Jump to content

Moto Zajednica

Sarande 2014

Recommended Posts

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Ohrid
  • Motocikl: BMW F650cs Scarver + Suzuki GSF650S Bandit k9

Prvo svaka cast za drugara koji vam je donio kacige 1care.gif ruta vise nego odlicna ,putopis sve pohvale ,ali brate vi ste preleteli albaniju 130-150 kmc ta voznja za albaniju je veliki veliki rizik pa makar i sa tako odlicne motore kao sto su vasi, oni koji su vozili Albaniju znaju,inace Albanija top destinacija za dobru i evtinu avanturu.

0takoje.gif1care.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Mikeli , evo i meni dao preporuku jedan stari dobar prijatelj, koji isto več sigurno 5 godina putuje kroz Albaniju i to velikim kamperom. On prezadovoljan svime. Meni se Albanija kao zemlja exotike isto jako dopada ali mi smo prošle godine doslovno uleteli u loše vreme, uz to i radove na putu, loše puteve, pogotovo iz Tirane do Berata i posle prema Elbasanu, heh kad se setim, ... vozimo prema Tirani po njihovom nazovi autoputu oko 120, kad odjednom sve stane. A bez i jednog upozorenja. Kočimo na puno zbog ničega , kad ono vidiš nema autoputa više, ima šodrani makadamski put jedno 500 metara i onda opet polako na asfalt. Onda opet negde 100 - 120 na sat, kad opet ostro smanji na 40, 20 . Šta je sad i kad vidiš da je AC put povezan sa mostom a tamo diletacija od najmanje 6-10 cm. Zamisli, da tom brzinom naletiš na taj rub ili zub, ima da ti odpadnu svi točkovi zajedno sa osovinom. Jednostavno bilo je previše takvih stvari na samom putu. Pa onda vozimo opet nekim tempom a ima ljudi uz put. Čeka grupa najmanje 30-40 ljudi, šta je sad, kad vidiš da dolazi autobus i zauustavi usred Autoputa i pokupi ove ljude, pa tako u svakom selu uz AC nekih 80-100 km i to na AC. Pa zemljoradnici sa magarcima i mulama, motokutivatorima natovoreni na autoputu, odjednom prelaze na drugo suprotnu stranu jer im je tamo zemlja, koju obrađivaju. Toliko su otkačeni, da su na različitim mjestima odrezali ograde na sredini AP, da mogu prelaziti s jedne na drugu stranu. Onda vidiš grupe djece po 10-12 njih, koji idu iz škole i pješke sa torbama na leđima još se igraju i skaču i to između obe trake na ACesti... I tu voze svi od starih osobnih auta autobusa, traktora, mopeda, teretnih natovorenih mopeda ili rikša, čak i biciklista i sve do šlepera... Kad to doživiš prvi put u nekoj zemlji onda mislim da nemaš posle nekog veselja ,da sve to ponoviš.

Pa kad si več 5 puta u toj zemlji, tad več nešto i poznaješ, onda znaš šta te čeka tu i šta tamo i tada je lakše. Ja isto vjerujem, da ču - ako ču ponovo u Albaniju tačno znati za neke stvari, koje tad još nisam. Iskustva vjeruj mnogo znače.

Video ti je super i da znaš baš me nešto pali, da sve to ponovim, ali ko što sam reko jedino sa motorom.

Vidim da zimi i skijaš, eto pa i mi smo skijaška familija. Ako imate želju dolazite jednom zimi i u deželu. Ima samo 25 km od mene M a r i b o r s k o P o h o r j e gde između ostalog ima i ski stadion i ski Arena. Evo sutra počinje ponovo ski Weltcup za žene, koji se kod nas zove Z l a t a L i s i c a , ove godine več 51 po redu Ako imaš želju baci pogled preko TV.

Pozdrav :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 1009 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Prelepe slike i vrlo lepo i interesantno napisan putopis,stavlja me u dilemu da li da svoj putopis o Albaniji postavljam posle ovog

Pauza konačno...

E sad, dolazi konobar koji je ujedno pretpostavljam i gazda kafanice i ne zna Engleski, ali zato Mimijev nevjerovatan dar da se sporazumije sa ljudima raznih narodnosti dolazi do izražaja .

Kaže konobar na Italijanskom pretpostavljam ( da sad ne stavljam znake uzvika Mimi je + a ovaj konobar - ) :

-Izvolite

+ Šta ćemo da pijemo ljudi ?

Mi kao dvije kafe i dvije koka kole

+dvije kafe i dvije koka kole

-si, guattro coffe

+NE bre ! Due coffe e due kola !!!

-aaaaaa , si ... quattro kola .

+Mrš bre j...m te ćopava ( konobar siromah nije imao ruku ispod lakta ) i donesi što oćeš .

 

E sad se ne mogu ni sjetit što smo pili ..

 

47b_zps2qu6if3p.jpg

 

47c_zps6sseck8c.jpg

47a_zps7h5effvv.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Maxster,hala ti na pozivu za skjanje iskreno.

Pratim naravno skijaska prvenstva i upravo sam se ustao ds ne propustim ovo u SLO.

Sve sto si opisao za autoput stoji, ali je takodje skoro svaki dio koji je bio nedovrsen kada ste vi bili kolima sada zavrsen i nema problema.

Takodje, kao sto Dragon kaze... jesmo preletjeli Albaniju bez potrebe, ali vukla nas zelja da se sto prije sklonimo sa autoputa.

Albanija ima odlicne magistrale i ne bas veliki autoput. Te brze magistrale su fantasticne i sasvim je dovoljno voziti ih 100 km/h , i uzivati u voznji bezbijedno. Inace mi smo u povratku jurcali,kada smo isli ka Sarandeu i nijesmo... zaista smo uzivali u voznji.

Takodje Maxster, kada budete proazili kroz CG ili vam ona bude destinacija za odmor , volio bih da budete nasi gosti u Podgorici... pa mozda i zajedno odvozimo Albaniju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2524 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Lepa tura i vi ste se lepo proveli. Lepi su predeli za vožnju. Cene iz restorana su jako dobre. Jedino što je bacilo senku na ovo uživanje su lopovi koji su Mimiju odradili kacige. Da li je moguće da je sajla nebezbedno rešenje za kacige ? Ja sam mislio da je to neka sigurica koliko toliko.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

FHDC , postavi tvoj putopis . Bas me interesuje kuda si vozio i kakvi su ti utisci iz Albanije 1zdravo.gif

 

ZEMZEM , sajla je bila tanka i vjerovatno su je pokidali nekim klijestima . Ja koristim neku deblju sajlu koju mi je upravo Vesko poklonio za rodjendan , i izgleda da im je bila teza za pokidati ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Pozdrav Mikeli.Kada smo mi isli prosle godine autoput izmedju Elbasana i Tirane je bio zatvoren bio je neki veliki udes u tunelu i momci ne nekoj pumpi u Elbasanu gde smo stali na kafu i kolu nam pokazu kuda da idemo tj nekim planinskim prevojem do Tirane a to je nekih 50 km.I mogu reci da mi je tuda voznja bila fenomenalna.I drugi put cu tuda necu autoputem..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Mimi je kao upisan.

 

Na svakoj fotki pozira.

 

Mora ćešće da se slika da malo "ulepša" forum.

 

 

:lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Miljane, super je taj put preko planine. Trazi sporu i opreznu voznju ali je zaista lijepo tuda voziti.

Isli smo Tanja i ja tuda par puta, postavio sam i fotografije bas tog dijela puta u putopisu od prije neku godinu kada smo isli za Ohrid...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Ti,lagano, postade PRAVI bajker :)

 

Svaka cast...nadam se da si bolje ;)

 

Iskreno , ne poznajem puno PRAVIH bajkera, mozda samo jednog ...Mi koji predjemo do 10.000 ili 15.000 km za godinu i imamo posao i porodicu ne mozemo nikako da se ubrajamo u PRAVE bajkere. Ja sam svoj prvi veliki motor kupio 2000 godine i od tada sam ih promijenio par. Imao sam veliku pauzu sto se voznje motora tice , jer zbog sitnog kvara na Apriliji Pegaso nijesam ni vozio. Taj sam motor na kraju poklonio pa kupio Yamahu i prije par godina Hondu . Znam za ljude koji su kupili motor 2010 godine i presli do sad 90.000 km . To su PRAVI bajkeri .PRAVI bajker stalno vozi, razmislja samo o motoru i to je stil i nacin zivota . Za to treba vremena, puno novca, zdravlja da se ne skidas sa motora , itd.Ako se PRAVI bajker moze tako definisati . Ja sam OBICAN bajker, skijas, snowboarder, volim i alpinizam i time sam se bavio par godina, imam ogromno dvoriste o kojem stalno treba voditi racuna... tako da moj hobi nije samo motor i nemam vremena samo za motor . Moram to slobodno vrijeme koje imam podijeliti na sve ovo sto sam nabrojao . Naravno tu je i porodica , koja zahtijeva paznju i brigu.... i da ne nabrajam sto jos mene OBICNOG bajkera dijeli od PRAVOG bajkera .

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Pa ja sam i napisao post gore jer smatram da ne postoje PRAVI i KRIVI bajkeri , nego mi neko dade titulu PRAVOG bajkera pa odgovorim .

Ako vozimo motor onda smo valjda bajkeri . Mozda je definicija PRAVOG bajkera ,, osoba koja se ne skida sa motora, prica samo o motorima, vozi koliko i kad hoce ,, 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Lijepa izreka Miljane .

 

Evo puta od Sarande do Djirokastra . Stari i razbijeni put u prvom dijelu te dionice, kasnije prelazi u vijugav planinski put koji je dosta uzak i nepregledan . Sve ovo je zanemrljivo jer je duzina te trase oko 50 km ...

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Ima svinjetine naravno , zasto je ne bi bilo ?

Ovo je dio dje su skoro svi Grckog porijekla, i kompletan dio Albanije uz more je vecinom hriscanski ...

 

Poka, drago mi je da ti se dopada brate 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Baš lepo!

 

Nadam se da ću proči te predele ove godine.

 

Čestitke Danijeli za najbolje fotke u pokretu na Forumu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Mr.Zoki , Pustolov ... Hvala vam na komentarima i drago mi je da vam se dopada . 

Danijela je zaista napravila puno fotografija tokom voznje, i bez njih ovaj ptopis ne bi bio moguc. 

Pripremam video preko Llogara pass-a , to je planina od Valone ka Sarande-u ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Baš lepo!

 

Nadam se da ću proči te predele ove godine.

 

Čestitke Danijeli za najbolje fotke u pokretu na Forumu!

Hoćeš,javlja mi se da ćeš proći.

 

:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 1009 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

 

Ti,lagano, postade PRAVI bajker :)

 

Svaka cast...nadam se da si bolje ;)

Iskreno , ne poznajem puno PRAVIH bajkera, mozda samo jednog ...Mi koji predjemo do 10.000 ili 15.000 km za godinu i imamo posao i porodicu ne mozemo nikako da se ubrajamo u PRAVE bajkere. Ja sam svoj prvi veliki motor kupio 2000 godine i od tada sam ih promijenio par. Imao sam veliku pauzu sto se voznje motora tice , jer zbog sitnog kvara na Apriliji Pegaso nijesam ni vozio. Taj sam motor na kraju poklonio pa kupio Yamahu i prije par godina Hondu . Znam za ljude koji su kupili motor 2010 godine i presli do sad 90.000 km . To su PRAVI bajkeri .PRAVI bajker stalno vozi, razmislja samo o motoru i to je stil i nacin zivota . Za to treba vremena, puno novca, zdravlja da se ne skidas sa motora , itd.Ako se PRAVI bajker moze tako definisati . Ja sam OBICAN bajker, skijas, snowboarder, volim i alpinizam i time sam se bavio par godina, imam ogromno dvoriste o kojem stalno treba voditi racuna... tako da moj hobi nije samo motor i nemam vremena samo za motor . Moram to slobodno vrijeme koje imam podijeliti na sve ovo sto sam nabrojao . Naravno tu je i porodica , koja zahtijeva paznju i brigu.... i da ne nabrajam sto jos mene OBICNOG bajkera dijeli od PRAVOG bajkera .

 

Mikeli,ako se "Ribolovcem" naziva onaj ko jednom nedljno ide u ribolov,"Lovcem" takodje neko ko povremeno odlazi u lov što nebi ti bio "bajker".Mi tu reč "Bajker" stavljamo na pijedstal nečega i svako ima svoje tumačenje a prema Oksfordskom rečniku  i prvobitnoj definiciji nema tu superlativa vrlo prizemana definicija,: "Motociklista, posebno onaj koji je član neke bande, osoba sa dugom kosom i prljavim farmericama".da dodam ništa lepo.Motori zna se otvoreni,čoperi ništa manje od 1200 kubika u USA Harli ništa Japan,u evropi može i Japan ali čoperi velike kubikaže.

 

Po novoj malo ublažena ali u osnovi slična:" bajker - motociklista, posebno onaj koji je član bande ili grupe." Tako kaže  Oksfordski rečnik i Engleski jezik koji je tu reč izmislio

     E sad mi puni romantike čoperi ,vetar u kosi,ovo,ono i to je lepo, na tome treba i da se zadržimo a američke bajkere da ostavimo u svom svetu i u filmovima koje snimaju Amerikanci.

Putopis ti je super slika se ni" National Georaphic"  nebi postideo,nego šta je sledeće u planu, proleće stiže...poz.

 

 E da dodam i ovo, ti strani bajkeri uglavnom po klubskim kućama vitlaju,"of the parties to the parties" godišnje ne predju ni 5000km,drugojačije je to sve

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja