Jump to content

Moto Zajednica

Potreban savet,Tomos CTX

Recommended Posts

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Ljudi posto sam sam uzeo da sklapam agregat od Tomosa CTX,jer nisam vise nogao da cekam neke ,,majstore",zeleo bih da znam koji su najproblematicniji delovi ili najproblemitcnije stvari kod CTX-ovog agregata.Znaci ako neko zan neku caku ili ako ima neko neki savet oko sklapanja CTX nek mi javi!

P.S. Slapam ga vec dovoljno dugojavascript:void(0);

Tužanjavascript:void(0);

Smeško

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Nema tu puno caka.Neznam ko ti je rasturio motor,sta je rastureno i zbog cega je otvoren.

Ako si ga "prepolovio",samo vodi racuna da vratis svaku podlosku (u menjacu),na svoje mesto.Ako to ne uradis kako treba,vratis sve na svoje mesto.Desice ti se da ce npr.ispadati iz neke brzine,imace ler izmedju svake brzine,....itd.I onda ces morati sve ponovo.

Samo budi pedantan i pazljiv,nemoj da zuris i bice sve ok. ;)

 

ps.bilo bi dobro da imas neku knjigu sa semom menjaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ako te intresuje imam ja sklopnu semu od atx 50 kubika pa ti mogu poslati ali menjaci su isti :)

 

@ bata gpz

druze pa zar on i nema ler izmedju svake brzine?zar menjac nije isti kao na apn ili bt?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Seme za menjac sam nasao ali su od atx tako da su iste.Nego sad su mi problem te podloske menjaca.Po tim skicama izgleda da mi fale neke podloske,valjda cu uspeti da ih nadjem.Ako neko ima neki savet nek kaze...

Za btu gpz i koga jos zanima:Masinu mi je rsklapao komsija koji ima nekog iskustva sa tim motorima.Ali sada kad imam sve delove,njega bas briga za sklapanje.Motor sam rasklopio jer kada sam ga kupio od nekih seljaka iz Obrenovca on je bio u zalosnom stanju.klip sa karikama nije bio njegov,hilzna se pomerala,zupcanik je bio zavaren za osovinu,Radilica je imala lufta,dihtunzi su bulu pocepani...Imam ceo spisak sta sam sve menjao.

Valjda cu ga sklopiti do pocetka sezonejavascript:void(0);

Smeško

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

jbg ako je majstor vodio racuna verovatno je ostavio podloske na osovinama gde su bile a ako nije nabavi podloske toga bar ima one su cini mi se debljine 0.05mm pa sastavi menjac stavi dihtung pa sastavi dekla bez radilice pa vidi koliko snopovi sa supcanicima imaju lufta pa tako nekoliko puta dog ne dobijes kako treba,treba da ima malo lufta ne previse.eh da i obrtati paznju na onu poligicu na osovini kurble ona treba da upadne izmedju ona dva zareza tj kanala na deklu...moze se sklopiti iako nije na mestu ali nece raditi kurbla :(

rekao sam ti da sastavljas bez radilice da ti nebi pravili problem posle lezajevi radilice i njihovo svlacenje.kada unisanis podloske onda ubaci radilicu i sastavi centralna dekla.navoj na korpi lamela je levi tek da znas.kajlu korpe je najlakse da ubacis pre nego sto stavis radilicu jer je posle jako nezgodno namestiti istu zato sto je duboko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Seme za menjac sam nasao ali su od atx tako da su iste.Nego sad su mi problem te podloske menjaca.Po tim skicama izgleda da mi fale neke podloske,valjda cu uspeti da ih nadjem.Ako neko ima neki savet nek kaze...

Za btu gpz i koga jos zanima:Masinu mi je rsklapao komsija koji ima nekog iskustva sa tim motorima.Ali sada kad imam sve delove,njega bas briga za sklapanje.Motor sam rasklopio jer kada sam ga kupio od nekih seljaka iz Obrenovca on je bio u zalosnom stanju.klip sa karikama nije bio njegov,hilzna se pomerala,zupcanik je bio zavaren za osovinu,Radilica je imala lufta,dihtunzi su bulu pocepani...Imam ceo spisak sta sam sve menjao.

Valjda cu ga sklopiti do pocetka sezonejavascript:void(0);

Smeško

U pravu ste za ler.Jbg bilo je `davno.

E sad mali off.Na kontu ove price.

Klinac sam bio kad sam imao nekog bt-a.Isto tako sam imao u ulici starog motoristu,koji se kao razumeo.

Posto je sve snopove s zupcanicima pocupao iz bloka,stavio je u neku kutiju,dok ja ne kupim delove.

Kupio ja sve,uradio radilicu kod pokojnog Rekalica.Sve spremno za sklapanje.

Naravno tu su se skupili i tada njegovi prijatelji.Naravno poceli su sa kaficom,pa uz kaficu jedna...pa druga radza...onda su poceli s jednom partijom jamba,pa s drugom.A ja klinac kao kreten sedim pored one kutije i cekam da pocnemo.

Cekao sam ja tako jedno 5-6 sati.Oni su se ubili ko majke.Ja naravno popizdeo.Pokupio sve i otisao kuci.

Vec onako nervozan,pocnem da sklapam.

Prvi put kad sam sklopio,upalim.Radi motor.Bio sam srecan kao kuce.Izadjem na ulicu.Kad ono ne valja,ispada iz brzine.Rasturaj ponovo.

Posle treceg puta su morali da me polivaju vodom jer sam se toliko iznervirao da mi se ukocilo lice.

Sutra dan sam ga sklopio (4. put),i sve je radilo.

Zato,srecno sklapanje. ;D

ps. sad mi je to smesno,al` tad sam hteo da se ubijem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

brate neces nista preterano sjebati, samo da stavi dovoljno stel platni izmedju radilice i bloka, oko 2 sa svake strane, i vidi da li koci kad se vrti, sve stavi kako mislis da treba i probaj ako ne valja opet rasklapaj... najbolje da dodjes ovde i pitas sta te tacno zanima http://tomosserbia.17.forumer.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Ljeljenča

jbg ako je majstor vodio racuna verovatno je ostavio podloske na osovinama gde su bile a ako nije nabavi podloske toga bar ima one su cini mi se debljine 0.05mm pa sastavi menjac stavi dihtung pa sastavi dekla bez radilice pa vidi koliko snopovi sa supcanicima imaju lufta pa tako nekoliko puta dog ne dobijes kako treba,treba da ima malo lufta ne previse.eh da i obrtati paznju na onu poligicu na osovini kurble ona treba da upadne izmedju ona dva zareza tj kanala na deklu...moze se sklopiti iako nije na mestu ali nece raditi kurbla :(

rekao sam ti da sastavljas bez radilice da ti nebi pravili problem posle lezajevi radilice i njihovo svlacenje.kada unisanis podloske onda ubaci radilicu i sastavi centralna dekla.navoj na korpi lamela je levi tek da znas.kajlu korpe je najlakse da ubacis pre nego sto stavis radilicu jer je posle jako nezgodno namestiti istu zato sto je duboko...

Samo da dodam:ovde ti je wice opisao kako uspanovati mjenjac.Kad to zavrsis,moras "utegnuti"radilicu,zavisno od lezaja koje imas,podloskama,dakle ne smije imati nikako "lufta",a ne smije ni biti pretegnuta...

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

jbg za stelovanje L17 lezaja (onih sto se rastavljaju na 2 dela) ipak treba malo sluha... najbolje je prvo to uraditi pa tek onda krenuti sa menjacem. kad budes podesavao lezaje radilice radi to sa stavljenim dihtungoom jer ako radis to bez njega posle kad sve namontiras dobices luft.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

jbg za stelovanje L17 lezaja (onih sto se rastavljaju na 2 dela) ipak treba malo sluha... najbolje je prvo to uraditi pa tek onda krenuti sa menjacem. kad budes podesavao lezaje radilice radi to sa stavljenim dihtungoom jer ako radis to bez njega posle kad sve namontiras dobices luft.

bas tako ako su L17 prvo moras da resis podloske za njih mada ako ti je to cimanje takodje ima da se kupe obicni lezajevi za radilicu 6203 ali koji su uzi 2mm tj sirina im je 10mm i iste su sirine kao i L17 a jednostavniji su za montazu zbog podloski ali ako su ti dublja dekla tj 12mm za klasicne lezajeve onda jos i lakse...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Ljeljenča

jbg za stelovanje L17 lezaja (onih sto se rastavljaju na 2 dela) ipak treba malo sluha... najbolje je prvo to uraditi pa tek onda krenuti sa menjacem. kad budes podesavao lezaje radilice radi to sa stavljenim dihtungoom jer ako radis to bez njega posle kad sve namontiras dobices luft.

bas tako ako su L17 prvo moras da resis podloske za njih mada ako ti je to cimanje takodje ima da se kupe obicni lezajevi za radilicu 6203 ali koji su uzi 2mm tj sirina im je 10mm i iste su sirine kao i L17 a jednostavniji su za montazu zbog podloski ali ako su ti dublja dekla tj 12mm za klasicne lezajeve onda jos i lakse...

 

Vidim da je  rijec o CTX agregatu, to je ako se ne varam agregat od 80 ccm,radilica je veca nego kao kod ostalih Tomosa.

Mislim da su i lezajevi veceg promjera (nisam siguran).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja