Jump to content

Moto Zajednica

super tenere...BRE?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 206 postova

LJUDI TREBAJU MI VASI SAVETI ZA YAMAHU XTZ 750,SUPER TENERE.RESIO DA KUPIM PA DA SE PRE TOGA RASPITAM  INTERESUJU ME UTISCI  U VOZNJI A  BOGAMI I O ODRZAVANJU,ILI AKO NEKO MISLI DA IMA U TOJ KLASI NESTO BOLJE....PA HVALA VAM ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

prvo molim te da ne pises velikom slovima, to je kao da se deres

 

drugo, super tenere - dobar i pouzdan motor, mozda malo veci potrosac u odnosu na neke slicne u toj kategoriji. Mislim da neces pogresiti ako ga pazaris, ali neka detalje napisu oni koji su ili koji ga poseduju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

Ako ti nije problem prelistaj malo forum ubaci u pretragu supertenere ili xtz i naćićeš brdo svega. Pisali smo i poređenja sa drugim motorima i o potrošnji i td. Nema potrebe da gomilamo iste teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova

Prelistao teme i video svasta nesto :o meni treba enduro pa aj se odluci kad sam skrpio oko 2000 e .Razmisljao sam i o suzukiju DR 750 (malo ih je u ponudi) ili KLE 500 pa dajte savet.Ne zivim u velikom gradu tako da mi saob. guzva ne pravi problem :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ti rece da bi xtz super tenere, pa dodje do suzukija DR 750, pa do kle 500, paafrike i trans alpa ??? Jos malo ces nabrojati sve modele enduro motora ;D

  Imao sam xtz super tenere, dobra je za duge puteve, snazna, jaka, sa veoma malo vibracija, moze se voziti veoma brzo, moderan ugladjen motor sa 5 ventila po cilindru, ali dosta veliki potrosac! Visoki klirens je cini dosta teskom za manipulaciju i ako volis rvacke sportove, a visi si od 180cm kupi xtz750 super tenere. Takodje se nije pokazala najbolje na off-road terenima, krug okretanja je dosta veliki (kao da okreces fap), pa ti odluci, mada moras znati sta zelis, ako ti motor treba da zujis po gradu i okolini kupiu KLE500 i uzivaj, suzukija ti nikako ne bih preporucio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Za te pare...Ako planiras da malo i putujes-XT600,XL600;Ako planiras da zujis po lokalu i cepas off road-XT250/350,KLR250,DR350,XL250;Ako zelis off road motor CR250,YZ250,KX250,RM250...

Od dvotaktnih za po lokalu i prirodi-klx/kdx/kmx125,DT125...

Tenere i ostali glomazni i teski motori su po meni vise za duga putovanja i nisu sposobni za iole ozbiljniji odlazak u prirodu...

Ali ako te ne interesuje off road vec duza putovanja-za 2000e(koliko si rekao da imas za kupovinu)ne mozes da kupis Afriku,tesko da nadjes T.A.u dobrom stanju...Ostaje ti da biras izmedju KLE-a,Tenere i DR-a...

To su ti solucije koje upadaju u tvoj budzet-razmisli sta zelis od motora pa izaberi...

Pozdravljam te.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Za 2000e moze da nadje TA u sasvim soldnom stanju '88 - '90 god. Ako bi da putujes, odlican izbor, ali ako bi da cepa po lokalu, ucis voznju na tocku itd onda uzmi nekog jednocilindrasa, isto ima da ih nadjes solidne za te pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova

pa kako se kaze gde je 2 bice i malo vise .motor mi ne treba za of roud ali ipak da moze ponekad.Inace nisam u fazonu to na 1 tocak pa onda aj do kafica treba mi za voznju za sad kracu (oko200 KM) pa onda i dalje ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja