Jump to content

Moto Zajednica

KLE 500 MAGNET

Recommended Posts

  • Drug član, 1111 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

zanimljiva je informacija da od GPZ500 I KLE 500 NIJE ISTIvec Kawasaki: ER5, GPZ500,

EN450, EN500,

GPZ1100, i Z1000J imaju isti magnet ,tako da mogu da traze i od ovih modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Imam iskustva sa pomenutim sajtom, pozitivna. Stize relativno brzo, za oko 5 dana. Jedino nisam imao srece sa postom i carinom poslednji put, posto su mi za robu vrednosti 150e naplatili jos 50e carine i nekakvih troskova. A radi se o rezervnim delovima, koji nisu namenjeni za dalju prodaju, te bi trebali biti oslobodjeni carine. Ali, objasnite vi to njima (carini).

Inace, sto se tice electrexa, jako dobru komunikaciju mozete ostvariti putem maila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

zanimljiva je informacija da od GPZ500 I KLE 500 NIJE ISTIvec Kawasaki: ER5, GPZ500,

EN450, EN500,

GPZ1100, i Z1000J imaju isti magnet ,tako da mogu da traze i od ovih modela.

 

Znaci za KLE odgovara samo od KLE, od ovih ostalih ne odgovara?Jesam li dobro shvatio? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

u KLE su ugradjivali dve vrste magneta.

ja sam u nemackoj imao kawu kle 500. 70 kilometara posle jednog redovnog servisa mi je blokirala masina, srecom na samom startu na semaforu.

vratio sam motor u servis gde je ustanovljeno da se raspao magnet, tj da su se dva magneta odvojila od korpe i napravila dar-mar sa namotajima.

motor koji sam ja imao je imao 50ks (vrlo bitno!), motor je bio 1992 godiste.

magnet kod mog modela je bio sastavljen od sest pojedinacnih magneta koji su bili "zanitovani" na korpi.

e sada, kasniji modeli kawe kle 500 sa 48ks! su imali ugradjen magnet iz jednog dela ( jedan obruc ) koji nikada nije imao problema.

u kawasaki servisu su mi objasnili da  je to konstrukcijska greska i to mi je sve bilo uradjeno na "kulanz" tj o trosku kawasaki deutschland.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Al mene zanima dal je moguce staviti magnet od gpz-a, er5, en500 itd.???? ??? Ili ako je razlicit magnet dal je moguce prebaciti sve, tj. staviti i magnet i dekl od ovih modela. Pretpostavljam i da su oni lancanici za startovanje isti(onaj mali na anlaseru i veliki na radilici)???

Zna li neko dal moze da se prebaci komplet? Ili dal moze magnet od ovih, posto mi treba za KLE a nasao sam od en-a pa da znam dal da pokusavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

zaki,

nisi me razumeo, moj KLE je bio `92. godiste.

u podatcima koje sam pronasao tek od 1996 god. je KLE dobio drugi magnet, tj. pun magnet i motor je imao 48 ks.

e sada da li pase magnet sa GPZ-a, ER5 i EN500 na KLE ne mogu da kazem.

po svoj logici bi trebalo da pase, jer je taj identican motor stavljan u sve te modele motora, ne vidim razlog da menjaju

magnet ili struju. naravno to je moje misljenje i ne mora da znaci da je ispravno.

nasao sam jos u motorrad-u da je u KLE-u apsolutno identicna masina kao i u GPZ-u 500s.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Pa onda bi trebalo da odgovara...ako ima neko iskustva sa ovom problematikom bilo bi super da napise nesto o tome. Jel stavljao neko od gpz-a na kle-a? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

morao sam da otvorim temu nanovo,potrebna mi je Vasa pomoc...

kupio sam GPZ 1100,majstori(!)  koji su popravljali,nisu nesto dobro slozili,pa je magnet(kuciste) koje ide na konus radilice provrtilo.

na koji nacin se to moze resiti?

radilica je ispolirana,nije bilo problema,dok je magnet dobio tolike riseve da se po mom misljenju nemozes doterati na "ispravno"

pitanje:

              1. gde kod nas ima za kupiti taj deo?

              2.dali postoji jos kakvo resenje(posto je eto stara krama i problem je za delove)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Pa onda bi trebalo da odgovara...ako ima neko iskustva sa ovom problematikom bilo bi super da napise nesto o tome. Jel stavljao neko od gpz-a na kle-a? ???

 

Drugar i ja imam slican problem ali meni treba za gpz 500s i kako su mi rekli da ne pase od kle ne znam iz kog razloga ali meni pase od en500...a vidim da si gore napisao da si nasao od EN-a pa ako tebi ne odgovara prosledi meni broj da kupim ja sve komplet od en500...pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

Pa onda bi trebalo da odgovara...ako ima neko iskustva sa ovom problematikom bilo bi super da napise nesto o tome. Jel stavljao neko od gpz-a na kle-a? ???

 

Drugar i ja imam slican problem ali meni treba za gpz 500s i kako su mi rekli da ne pase od kle ne znam iz kog razloga ali meni pase od en500...a vidim da si gore napisao da si nasao od EN-a pa ako tebi ne odgovara prosledi meni broj da kupim ja sve komplet od en500...pozzz

ja sam prijatelju u hrvatskoj ;)

pogledat cu ti sutra popodne,mislislim da tebi pase i od KZ500  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

 

ja sam prijatelju u hrvatskoj ;)

pogledat cu ti sutra popodne,mislislim da tebi pase i od KZ500  ;)

 

ma lako je meni skoknuti do osjeka samo ako ima a pase mi od KZ550 sigurno, ajde vidi to pa se cujemo, casticu te ako nadjes sta :)....pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

ko ima problem sa magnetom za kle ili gpz,nek kupi od zzr-a i prepakuje stari konus ostaje a magnet se zanituje za konus,ja licno to radio,s tim da je za zzr-a magnet 50 evra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

ko ima problem sa magnetom za kle ili gpz,nek kupi od zzr-a i prepakuje stari konus ostaje a magnet se zanituje za konus,ja licno to radio,s tim da je za zzr-a magnet 50 evra

a ako ga nedaj boze trebas skinuti?  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

koga da skines,sta???znaci konus originalni se raznituje i prebaci tj zanituje ponovo na DRUGIIII zzr-ov magnet BEZZZ konusa ,razumes??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

koga da skines,sta???znaci konus originalni se raznituje i prebaci tj zanituje ponovo na DRUGIIII zzr-ov magnet BEZZZ konusa ,razumes??

 

Prosto ko pasulj ne znam sta nije tu jasno??? Nasao sam magnet orginal od gpz ali stara verzija, a cuo sam da neki covjek oblaze magnete limom tako da ne mogu nikada otpasti....rizik mi je stavljati ovako, vidim da svi kukaju da se mahom odlepljuju... :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

definitivno je problem  kod Kawi magnet medjutim citajuci postove ovde vidim par nebuloznih odgovora tipa ma samoPRENITUJ!!  aman ljudi dali znate da su fabricki magneti posle izrade stavljeni na centriranje !! Ne zezajte se sa tim tek tako,,,jeste li se upitali zasto je izbusen do pola po spoljnom obodu??? ovo pitanje se odnosi na naseg clana koji je to i predlozio  ,,tindir''.Zatim ako se ne uradi i samo balansiranje magneta stradaju i lezajevi...i bla....bla blaa Svestan sam da zivimo u krizi i da se nema para a da nam se vozi ali ljudi....mora se imati elementarno znanje neko bar,,a ne sve cekicem i klestima..... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Banja Luka

ko ima problem sa magnetom za kle ili gpz,nek kupi od zzr-a i prepakuje stari konus ostaje a magnet se zanituje za konus,ja licno to radio,s tim da je za zzr-a magnet 50 evra

 

Upravu si,isto sam uradio za EN 500 samo sto sam ja sa hrpe uzeo neki koji je dimenzijama odgovarao.Jedino jeftino i dobro rjesenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KLE 500

Al mene zanima dal je moguce staviti magnet od gpz-a, er5, en500 itd.???? ??? Ili ako je razlicit magnet dal je moguce prebaciti sve, tj. staviti i magnet i dekl od ovih modela. Pretpostavljam i da su oni lancanici za startovanje isti(onaj mali na anlaseru i veliki na radilici)???

Zna li neko dal moze da se prebaci komplet? Ili dal moze magnet od ovih, posto mi treba za KLE a nasao sam od en-a pa da znam dal da pokusavam.

Kolega,meni je majstor ove zime stavio magnet od zzr-a(ako me je slagao,lazem i ja tebe),sa objasnjenjem da je magnet zzr-a oblozen metalom,tj.nalazi se u metalnom prstenu i ne moze da otpadne,i za sada nemem problema sa magnetom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja