-
Broj tema i poruka
1578 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Endurac
-
Mislim da je poenta, i to je direktna zamerka, da se vide postovane fotografije, i radi inspiracije i radi ucenja. Slanje na mail pretpostavlja tajnost. Ako smo foto forum onda ok, cak i na foto forumima se ne postavlja pravilo da se fotke salju na mai osim na oficijelnim takmicenjima. Ima nas 10 koji postujemo fotke, nema nas 100, ili 1000, ajd sad da izigravamo dizajn zonu ili sta vec.... Drugi predlog je da teme imaju manje vise veze sa motorima. Inace u jednom trenutku, Pablo ce da kaze, momci, blokirate mi Megabajte sa necim sto nema veze sa ovim forumom..... Dajte, ne tripujte se ;D Ajde da sve ostane zabavno i poucno a ne surovo takmicarski. Ili ako vec insistirate na ostrim pravilima, onda lepo nagrada 100 evra za najbolju fotku, ziri, glasanje po propisu itd.... Treci predlog je da se u ttakmicenje ukljuce kolege profesionalci sa foruma, mozda i oni vole da se nadmecu i razmecu. Ili se plassite znanja. pa vise cemo tako da naucimo, njima to treba da bude privilegija a ne zabrana, tako sto cemo najbolje fotke da iskljucimo...zasto? Samo moje vidjenje
-
A DA MI MALO TO POJEDNOSTAVIMO I UPROSTIMO DA NE IZIGRAVAMO FOTO FORUM.... ..Onako, opustenci ? Bez slanja na mailove i to... Da se odredi tema i velicina fotke, naravno da niko nece da fotoshopira preterano, a i ako bude, bice disvalifikovan i kraj. Da se vidi sta su ljudi slikali , dakle da postavljamo fotkice kao do sada u postove, da ucimo jedni od drugih,i da inspirisemo jedni druge...learning never stops... ..Samo napomena ;D
-
-
-
-
Vjezba, vjezba...bice i bolje...sad montiram drugo svetlo da ubijem to malo senke, pa cu postaviti fotkice;)
-
-
EOS 1D Mk III....uprkos software i hardware update-ima, josh uvek nema potpuno reshen problem sa auto-focusom - veliki procenat sliika je neostar, cak i po jakom dnevnom svetlu... Ako te ne mrzi da citash: http://www.robgalbraith.com/bins/content_page.asp?cid=7-9310-9449 Bolje da sachekash sledeci model... E da, i taj 16-35 je sranje....bolje uzmi 1,4/24 mm....mozes da ga vidis kod Mikke, pa uporedi kvalitet i ostrinu sa zoom bizuterijom. Da, cuo sam sa vise strana, i da je 17-40 bolji cak sam se igrao sa njim malo al sto ja da testiram kad uradise pravi ljudi to pre mene, a kamoli 24ka. Sad cu da pucam sa ovim dok mu ne dezintegrisem zavesicu, a onda cu da razmisljam o novom modelu:) Mislim da ona srpska stara U rukama Mandusica Vuka svaka puska bice ubojita ovde ima primenu. Ovo je sasvim ozbiljan aparat za sad, naravno da sam trenutno bolji sa finansijama da bih uzeo nesto drugo. Uostalom, optika ostaje, a i radije bih sad u nju ulagao, tako da razmisljam upravo o tomes to si ti rekao, 24 ka ili 70-200L,f4, tu mogu da se skrpim. PS: AKO neko od drugara ima na prodaju ili zajam neki 18-55 EF-s objektiv koji ne vredi Q al bi meni zavrsio ALL round posao dok ne uzmem ozbiljnu optiku nek javne OBAVEZNO! Ostala mi je 50 1.8 II i 80-200 4.5-5.6 koji zaista sasvim solidno crtaju.
-
Jes` vala pravo kazesh;) I meni se aparat jako svidja a narocito taj 16-35 dole desno;) ;D
-
Cim skupim pare za 5D ili kazem sebi treba ti nesto jacce...sto mislim da nece biti tako skoro
-
Slazem se s Copetom, nazalost to je svakodnevica i kod nas i u svetu. Mislim da je u Srbiji situacija alarmantna, ja ne znam da li ljudi van Beograda znaju da u Beogradu ljudi beze od vozila preko prelaza.... Bio sam na sudskoj medicini pre neki dan, na fakultetu, kao deo obuke za sudije, smrskana tela, glave i mozgovi, kao u jebenoj mesari, upravo je stizao neki momak poginuo sa skuterom... Nije u svemiru nazalost, desava se kod nas. E sad ono u cemu se slazem sa kolegom kung fu ili kako bese(salim se) to je da kod ovakvih slika OBAVEZNO staviti UPOZORENJE u SAMOM NASLOVU da nije za osetljive. Niko nije duzan da gleda samo da zna sta ce videti. Covek je lepo napisao >EDIT:)
-
Za vecinu tih situacija, narocito ako su teske telesne povrede u pitanju, krivicnu prijavu podnosi Policija. Ako je prekrsaj u pitanju i za njega isto vazi. Nemojte da vas buni rec teska u teska telesna povreda, to moze biti po proceni strucnog lica i povreda koja se nama laicima cini kao laka... itd, itd..
-
..mislish da ja motor dozivljavam kao fotoaparat pa ga turio u rubriku sa skljocalicama heheh ;D
-
PS Sve fotke su bez blica ... Kuciste od legure magnezijuma, gumeni hvat, 8.2 Mpix (kao model 350d ili 1dmark II N, Digic II procesor, masa stvari preuzeta sa 1d i 5d. Tezak, lepo se drzi, velik 2.5`` ekran, podesavanja su brojna i mocna, ima predefinisane rezime slikanja (portret, landscape), rucno podesavanje whiite balansa (kalvinova skala) te ako znate toplotu izvora (blic glave) eto resenja. 5 FPS, burst, 511a baterija sa 1350 mah itd itd..uostalom, ima sve na netu:) Jedina da kazem zamerka je glasan zatvarac, a ovo je ispravljeno na nasledniku 40D.
-
-
Matora mačka je Caca a ova mala je isto devojčica i zove se Lolica.... za prijatelje Lola. Rekla ti je Lolica da dodješ i da joj doneseš, pominje neki Whiskas junior kekse...ne znam šta joj je to valjda ti znaš ;D I kaže da gazdi poneseš neku fotku....kaže ti znaš o čemu priča ;D ;D
-
Moćno zvuči ha? Prvo životinjka, kako to red nalaže, usvojio sam jedno mače, za neverovati potpuno identicne šare (3 boje) kao moja starija mačka. U pitanju je Rescue centar u BG, zoo azil Gorana Paskaljevića. Da ne budu same...ni jedna ni druga Mašina je 30D. Evo 3 fotke, a danas u toku dana ću da vas smaram sa fotkama koje pravi macchina:)
-
Danas je najava za emisiju na TV Enter bila u KURIRU:) Vidi , reko debeli i mrsavi facate;)) Alal vera , prva valjda u ponedeljak ili utorak, zapisao sam. Izvinjavam se ako se ponavljam, nisam pratio forum inace , ne samo ovu temu;)
-
Pa malo se organizovalo s brda s dola...moja fotka postoji i prvi sam je posstavio ali ne znam sad sta je s njom, odnosno u kojoj je temi sad......evo ponavljam je....
-
:_) hvala autobusdzija
-
-
Moracu da ti kazem na PP
-
Drugari iskrslo mi je nesto u vidu fotoaparata ali malo drugacije nego sto sam ocekivao, dakle hitno ceo komplet ne samo telo za istu cenu; Aparat 300D, telo, 6,5 mpix, malo koriscen. Objektiv 18-55mm Baterija Remen-kais Punjac Svi kanonovi objektivi pasuju. Sve za 220 EUR!!!!! HITNO! Marko (Endurac) 063 7716 465
