Jump to content

Moto Zajednica

Dakar Reli 2009 - u Južnoj Americi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 701 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

 

Rekao je da ima problema sa motorom. Da su ubacili novi motor ali da izgleda i sa njim nesto nije u redu,da mu se pali neka lampica i da ce izgleda morati da urade generalku,ako stignu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 701 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Ja se obradovao kao malo dete kad sam cuo Gabora. Jos kad je pricao za pescanu oluju i strasnu kisu koja je pocela,odmah zamisljam Bozu koji je morao da ostane da odspava u pustinji(tako nesto je rekao voditelj)....

 

Stvarno momcima svaka cast!!!! Kakva je to snaga i volja!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Rekao je da se on fizicki oseca odlicno i da ne oseca nikakav umor vec ga jedino motor zeza.Ako sam i ja dobro razumeo,prethodni dan je kupio potpuno nov agregat i montirao ga ali ga i taj novi zeza pa ce pokusati nocas da uradi generalnu ako uspe.A cela pometnja je nastala zbog strahovite oluje i istina je da su samo nekoliko motora i automobila stigli pre oluje a svi ostali su imali strahoviti zaostatak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

stigla jos jedna poruka od legende sa Istoka:

"molim te postuj za mene,citam forum,ali ne mogu da saljem postove.Nezvanicna informacija je stigla od Dusice,Bozine zene.Moje je misljenje da su organizatori uvideli da bi bez Boze propao reli."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Drugari,

Mikulanac me je podsetio da mozda nije lose da sagledamo kakva je sutrasnja etapa,da bi smo svi mozda bolje razumeli kakve terene oni voze.

Znaci ovako, 7-ma etapa je ukupne duzine 816km,od toga 419km specijala,izuzetno tezak teren!Ima peska,sljunka,kamenja,stenja,pescanih dina,pa onda mesavine svih kombinacija(pesak-sljunak,sljunak-kamencine,pesak-stene......),penju se na 3100 metara nadmorske visine,jednom recju pravi horor!Ne kazem da je do sada bilo lako,ali,sto kaze Mikulanac,ako sutra prezive,bice ekstra(ne mislim bukvalno,naravno).Svi mi ovde, nadam se, shvatamo kakvu golgotu nasi heroji prolaze,i kakve nadcovecanske napore ulazu iz dana u dan.Zelimo da znaju da smo uz njih svim srcem,i da ih bodrimo da istraju,a vec ovo sto su do sada postigli je ogroman uspeh!Ne bih da podcenim nikoga,ali mislim da se od svih nasih sportista oni bore u najtezim uslovima.Takodje ne zelim da zvucim pateticno,ali sta god da se nadalje desi,hvala im,jer su svojim ucescem upisali nasu malu Srbijicu zlatnim slovima u istoriju Dakar-a,i bez obzira na plasman,ostace zabelezeni kao PRVI koji su se usudili na ovako nesto!

I da,moram jos da priznam,ja sam ovo napisao kao neko ko je potpuno bio nezainteresovan za ovaj sport! Cak sam bio ubedjen da necu ni pratiti sta se dogadja,al eto.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Rekao je da se on fizicki oseca odlicno i da ne oseca nikakav umor vec ga jedino motor zeza.Ako sam i ja dobro razumeo,prethodni dan je kupio potpuno nov agregat i montirao ga ali ga i taj novi zeza pa ce pokusati nocas da uradi generalnu ako uspe.A cela pometnja je nastala zbog strahovite oluje i istina je da su samo nekoliko motora i automobila stigli pre oluje a svi ostali su imali strahoviti zaostatak.

    Tacno ovo je rekao i prosle godine! Pricao sam sa Gaborom pre nego sto sam postavio temu " Vozac iz Srbije na Dakar reliju" njegove reci su bile otprilike "...za sebe se ne brinem samo me plasi taj KTM, vec se dva puta pokvario na trninzima..." Vazno je da su dobro i da idu dalje, ako da bog do kraja, bice to veliki podvig za velike ljude iz male Srbije!

    Napred Bozo! Napred Gabor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Jedino sto se popravilo,Ceronja je poceo da govori kvAd umesto kvOd...

 

Dva puta je rekao Kvad, a zatim dok je kao prevodio intervju sa onim Francuzom opet Kvod, pa Kvod...nabio bih mu taj kvod na glavu šuplju

 

Meni TV ostao na euro sportu i posle prenosa relija.  To ste trebali da slusate ( nisam gledao, bio sam za kompom ) komentatori su bili neki tip i neka zenska . To ste trebali da cujete, tip se pravi pametan, pokusava da bude kao neki humorista, odvali glupost do bola pa se onda sam sebi smeje onako usiljeno ( sad bi kao i mi trebali da se smejemo ).

  Gde nalaze ove morone da mi je znati ? ? ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

KONACNOOOOOOOOOOO

JEBE ME NET,NE MOGU DA OTVORIM STRANU A NE ZNAM STA SE DESILO.

MOGU MIRNO DA SPAVAM.

KAD SAM VIDEO BOZU NA TV,MA OSTAO SAM BEZ KOMENTARA.

SAMO KEZ OKO GLAVE.

AJMO NASIIIIIIIIIIII

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

VELIKA SRAMOTA ZA ORGANIZATORE!!!Posle 30 godina organizovanja sad vec kultnog relija,padaju na svakom stepeniku.

Covek umire pored motora jer DVA DANA ne mogu da ga pronadju pored svih satelita,gps-ova,armije ljudi,helikoptera...

Juce ih iznenadila oluja i nevreme(pod Andima),kao da su dve siparice krenule na kampovanje,pa eto,zadesilo ih.

Zadali rute koje je nemoguce proci i vrhunskim,fabrickim ekipama pa ih onda skracuju i popravljaju...

Azuriranje sajta,toliko sporo i nepouzdano da se zapitam da li se naduvani zezaju ili ih neko namerno ometa i minira? ???

 

Nadam se da u opstoj konfuziji nece Boza naderati sa nekim represivnim merama.

Izvinjavam ako sam vas smorio ali nisam vise mogao da cutim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Jedino sto se popravilo,Ceronja je poceo da govori kvAd umesto kvOd...

 

Dva puta je rekao Kvad, a zatim dok je kao prevodio intervju sa onim Francuzom opet Kvod, pa Kvod...nabio bih mu taj kvod na glavu šuplju

 

Meni TV ostao na euro sportu i posle prenosa relija.  To ste trebali da slusate ( nisam gledao, bio sam za kompom ) komentatori su bili neki tip i neka zenska . To ste trebali da cujete, tip se pravi pametan, pokusava da bude kao neki humorista, odvali glupost do bola pa se onda sam sebi smeje onako usiljeno ( sad bi kao i mi trebali da se smejemo ).

  Gde nalaze ove morone da mi je znati ? ? ?

    Nemojte gubiti zivce zbog idiota, proberite iz svega toga ono sto vam treba (ako ista od toga ima) i onda se iskljucite!

    Neko gleda ove snimke sa rally-ja i grize nokte a neko gricka kokice i gleda ovaj prenos da prekrati vreme dok mu ne pocne omiljena spanska serija, zbog takvih prenosi i reportaze moraju izgledati tako kako izgledaju!

Kad nas bude vise od fudbalera, e onda cemo imati na tv prenos trka juznomoravske lige...ono Rad-Dubocica derby do jaja sve na nacionalnoj mrezi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Jedino sto se popravilo,Ceronja je poceo da govori kvAd umesto kvOd...

 

Dva puta je rekao Kvad, a zatim dok je kao prevodio intervju sa onim Francuzom opet Kvod, pa Kvod...nabio bih mu taj kvod na glavu šuplju

 

Meni TV ostao na euro sportu i posle prenosa relija.  To ste trebali da slusate ( nisam gledao, bio sam za kompom ) komentatori su bili neki tip i neka zenska . To ste trebali da cujete, tip se pravi pametan, pokusava da bude kao neki humorista, odvali glupost do bola pa se onda sam sebi smeje onako usiljeno ( sad bi kao i mi trebali da se smejemo ).

   Gde nalaze ove morone da mi je znati ? ? ?

     Nemojte gubiti zivce zbog idiota, proberite iz svega toga ono sto vam treba (ako ista od toga ima) i onda se iskljucite!

     Neko gleda ove snimke sa rally-ja i grize nokte a neko gricka kokice i gleda ovaj prenos da prekrati vreme dok mu ne pocne omiljena spanska serija, zbog takvih prenosi i reportaze moraju izgledati tako kako izgledaju!

Kad nas bude vise od fudbalera, e onda cemo imati na tv prenos trka juznomoravske lige...ono Rad-Dubocica derby do jaja sve na nacionalnoj mrezi

 

Bem ti fudbal,samo on na tv,najcesce se motoristi pominju u crnoj hronici.STRASNO

Ajmo na vedrije teme,nasi su ok i to je najvaznije,sutra pratimo nastavak.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Jedino sto se popravilo,Ceronja je poceo da govori kvAd umesto kvOd...

 

Dva puta je rekao Kvad, a zatim dok je kao prevodio intervju sa onim Francuzom opet Kvod, pa Kvod...nabio bih mu taj kvod na glavu šuplju

 

Meni TV ostao na euro sportu i posle prenosa relija.  To ste trebali da slusate ( nisam gledao, bio sam za kompom ) komentatori su bili neki tip i neka zenska . To ste trebali da cujete, tip se pravi pametan, pokusava da bude kao neki humorista, odvali glupost do bola pa se onda sam sebi smeje onako usiljeno ( sad bi kao i mi trebali da se smejemo ).

  Gde nalaze ove morone da mi je znati ? ? ?

    Nemojte gubiti zivce zbog idiota, proberite iz svega toga ono sto vam treba (ako ista od toga ima) i onda se iskljucite!

    Neko gleda ove snimke sa rally-ja i grize nokte a neko gricka kokice i gleda ovaj prenos da prekrati vreme dok mu ne pocne omiljena spanska serija, zbog takvih prenosi i reportaze moraju izgledati tako kako izgledaju!

Kad nas bude vise od fudbalera, e onda cemo imati na tv prenos trka juznomoravske lige...ono Rad-Dubocica derby do jaja sve na nacionalnoj mrezi

 

Bem ti fudbal,samo on na tv,najcesce se motoristi pominju u crnoj hronici.STRASNO

Ajmo na vedrije teme,nasi su ok i to je najvaznije,sutra pratimo nastavak.  ;)

    ...to! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Mi uopste nemamo predstavu koliko je tezak reli kad ljudi uniste agregat,dva od

tolikog silovanja i forsiranja.I dalje ne mogu da verujem.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Buenos Aires, Argentina
  • Motocikl: BMW F650GS

jel govori neko spanski ,zvao sam nasu ambasadu u argentini,ali tamo niko ne govori engleski a ni srpski

a otpravnika gdina Simovica nece da daju,on bi trebao da zna srpski

EMBAJADA DE LA REPÚBLICA DE SERBIA

 

Marcelo T.de Alvear 1705

1060 BUENOS AIRES

ARGENTINA

Martin Simović, otpravnik poslova

 

Tel. + 5411 / 4812-9133, 4813-3445, 4813-3446

Sekretarijat: + 5411 / 4811-2860

Fax: + 5411 / 4812-10-70

 

 

 

Ovde mozes pronaci prave informacije o ambasadi Srbije u Argentini: http://www.mfa.gov.yu/Embassies/buenosaires/baires_s.html

 

Kada sam bio pre 2-3 nedelje u ambasadi pitao sam gospodju Svetlanu Arsenić-Borovnicu, koja je otpravnik poslova da li zna da imamo dva takmicara iz Srbije na Dakar reliju.

 

Rekla je da je cula i da se nada da ce se Boza i Saki javiti ako budu mogli.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Gabor startuje 96. 7 etapu. a Boža 156. JUHUUUU

 

Kod mene pise da Gabor krece 95.

 

Bitno  da je Boza na spisku ;D Nadam se da se dobro odmorio. Samo napred!!!

Krecu oko 7i30h po njihovom vremenu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja