Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina prve zastitne moto opreme

Kombinacija zastitne opreme  

67 članova je glasalo

  1. 1. Koja je najbolja i najprakticnija kombinacija zastitne opreme

    • Za svaki dan po gradu: - Moto jakna i pantalone sa ugradjenim protektorima
    • Za svaki dan po gradu: - Samo moto jakna sa ugradjenim protektorima
    • Za veca putovanja: - Moto jakna i pantalone sa ugradjenim protektorima
    • Za veca putovanja: - Kornjaca i stitnici za kolena
    • Za veca putovanja: - zasebni stitnici za kolena, laktove i podlaktice i stitnik za ledja
    • Nesto trece


Recommended Posts

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Како шта, фила папуче, лакоста шорцић, најк мајицу без рукава и реј бан наочаре...

 

 

 

A tetovaže?

 

using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Prosle godine sam kupio Voge 500dsx touring motor(pre toga vozio samo Tomos 14-15) a spletom okolnosti prvu moto jaknu kupujem tek sada pa mi zato treba mala povoc i savet. Otisao sam juce do Rume(DD moto) i kupio Richa infinity 2 adventure moto jaknu  u L velicini(ja sam oko 185cm i oko 83kg). Ono sto me brine je polozaj stitnika za lakat. Naime, kako biti siguran da stitnici za lakat stoje na pravom mestu? Da li treba saviti lakat i onda probati sa pipanjem da li su na pravom mestu ili se to radi kada je ruka ispruzena? Zasto ovo pitam...Pa zato sto stitnik veoma labavo stoji i seta dosta oko lakta, ne stoji uz njega. Stegao sam maksimalno sa cicak trakom zatezace na dva mesta ali je labavo. Kada su mi ruke ispruzene i spustene skroz dole, naslonim se ledjima na orman, stitnici su na pravom mestu ali kada se sa strane rukom i ramenom prislonim na orman  onda osetim da se stitnik pomera oko lakta, nekad mi deo lakta udara u orman skroz a sa drugom rukom opipam da se stitnik zarotirao malo.

 

Takodje, seo sam danas na moj motor da isprobam duzinu jakne i vidim da je mrvicu duza, odokativno jedno 2cm jer hoce dole da se preklopi kod nogu dok pozadi dodiruje sediste a mogu i mrvicu da je ubacim ispod zadnjice. Inace, ovako na meni dobro stoji, blago osetim napred kod stomaka da cvrsce stoji a inace sam samo u majici.

 

Vidim na sajtu da nemaju manji broj da probam. Savet?

 

 

Promenio član viktor1986

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)
30 minutes ago, viktor1986 said:

kako biti siguran da stitnici za lakat stoje na pravom mestu? Da li treba saviti lakat i onda probati sa pipanjem da li su na pravom mestu ili se to radi kada je ruka ispruzena?

Lakat testiras tako sto malo savijes ruku i vidis kako onda stoji stitnik, jer pri padu ruke obicne ide blizu 90 stepeni. Najbolje je da skocis na neki tepih na stranu i vidis sta se desava kada padnes na kuk i lakat. Kod pada je sve to velika lutrija, milion varijanti se mogu desiti, ali ovo je neki standardni slucaj, pad na stranu: kuk/butina i lakat(podlaktica i saka) trpe najjaci prvi kontakt. 

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Mene to interesuje kod pantalona.Kad stojim štitnici kolena su ispod kolena,kad sedim na motoru popnu se gore tačno na kolena.

Jel tako treba da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x
pre 8 minuta, Bojan82 je napisao:

Mene to interesuje kod pantalona.Kad stojim štitnici kolena su ispod kolena,kad sedim na motoru popnu se gore tačno na kolena.

Jel tako treba da bude?

Da 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
1 hour ago, viktor1986 said:

Savet?

Neko moje misljenje.

Kod turinga, jakna i jeste nesto malo duza.

Za protektor, ispruzi ruku pravo ispred sebe, tako da su rame i saka u vodoravnoj liniji. Onda savijes ruku u lakat ka sebi , a ugao treba da bude oko 90 stepeni.  Drugom rukom proveris polozaj protektora. Treba da bude tacno na laktu, ne dole, ne gore. Ako nije, onda velicina ili kroj ti ne odgovara. Neke manje korekcije se mogu uraditi ako jakna ima zatezace kod lakta. E sad, ako ti ne odgovara, a jakna ti se zaista dopada, mozes kupiti protektore za lakat koje se nose ispod jakne. One koje dolaze sa jaknom izbacis. Mozda je malo smor, ali su i sigurniji i uvek na mestu gde i treba da budu.

Za pantalone su ti vec odgovorili.    

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Probao sam ovo sto si napisao. Lakat je zasticen, nit je gore niti dole stitnik, bas pokriva lakat kako treba.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Ćao društvo, kako uskoro krećem polaganje za A2 i planiram uzeti neki motor za putovanja, paralelno istražujem i kakvu opremu mogu uzeti - pa mi je potreban vaš savet.

Kaciga - izabrao bih fullface (sa mogućnošću stavljanja naočara za vid) - znam da zavisi sve od oblika glave i kako kome legne, ali što se brenda tiče za neki budžet od oko 200e, HJC mi se čini okej brend. Koji vi brend preporučujete za kacige tog cenovnog ranga. Da li ima HJC u Novom Sadu da se pogleda?

Jakna i pantalone - na šta da obratim pažnju, šta obavezno treba da bude, budžet za ova dva zajedno mi je 300e, da li neke brendove izbegavati, koji su dobri brendovi itd?

Rukavice - da li mogu da se nađu okej za 50e, ili ipak treba izdvojiti 100-nak evra? Takođe isto pitanje šta gledati a šta izbegavati?

Potkapa za kacigu - da li uopšte može da se nosi uz naočare, da li neko tako nosi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2841 postova

hjc je ok

jakna i pantalone za 300 evra može ali gledaj što pre dok još ima sniženja

potkapa može da se nosi sa naočarama ,

postoje kacige za utorom za naočare a može i bez toga koje namaju ali nemogu baš bilo kakve naočare.Bitan je oblik koji ide oko uveta.Ja sam vozio mnogo godina sa sunčanim naočarima ali treba da deo oko uveta da bude što ravniji i tanji da ne žulja i da se što lakče stavi.U početku sam nosio i skuplje naočare ali ipak bar jednom godišnje puknu ako ih skidaš stavljaš svaki dan-Onda sam počeo da pazarim neke jeftine

Što se tiče dioptrijskih nemam iskustva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08

Ja imam HJC kacigu, konkretno HJC i70 i veoma sam zadovoljan njom. Ima proreze za naocare tako da ne bi trebalo da bude problema sto se toga tice. Za 300e mozes da uzmes jaknu i pantalone, ali racunaj da ce ti kad tad trebati i druga jakna, jedna letnja jedna za prolece jesen i zimu. Imaju i jakne koje mogu da se nose i tokom sve 4 sezone, ali one su generalno dosta skuplje. Ukoliko zelis takvu neku jaknu, malo ce pantalone ispastati. Ja sam sto se pantalona tice kupio DIG pantalone i protektore za kolena. Cuo sam tek nakon kupovine da nisu najbolja opcija jer nisu prave moto pantalone, ali za sada nisam imao prilike da ih testiram (i nadam se da ce tako i ostati). To je mozda neka najjeftinija opcija sto se pantalona tice, ukoliko si spreman da rizikujes zbog manje zastite. Za 50e mozes da uzmes skroz adekvatne rukavice, ja nosim Oxford RP-6s i prezadovoljan sam. Vise su za leto, tako da kad zahladni (ispod 15 stepeni) nosim ispod njih neke tanke pamucne rukavice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
On 16. 1. 2024. at 20:30, Duk98 je napisao:

 

Rukavice - da li mogu da se nađu okej za 50e, ili ipak treba izdvojiti 100-nak evra? Takođe isto pitanje šta gledati a šta 

Za opremu najvaznije je da ti odgovara po obliku i velicini ali i da imaju sertifikat (da nisu divljaci ili kinezi sa alija), za rukavice konkretno mogu da kazem da rade posao i od 50eur ali ce krace trajati... mada je i to upitno. 

 Meni su se raspale posle dve sezone, neki ih teraju godinama.

 Zakljucio sam da je razlika izmedju skupe i jeft... manje skupe opreme samo u duzini trajanja.

 Ponavljam: udobnost na prvom mestu, ne sme nista da te ometa u voznji

Promenio član salem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
On 1/14/2024 at 12:49 PM, Blackened said:

Lakat testiras tako sto malo savijes ruku i vidis kako onda stoji stitnik, jer pri padu ruke obicne ide blizu 90 stepeni. Najbolje je da skocis na neki tepih na stranu i vidis sta se desava kada padnes na kuk i lakat. Kod pada je sve to velika lutrija, milion varijanti se mogu desiti, ali ovo je neki standardni slucaj, pad na stranu: kuk/butina i lakat(podlaktica i saka) trpe najjaci prvi kontakt. 

Samo lakat krivina:

ono-06-c-03s.jpg

 

Promenio član maxx
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

2021 god sam na jednoj vožnji otkopcao rajsfesluse na rukavima. Bilo ih je 2 po rukavu onako duzinski skoro do lakta. Bila je vrućina pa da mi pirka. Samim tim je rukav bio komotan. 2 min poslentoga sam imao pad u levoj krivini. Prilikom mog kotrljanja stitnici su se pomerili i zveknuo sam laktom o kamencugu. Epilog polomljen levi lakat, ne naprsao već odvojen na 2 polovine. 2 operacije u roku od 6 meseci, žice, šipke i ostale propratne stvari.

Poenta je da stitnici treba da stoje na svom mestu i da rukavi nisu široki u odnosu na ruku.

Ps: Sad je sve ok ali lekciju sa luftiranjem sam naučio 🙂

Promenio član bopk
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: 2022 Honda SH125i

Kako se kotira IXS brend? Vidim da su im i rukavice i jakne relativno jeftine, često su na sniženju pa se pitam je li to zbog lošeg kvaliteta ili je nešto drugo u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja