Jump to content

Moto Zajednica

Super Tenere VS. Africa Twin

Recommended Posts

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

prosto,,super tenera se NEKVARI ,pa nema ni potrebe da se otvara takva tema,pa nije to afrika da joj nesto stalno fali..... ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Kepo, sad iz inata necu da dodjem jer su mi ljubomorni pojedinci offovali novu temu, koja nije trebala da ima veze sa ovom.  >:(  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Sta Afrika .... ma sranje jedno ja ne znam ko to jos uvek vozi,stalno mu nesto fali ,te regler ,te paljenje ma da ne nabrajam vise ima mnogo kvarova ko ce to da se seti sve hehehehehe vlasnici to najbolje znaju.E a ST to je vec nesto drugo ,na svim uporednim testovima u inostranstvu ST je zabelezila ubedljivu pobedu sa 50 poena razlike.Ostao je jos ovaj jedan test da obavimo i da konacno afrikanci saznaju nabolan nacin kakav krs voze. :) :) :);) ;) ;) ;D ;Samoinemoj da popizdite sad afrikanci malo sam se salio mada ovo za testiranje u inostranstvi je ziva istina...procitao sam na netu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Meni je jednom na Africa nestala bez ulja. Ja se setim i oljustim tri banane i naguram u karter, i tako sam uspeo da predjem jos 180 km do kuce.

Kuci sve to lepo isperem, naspem novo ulje i evo od tada je presla 7.000 i nikakvih posledica nema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kepo, sad iz inata necu da dodjem jer su mi ljubomorni pojedinci offovali novu temu, koja nije trebala da ima veze sa ovom.  >:(  ;D

 

Pa Neske, otvori temu o Super Teneri u Motorima, sta je problem??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Meni je jednom na Africa nestala bez ulja. Ja se setim i oljustim tri banane i naguram u karter, i tako sam uspeo da predjem jos 180 km do kuce.

Kuci sve to lepo isperem, naspem novo ulje i evo od tada je presla 7.000 i nikakvih posledica nema.

 

 

 

 

 

 

Dobar vic ,aj da si rekao da si mu sipao dizel umesto da benzina pa da ti poverujemo jer traktor kakav je afrika to ne bi ni primetio ,mislim sto se tice performansi ,ubzanja i td. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Dizel je uobicajna stvar kada mi nestane goriva na nekoj planini gde je nafta jedino gorivo. To se desilo par puta, i sad mi uopste nije  frka dali ce mu biti nesto, samo maaaaaalo losije vuce.

Naravno uvek uzmem od domacina flasu dve rakije i pomesam sa naftom, kolko samo da ne čadi, zbog prirode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

;D ;D ;D ;D vidim ja da ce ovo da bude ko u vicu

 

-Ribolovac - Eto, meni se neki dan zakaci riba i ja sam vukao kol'ko sam im'o snage, al' nisam uspio da je izvucem. Sreca naleti neki seljak sa traktoromi nekako je izvukosmo.

Lovac: Nije to nista, ja neki dan bio u lovu i ubijem srndaca i ako je lov

na srndace bio zatvoren.

I taman trpam srndaca u ruksak kad pojavi se lovocuvar, sta cu, ubijem ga

i iskopam neku rupu i pocnem da ga zatrpavam. Taman privodim kraju sa

zatrpavanjem, kad ugledah nedaleko od mene dvoje mladih zagrljeni. Sta cu,

ubijem i njih. Procedura ista, krenem i njih da zatrpavam.I taman kad sam

vec pomislio da sam se rijesio svjedoka, vidim prilazi mi autobus pun

djece, posli na eskurziju.

-Ribolovac ne mogavsi vise da izdrzi prekide lovca: "Pa Bog te hebo, neces

valjda i njih pobiti"

Lovac: 'Ocu, smanjuj ribu il' cu napraviti maskr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ETV1000 Capo di tutti capi

Ma kakav vic! Kepo je 100% u pravu.

Stajao sam pored njega kada je gurao banane kroz otvor za dosipanje ulja!

 

A od te rakije pomesane sa naftom sam jednom naduvao 0.30 alkohola, samo zato sto sam se vozio iza njega...  :o

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Kepo, sad iz inata necu da dodjem jer su mi ljubomorni pojedinci offovali novu temu, koja nije trebala da ima veze sa ovom.  >:(  ;D

 

Pa Neske, otvori temu o Super Teneri u Motorima, sta je problem??

 

Nije poenta da tema bude u " Motorima", nego u " Garazi "!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ma kakav vic! Kepo je 100% u pravu.

Stajao sam pored njega kada je gurao banane kroz otvor za dosipanje ulja!

 

A od te rakije pomesane sa naftom sam jednom naduvao 0.30 alkohola, samo zato sto sam se vozio iza njega...  :o

 

 

Vlado, tebe sam cuvao kao dokaz za kraj, ako mi tenerasi na poveruju. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Smed. Palanka

Ja se izvinjavam ali nisam stigao da na ove 44 strane nadjem informaciju o skupu tenerista protiv afrikanaca.

Voleo bi da u tome ucestvujem pa me zanima kada i gde ce to biti.

Takodje me interesuje kako napreduje pragnje

Da li je istina da je neki tenerista morao da napusti zemlju pod pritiskom suprotnog tabora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Dogovoreni termin je 24-26 april, skup u Kosjericu, odatle Kepo preuzima objasnjavanje ;D. Nadamo se da nece biti kise.

 

Iz izvora bliskih omrazenom nam taboru procurila je informacija da je jednom afrkinacu kao mito nudjeno ulje i filter, kao i malo koristene Mitas gume, uz posredovanje i prevoz u zamjeni motora. Takodje je jednom vlasniku TA receno da ima 2 god dzaba stelovanje ventila ako predje na tenere (ha-ha, kao da mi ne znamo da na nasim motorima nema stelovanja svake sezone, kao na nekim...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Dogovoreni termin je 24-26 april, skup u Kosjericu, odatle Kepo preuzima objasnjavanje ;D. Nadamo se da nece biti kise.

 

Iz izvora bliskih omrazenom nam taboru procurila je informacija da je jednom afrkinacu kao mito nudjeno ulje i filter, kao i malo koristene Mitas gume, uz posredovanje i prevoz u zamjeni motora. Takodje je jednom vlasniku TA receno da ima 2 god dzaba stelovanje ventila ako predje na tenere (ha-ha, kao da mi ne znamo da na nasim motorima nema stelovanja svake sezone, kao na nekim...)

ma ne be,cim ima klackalice na srafove steluje se na 5000km,a cim ima plocice na 20.000km,,,/p.s. afrika ima srafcice na klackama  ;) ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Dogovoreni termin je 24-26 april, skup u Kosjericu, odatle Kepo preuzima objasnjavanje ;D. Nadamo se da nece biti kise.

 

Iz izvora bliskih omrazenom nam taboru procurila je informacija da je jednom afrkinacu kao mito nudjeno ulje i filter, kao i malo koristene Mitas gume, uz posredovanje i prevoz u zamjeni motora. Takodje je jednom vlasniku TA receno da ima 2 god dzaba stelovanje ventila ako predje na tenere (ha-ha, kao da mi ne znamo da na nasim motorima nema stelovanja svake sezone, kao na nekim...)

ma ne be,cim ima klackalice na srafove steluje se na 5000km,a cim ima plocice na 20.000km,,,/p.s. afrika ima srafcice na klackama  ;) ;) ;) ;)

 

Prva provera ventila na ST je po uputstvu, ako se dobro secam, na 42000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja