Jump to content

Moto Zajednica

NSU Prima 1961 god. pomoc oko struje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6

Zdravo svima :)

imam NSU Primu 150ccm 1961god. vec duze vreme i sada sam resio da je dovedem u vozno stanje ako je to moguce. Problem je u regleru koji nemam, pokusavao sam sa raznim reglerima i oni ili izgore ili pobuda izgori. Trenutno sam stavio neki elektronski regler za dinamu koji mislim da je od traktora 12V 14,5 ampera. Sa tim reglerom pobuda nece da izgori ali prepunjava, verovatno je neispravan regler ali glavno pitanje je da li je normalno da dinama pravi struju do nekih 25V? Izvinjavam se ako sam problem objasnio suvise laicki :)

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

To su vespe sa normalnom strujom od 12V i sve je tome prilagodeno. Probaj sa reglerom od starih citroena GS 1200. Oni imaju regler koji moze da se stima.  Ja sam svojevremeno imao Primu 5 iz 1965 pa ako negde zapnes javni se 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6

Trebalo bi da regler bude za dinamu, pogledacu od citroena mada verovatno je i to tesko naci. Hvala na pomoci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Ne sećam se da je GS imao dinamu,mislim da je alternator,ali većina fića je imala dinamo i taj bi regler mogao da se koristi,a verovatno bi i neki sličan odgovarao,poseti nekog starijeg auto električara koji pamti takve stvari. Ovi moderni ni neznaju sta je dinamo!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6

Trebalo bi da je bila dinama na fici, bubi... evo kako izgleda u voznji :)

https://www.youtube.com/watch?v=bwpPzP2uTeg&feature=autoshare

Obisao sam par elektricara i jedan mi je dao ovaj koji sada koristim ali nije ispravan, treba da obidjem jos nekog elektricara. Ima na ebay-u ali cena 90e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6

Problem je u tome sto mu je dinama i anlaser pa ako ubacim neke namotaje za punjenje nemam elektropokretac. Sve bi bilo lakse da ima kurblu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Jesi li probao da kontaktiras Josku iz Temerina? Ima ga ovde na forumu. Covek pravi nove reglere, daleko jeftinije od tih fabrickih i dosta dobro rade. Pitaj da li slucajno moze da napravi taj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Trazi regler od stare peglice.Ona je na dinamu sigurno i odgovarace ti.Nova peglica je na alternator i ne odgovara ti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

sto mu limova.....i cimpleka...... sad vidim da si ti....

 

P.S

Pitaj komsiju Gvozdena on je nekad aradio sa tim delovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Austini i Mini su imali diname, mislim da imam neki Lucas-ov regler ako jos juris regler pisi da pogledam i naravno ustupim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Sad sam vidio sliku motora, dosta detalja ti nedostaje ili nije originalno. Mozda je najbolje da u nekim Sarajevskim (BiH) novinama objavis da kupujes delove od vespe prima 3. Ako ti naleti obavezno zameni za primu 5. Razlika je k'o dupe i oko. Ah i pazi na mesavinu prima je od 3-4%

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6

Ne fali mi mnogo stvari, sedista i patpsnice sam imao sve duplo ali trulo, far nemam, nemam originalnu lajsnu na blatobranu i nemam gepek za rezervni tocak. Hvala svima na interesovanju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6

Hocu da je osposobim mehanicki i ako bude radila da je registrujem i vozim pa cu polako naci sve estetske delove. Ne mogu vise da je gledam kako stoji a stoji mi preko 10 godina :) sedista sam nasao nova bela za 60e komad ali necu da kupujem dok ne sredim mehaniku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Problem kod Prime je taj što ona ima " Dinastart " - kad je pališ struja iz akumulatora ide u dinamu i dinama se ponaša kao anlaser, a kad je motor upaljen - dinama počinje da radi kao dinama.  Da bi sve to tako radilo kako treba - mora postojati i neka sklopka koja to prespaja, a mislim da je ona odrađena u sklopu reglera ( nisam siguran ) , pa je zato i on specifičan.

  Mislim da bi dobar električar to mogao da reši sa nekim relejima, samo je problem naći električara koji hoće sa tim da se bakće ( lakše im je da poprave nešto na kolima - zamene relej il neki prekidač i uzmu par hiljada dinara za pola sata posla ) !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6

Nema vise dobrih elektricara sa strpljenjem i zainteresovanosti za nesto sto nije uobicajeno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mogao bi od lambrete jer su imale isto paljenje ali to je preko oko 100e

 

 Pa trebalo bi da može od Lambrete, ali od nemačke ( NSU Lambreta ). Za italijansku nisam siguran dal je imala dinastart. Posedovao sam NSU Primu 5 i NSU Lambretu i obe su palile na dugme ( dinastart ). Problema sa dinastartom na obe nisam imao, pa ti ne mogu pomoći po tom pitanju. Jednu Primu sam imao za delove, pa ću pogledati po podrumu dal mi je možda ostao regler od nje ( čini mi se da jeste ). Ako možeš slikaj tvoj regler ( ako je originalan ) da bi znao šta tražim ( ako ga i nađem ) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja