavanja od agregata u vis, drzi cvrsto rukama, nek neko zavergla motor a ti gledaj poslednju diznu da li pravi maglu ili pljucka gorivo ili ne izlazi nista. To ce te pribliziti problemu, kolika je kompresija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja