Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina DSLR-a

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Sabac-Debeljaca(Banat)
  • Motocikl: kawa zx6r

Kao sto naziv topic-a kaze nosim se mislju o kupovini DSLR-a,sad kuci imam neki digitalac koji je blagi uzas.

Pre mesec dana se supruga porodila,a posto mi je i mobilni old skull nemam scim ni posteno  dete da slikam.

Elem totalni sam laik sto se tice fotografije s zeljom da se malo usavrsim.

Budzet mi je neka suma do 350 evra za polovan DSLR sa objektivom.

Bilo bi ok kad bi bio Canon,i dosta bitna stvar da ima mod snimanja video zapisa da bi zabalezio i na taj nacin deo odrastanja deteta.

Prvo sam gleda canon 300-350 d,ali nema mod snimanja.Na KP-u sam video oglas za 550d za 320 evra sa objektivom.

Ljudi ako moze neki savet neki drugi model stariji,noviji i slicno.

Unapred svima hvala na savetima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

 

 

 

link iz tvog posta je obrisan da ne reklamiramo oglase.

 

ovaj je odličan. mislim da možeš da spustiš cenu i do 250 .... 550d koriste svadbari za snimanje.... sigurno sigurno nećeš pogrešiti i ne treba ni da tražiš dalje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Sabac-Debeljaca(Banat)
  • Motocikl: kawa zx6r

Nije mi bila namera reklama,i hvala na brisanju linka. Za 250 evra bi mu rekao da ga odmah salje,samo jos kad bi znao i uspeo da izboksujem da skine cenu 70 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

ne moraš ni da se zaletiš. ima ih u ponudi. sačekaš malo i naleteće i po nižoj ceni ako ne uspeš ovaj da iscenjkaš.... imaš na fb-u grupu foto-berza. napišeš šta tražiš i koliko si spreman da platiš i sačekaš ponude na inbox.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Sabac-Debeljaca(Banat)
  • Motocikl: kawa zx6r

Koja je razlika izmedju 28-70 i 18-55 objektiva.Na foto berzi sam dao oglas da trazim 550 d sa 18-55 objektivom znam da dolazi uz osnovni kit sa telom.A stigla je ponuda sa ovim drugim objektivom,pa ako moze malo savetovanje i razjasnjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Kit objektiv ti je za svakodnevno fotkanje..za amaterske slike..ako hoces nesto bolje moras da kupujes namenske objektive..npr za portret i ulicu 35mm prime..pa neki zoom npr 70-300mm i tako dalje..ne znam tacno sta Canon ima u ponudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Sabac-Debeljaca(Banat)
  • Motocikl: kawa zx6r

Zato sam i napisao da trazim telo sa osnovnim objektivom iz kita ono osnovno,pa mi je stigla ova ponuda sa ovim objektivom.A ja se u objektive razumem otprilike kao mara i krivak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

28-70 nije dovoljno sirok na crop senzoru, mada je itekako upotrebljiv...18-55 ti je sasvim dovoljan za pocetak, imaces sirinu ekvivalentnu datom objektivu na FF senzoru, otpilike 28-90...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

ајде да и ја пробам, знам да је тема стара али боље да је подигнем него да отварам нову.

Хтео бих  неки DSLR али мени не треба али баш низашта. Хтео бих да се поиграм са истим да видим како то изгледа,

неигра ми улогу произвођач, пиксели и објектив, само да је јефтино и да ако га покварим не зажалим :)

Надам се да ме разумете :)

Осим тога желим да вам кажем да вас мрзим што сте ме навукли на ово :P

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ako je za zezanje, onda ti nije bitno koji ... u principu koji god da uzmeš nećeš pogrešiti, jer su svi proizvedeni u zadnjih 10-ak godina OK. Ipak, da bi ti pomogli oko izbora moraš da daš makar neke smernice ... Ja bih te prvo pitao koliko si spreman da uložiš u svoj novi hobi, i kolike su ti šake, tj. koji broj rukavica nosiš ?  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Koja je razlika izmedju 28-70 i 18-55 objektiva.Na foto berzi sam dao oglas da trazim 550 d sa 18-55 objektivom znam da dolazi uz osnovni kit sa telom.A stigla je ponuda sa ovim drugim objektivom,pa ako moze malo savetovanje i razjasnjenje.

18-55 i 18-55 IS, su velika razlika, 18-55 je da imaš objektiv, ničemu ne vredi sem da se može napraviti fotografija a 18-55IS ima stabilizaciju i ide kao kit, a u prodaji je oko 100 € nov, po oglasima je od 50-60 € skoro nov, verzija II je plastična i onako jeftinija ali je optički identična starijoj verziji bez II, ali sa IS.

Sve u svemu ako nema IS a 18-55 onda ga uzmi ako je gratis ;)

Filmovi sa DSLR-om su bezveze, bar u toj generaciji. Nego moj savet, sem ako nemaš nameru da zagaziš u amaterski svet DSLR-a, dubok kao i profesionalni, je da kupiš prozumer Canon SX10IS ili SX20iS ili SX30IS i da se nauživaš kao i ja što sam.

Prednost DSLR je u ručnom podešavanju svega i svačega, zooma i izoštravanja, blende ISO, etc... sve je to duboko za mladog oca.

Ako kupuješ prozumer aparat obavezno koji ima snimanje RAW formata. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Za te novce baš i nemaš neki izbor, ali može da se nađe nešto ... nego ne odgovori kolike su ti ruke ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Možda zvuči kao glupo pitanje, ali taj podatak uopšte nije nebitan ...  ;)

 

Ako je tak'a situacija, moj savet ti je da u startu zahebeš ove tzv. entri-level varijante, nego da pojuriš neku stariju makinu iz srednje klase, da se ne bi zlopatio i ispadao smešan u društvu   :D

 

Za nikone neka te savetuju nikondžije, a što se kenjona tiče, za tu kintu ili tu negde, možda još par desetina eura pride, mogao bi da namakneš nekog dvocifrenog, 20D, ili uz malo sreće 30D, i da se sit naslikaš ... Iako stari, to su sjajni aparati, davaće ti super fotke, samo gledaj kad uzimaš da ne naletiš na neki razvaljeni svadbarski primerak ... najbolje bi bilo kad bi se javio neko od kolega sa foruma kome čuči tako nešto negde u nekom ćošku, i sakuplja prašinu ...  :)

 

Od objektiva će ti za početak poslužiti i neki 18-55 kitić, koga je zadesila ista takva sudbina, a  koji ćeš rado primiti na poklon, jer takvi se objektivi više i ne prodaju ... bar ne prijateljima :D Ili neki helios sa zenita koji si nasledio od ćaleta/dede ... za koji ćemo da ti nađemo adapter bez potvrde fokusa za dž. ... mislim da ja imam jedan, ali nisam baš sasvim siguran, moram prvo da pogledam ... 

 

Ja se ovde odjavljujem do sutra, mada me zanima dalji razvoj situacije, a verujem da će još neko imati nešto pametno da doda, jer situacija obećava :D  Izeo sam danas mesa mnogo više nego što sam trebao, a i vina popio bar 2x toliko, zbog čega se gorko kajem i ću da crknem koliko mi se spava ... na oči ne vidim   :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Pravo da ti kazem ja sam gledao neke 300d ako se ne varam, ne razumem se u njih ali mi leopo izgleda :-)

Nadam se da ce se jos neko javiti :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

Nikon D 70s oko 63000 snimaka napravio i objektiv 18-135 i dve baterije i mem kartica. 130e

 

Prodajem odlicno ocuvano DSLR telo proizvodjaca Olympus, model E420, sa kit objektivom 14-42. Uz aparat ide baterija, punjac, memorijska kartica, kabl za PC. Telo je ispucalo oko 25000 fotografija. 125e

 

Prodajem Canon EOS 20D. Idealan fotoaparat za sve koji zele da udju u svet DSLR-a, veoma dobar aparat za ucenje. Moguca prodaja uz Canon EF 28-90mm f/4-5.6... 100e

neki od oglasa sa kupujem-prodajem .... šta god da uzmeš nećeš pogrešiti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Nemoj, ako ćeš te male, uzmi makar 350... Imaš trenutno na oglasima na dizajn zoni dva komada u kao novo stanju... Ali poslušaj me, odi probaj pre nego što pazariš i videćeš na šta sam míslio kada sam te pitao kolike su ti šake ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

hahahah, otkud znam bre, pa jel mu vidiš avatar  :D

 

sad ozbiljno, skoro sam imao sličan skeč sa komšom, nasledio nikon D60 od zeta, pa se razočarao jer ne može da potrefi nijedno dugme, uvek pritisne po dva-tri odjednom ... kaže *erem ti se na ovu modernu tehnologiju, nema čovek za šta da u'vati *ovno  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

ima džoks normalne šake. nije mevded :D

:)

Vala baš nisam medeved, toliki :D

 

Nego Olja i ti si kriva za ovo :D  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

ti si sad u novom sadu.... moj drug gazda miča (Miroslav Georgijević) je izvrstan fotograf i jako jako prijatan lik. pre par dana je kupio svoj prvi motorcikl. uzeo je bandita 600. nađi ga na fb-u i postani s njim BFF. uzajamna korist. on tebe nek nauči fotografiji a ti njega nauči da se ne razlepi nekom debilu o šoferku. ima dvoje male dece, greota je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja