Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi - QM125GY - B senzor kocnice pomoc.

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova

Da li neko zna gde mogu naci senzor zadnje kocnice u Qingqijevom servisu nemaju ,to je onaj senzor koji kad stisnes kocnicu signalizira na stop svetlu u pitanju je model sa disk zadnjom kocnicom.Problem je sto pusta ulje kada se stisne kocnica na delu gde ulaze zice,ili ako je neko siguran od kojeg modela nekog drugog proizvodjaca odgovara.Probao sam da zalepim i tecnom plastikom i sa drugim stvarima ali nevredi.

post-20638-0-56753900-1398413652_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Odakle si kolega? Ako iz okoline Kule, znam lika koji servisira te Kineze i ima puno delova...

Ako ne, skini Sprint katalog, nadji slicnu i zameni.. Vodi racuna da metal burno reaguje sa kocionom tesnoscu, obavezno dobro operi sve gde ti je bilo ulje inace ce ti "izjesti" farbu i metal...

I u prosloj temi si imao problema, bolje nadji majstora dobrog (ne servisera-vec majstora!) koji ce ti uz malo strucnosti sve nastelovati, bolje nego da ti svi zivi cackaju, na kraju ce ti APN biti pouzdaniji ako se svi budu ucili da majstorisu na tvom.

PS: Qingqi provereno ima dobre agregate, tako da se isplati i koji din uloziti 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Ja sam druze iz Raske imao sam problem nije hteo da prima gas do kraja i problem je resen dizna je oksidirala u unutrasnjem delu ociscena imotor radi perfektno,sad me muci ovaj zove se valjda prekidac stop svetla zadnje kocnice inace sam ovaj motor imao pre 5 god.doduse polovan preso bio 13000 isto me zezao ovaj prekidac ali je tad imao uvoznik ovih motora deo. I mogu ti rec da sam prezadovoljan bio sa tim motorom,zbog tog sam i resio da kupim nov i evo kupih ali je proizveden 2008 god.stajao kod nekog dilera kao izlozbeni i mislim da se bas iz tog razloga i javljaju ovi sitni problem u garanciji je jos 9 meseci i uvoznik je porucio deo nije ga imao na lageru ali stize tek za 15 dana,a meni se bas i ne ceka pa zato i trazim alternativno resenje.Meni najblize mesto gdebi mozda mogo i da nadjem resenje je oko 150 km,zbog tog i trazim pomoc na forumu mozda neko zna gde mogu naci deo od nekog drugog motora ili neku radnju koja slucajno ima deo i hvala vam svima koji imate volje da pomognete ljudima na ovom forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Reci cu ti provereno, taj glavni diler u NS-u se zove Sasa i prevarant je nevidjeni!

Vozio sam Qingqi, kupio nov, jos par mojih drugara takodje..

Kada god je trebalo nesto "nemam na lageru, na carini je, stize za 14 dana, stize do kraja meseca" i slicno, a cene su mu bile uvek u evrima da se use*es!

Gledao sam ga SVOJIM ocima (nije rekla-kazala) u Sprint servisu u Novom Sadu kada je kupovao reglere, CDI i neke sajle, covek se smorio kada me video sa kumom unutra! Jos poneo uzorke da bi mu ovi iz Sprinta uporedili 0ljut2.gif!

Ako mozes slikaj bas ceo sklop koji ti treba, ceo deo, ja sutra idem kod druga u servis po neka ulja, pa mu mogu pokazati i javiti ti da li on ima..

Ako nema, skini katalog sa sprintscooters sajta i listaj dok ne nadjes, pitaj za cenu i iznenadices se..

Sto se garancije u Qingqi-ju tice, ima da ti smisli 101 razlog kako ti je ne bi uvazio..

ufff, prevaranti u zemlji Srbiji, treba ih iskoreniti kao korov!

Srecno u svakom slucaju 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja