Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLX 650 - the green hippo

Recommended Posts

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Kod mene je došao malo zapušten, što bi rekli estecki, ali ispravan. Uglavnom je bio teran po terenu, pa je tako i izgledao, a i ja sam ga najviše po terenu terao, tako da se nisam puno obazirao na estetiku.:jee:

 

Za onih par godina koliko sam ga vozao sem frajlaufa nisam imao vanrednih ulaganja. Ali zato nisam štedeo na redovnom održavanju.

Samo sam mu metnuo taj top kad sam odlučio da ga otuđim jer se čuo kao da ima 125 kubika.

Posle mene ga je kolega Kolev još malo pritegao i terao za sve pare, ali ga je i održavao.

E, posle njega je dopao ruku jednom deranu koji mu je malo dušu izvadio, i terao ga dok nije stao, a dalje znaš ... ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 44 postova
  • Lokacija: Bacка Palanka
  • Motocikl: KLX 650

Kako se održava, tako će i da traje...  
 

Frajlauf radi bez problema, da kucnem u drvo, a zvuk topa mi se jako svidja. :D 

Otvorio sam bio top. Interesovalo me je sta se nalazi u njemu. 1/3 topa nema vune. Vidi se da je neko vadio. 
Ali ne žalim se. Odlicno se tako čuje. :takoje:
Što se estetike tiče, estetika mi nije problem, imam ja čelicne živce za to. :jee:
 

Kad sam išao da ga kupim, palio je na dodir dugmeta za startovanje. Išao je odlicno (možda je to samo za mene bilo odlično, jer mi je to prvi "veći" motor). 
Mehanika mi je delovala da je dobra. 
Tadašnji vlasnik, ako se tako može nazvati (možda je bolje reći preprodavac), rekao mi je da je imao problema sa karburatorom i da mu je teže palio, ali da ga je pročistio i da je nakon toga sve OK. Takođe mi je rekao da malo dimi na auspuh, ali ja to nisam bio primetio. 
 

Tog istog dana, kad sam stigao kuci i kad smo istovarili motor iz kombija, nije hteo da upali nikako. >:(
Tih dana, mučio sam se na razne načine pokušavajući da ga startujem, ali nije hteo ni da se nakašlje. 
Više sam provodio vremena napolju, po zimi, sedeći pored motora, gledajući u njega i mozgajući, nego što sam provodio u kući.
Došlo mi je bilo da zaplačem od muke. :neznam:
 

Nakon toga se i pokrenula ona priča o pretresanju instalacije itd, što sam opisivao na prethodnim stranicama. Nekako sam sumnjao na to jer, kad sam poskidao plastiku, uočio sam da je instalacija gorila na više mesta i provodnici su se bili dodirivali. 

Kad je motor dospeo kod Simona, tek onda sam saznao da je bio bas zapušten. Zapekao klip u kocionoj clejusti, vijci isto zapeklim kao i dosta drugih stvari koje ja nisam primetio...
 
Tad ga je Simon pretresao.

Odrađeno je sledeće: 
- obrada ventila glave ("Cubi" - Novi Sad) - Ovo je i bio jedan od glavnih razloga zašto nisam mogao da startujem motor;

- lanci u motoru (gornji i donji);

- naštelovani ventili; 

- naravno, novi dihtung glave (iz Japana poručen); 

- dihtung ventil dekle; 

- dihtung bocne dekle;

- čaure, ležajevi i semerinzi u zadnjoj viljušci; 

- reparacija kočionih čeljusti (zamena gumica);
- pločice;
- zadnji disk stavljen nov (prednji je, za divno čudo bio u dobrom stanju); 
- ležajevi točkova;  
- karburator prekontrolisan (nedostajala je gumica na šteleru za smešu vazduha i goriva i neko je namerno bio zapusio jedan tunel u karbiratoru. Simon mi je objasnio čemu služi taj tunel, ali sam zaboravio. Naravno, otpušio je.); 

- poluge kvačila i kočnice;
- filter ulja;

- ulje; 

- kočiono ulje; 

- rashladna tečnost. 
 

Bilo je tu dosta gimnastike. Sigurno sam ja još nešto zaboravio da nabrojim. 
Tad mašina nije otvarana, jer je vizuelno izgledalo OK, pa sam odlučio da idem na rizik. 

Nakon sto je Simon operisao Zelenka, Zelenko je ponovo zagrmio!!! :jee1: 
Kad je prvi put upalio, nakon sklapanja, kad sam čuo taj zvuk, samo što se nisam rasplako od sreće :jee3:
Svaka čast Simonu na odrađenom poslu. :takoje:
 

Na žalost, kad sam se upoznao malo bolje sa motorom, shvatio sam da baš troši ulje, te je motor opet završio kod Simona.  
 

Uprkos svemu što me je sačekalo zbog neodržavanja, meni se ovaj motor jako sviđa i zato mi nije žao uloziti u njega, jer ga ne planiram prodavati. I sad, kad se sve odradi, znaću šta imam i nadam se da ću se navozati dosta sa njim uz redovna servisiranja. :moto3:

 

Uhhh, al' sam se raspisao  
Eto, da ima ovaj motor neku istoriju radova ovde na forumu, od kako je u mom vlasništvu :P

Promenio član xxxxx
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja