Jump to content

Moto Zajednica

Afrika nepali na bocnom stenderu ili kako neko zove na copavoj

Recommended Posts

Guest gordanmg

Na Africi koju sam uvezao imam problem, ne sija mi neutral lampica te zato motor nemoze da upali na copavoj. Kad podignem copavu motor normalno pali. Molim resenje!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Pa verovatno ima prekidac na copavoj, koji ne da da se pali kada je copava spustena...to bi trebalo da je normalno ponasanje?

 

Nek' se javi neko ko ima Afriku, znam nekoliko motora koji to imaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Pa verovatno ima prekidac na copavoj, koji ne da da se pali kada je copava spustena...to bi trebalo da je normalno ponasanje?

 

Nek' se javi neko ko ima Afriku, znam nekoliko motora koji to imaju...

Kad je copava spustena i kada je menjac u neutralu trebalo bi da pali, tako je bar kod Yamahe. A kada je u brzini ui ujedno spustena copava nece da pali. Gordanmg, ako ne pokazuje da li je u neutralu onda je mozda otiso taj prekidac a samim tim i copava ne dobija signal da je u neutralu pa nece da pali. A kad je copava podignuta pali li normalno? probaj da kada je copava spustena stisnes kvacilo da upalis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Pa verovatno ima prekidac na copavoj, koji ne da da se pali kada je copava spustena...to bi trebalo da je normalno ponasanje?

 

Nek' se javi neko ko ima Afriku, znam nekoliko motora koji to imaju...

Kad je copava spustena i kada je menjac u neutralu trebalo bi da pali, tako je bar kod Yamahe. A kada je u brzini ui ujedno spustena copava nece da pali. Gordanmg, ako ne pokazuje da li je u neutralu onda je mozda otiso taj prekidac a samim tim i copava ne dobija signal da je u neutralu pa nece da pali. A kad je copava podignuta pali li normalno? probaj da kada je copava spustena stisnes kvacilo da upalis...

nema veze kvacilo ili ne, nepostoji sgnala na kontrolnoj tabli za neutral tj ne sija lampica uopste. Interesuje me gde da trazim kvar verovatno na indikaciji na menjacu ili....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

moj ortak ima yamahu mazesti 180, nov skuter i ne pali nikad kada je na copavoj.

na skuterima je to normalno zato sto nemaju menjac ili imaju automatski menjac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Pa verovatno ima prekidac na copavoj, koji ne da da se pali kada je copava spustena...to bi trebalo da je normalno ponasanje?

 

Nek' se javi neko ko ima Afriku, znam nekoliko motora koji to imaju...

Kad je copava spustena i kada je menjac u neutralu trebalo bi da pali, tako je bar kod Yamahe. A kada je u brzini ui ujedno spustena copava nece da pali. Gordanmg, ako ne pokazuje da li je u neutralu onda je mozda otiso taj prekidac a samim tim i copava ne dobija signal da je u neutralu pa nece da pali. A kad je copava podignuta pali li normalno? probaj da kada je copava spustena stisnes kvacilo da upalis...

nema veze kvacilo ili ne, nepostoji sgnala na kontrolnoj tabli za neutral tj ne sija lampica uopste. Interesuje me gde da trazim kvar verovatno na indikaciji na menjacu ili....

Naj verovatnije je da je otisao taj indikator na menjacu cim ne pali lampicu, a onaj automat za paljenje ili sta li je vec ne prima signal da je u neutralu i nece da se aktivira... Moje misljenje.. Ali me opet cudi kako pali bez copave na leru bez kvacila ???. Mozda ipak nije taj indikator

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sto se tice copaka on je sigurno ispravan. Po meni, problem je u mikroprekidacu u menjacu koji signalizira da je ovaj na leru. Uzrok moze da bude sam mikroprekidac, a moze da se desi i da je samo spala zica sa njega ili da je kabal u prekidu (tesko).

 

Evo polozaja svih mikroprekidaca:

 

fpMfR_rasporedmikroprekidaca8kl3.jpg

 

Sema mikroprekidaca u kolu za ukljucenje anlasera:

 

qallC_semapaljenja800x600ki9.jpg

 

I konacno polozaj samog mikroprekidaca za ler:

 

Qw3fa_haynesslika800x600bg9.jpg

 

Mozes lako da ga proveris instrumentom. Kod za nabavku mikroprekidaca lera je 35600-425-023. Cena kod nas je blizu 20e.

 

8gBsw_swassyneutralmedium1332sb3.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 63

Moj cale vozi afriku '92 i isto ne moze da se upali kad je spushten copavi. tako mi je rekao kad je kupio. moguce da je iz sigurnosnih razloga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja