Jump to content

Moto Zajednica

Endurac

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1578
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Endurac

  1. Mislim da sam video table pene od metar x nesto cm, tj od tvrdog sundjera pre par godina u luisu. Imam nesto slicno u jednoj enduro jakni. Preko njih u isti dzep sam stavio dodatni protektor jako lepo oblikovan (i za laktove i za ramena) od neke guma plastike takodje iz louisa i mislim da bi nedaj boze posluzilo svrsi. Isto kao i kaciga, protektor ima donji deo do tela koji amortizuje i deo koji stiti od mehanike. Najjeftinije ti je da odes i kupis na kalencu polovne protektore za rolere neke jace firme mada mislim da je original najbolje resenje jer se svaki dinar koji si platio potrosi sekundom klizanja po asfaltu u smislu izdrzljivosti materijala ali to vec sve znamo... Npr hokej ) sa sve gatjama. Tekst koji želiš
  2. ..mozda nije losa ideja vezati tocak lancem tako da se ne pokrece i da neda da se stvori to malo inercije koje bi ga pokidalo u slucaju kradje paljenjem ili guranjem, a ne secenjem..pretpostavljam da isto vazi i za sajlu..
  3. rezz dainese za mene;) imas pp
  4. Alal vera na expeditivnosti Ja sam prezadovoljan.
  5. ja sam zadovoljan sa 60 jura
  6. kao u naslovu.... 063 7716 465
  7. Drage moje kolege dakle Koznjak, nije akan vuce mi se po ormaru godinama. U super stanju, ozbiljna debela kozza. Model je za visinu 180 etak i mali kusur, a dosta je siroka u ramenima, pa moze neko malo siri da stane. Najradije bik` se zamenio za neki komad moto opreme, koznjak jaknu ili pantalone dainese, alpinestars i sl, shoei, arai - L, a moze i uz moju doplatu. Postavicu slidzu sutra a evo skoro identicnog modela. Dakle to je taj model preslikan takoreci.
  8. model je vrhunski....
  9. a bisage kolega, posto imam identicnu tank torbu, moZda bih uklopio..?
  10. da se neko ne razume u frizidere:) ? kaplje voda iynda kompresora u kadicu i preliva...whirlpool je u pitanju,....

    1. Prikaži prethodne komentare  3 more
    2. Endurac

      Endurac

      Hvala drage kolege, evo bacio sam pogled i dalje curi, ali manje. Nije moglo da ispari toliko koliko je kapljalo, pa sam nakacio crevo na cevku da odvodi vodu u lavor. Brine me samo olicina vode, s obyirom da se do sada nije desavalo da preliva...moguce da sam ga previse pojacao posto se led malo nahvatao i na zadovima frizidera a ne samo u frizu...jako malo doduse..... i najbtnije odusevili ste me sa brzim odgovorima i kolegijalnoscu :))))))))

    3. nntom

      nntom

      Endurac, pool....Whirpool :)

    4. Endurac
  11. Alal vera Dekiju i ekipi
  12. S, ja se prijavljujem da degustiram ...imam neeevidjen osecaj za kvalitetnu klopu spremljenu od strane mladog tima.
  13. pa moraju i oni da malo produvaju dizne da im prodisu suzane
  14. Kao lutka
  15. Ista je prokleta lopovcina bez obzira da li je isekao ili je uzeo s motora sa rezervoara....a ako treba da moralisemo o tome ko je lud sto je privezao a nije obmotao bodljikavom zicom ispred minskog polja oko motorcikla, onda odosmo u kurac... Moj cale je nekoc cekao sa snajperom na krovu likove koji su mu obijali golfa II jedno 10 puta zbog radija i alata...Tada sam mislio da je lud, sad bi ovog gadjao minobacacem
  16. Kupljeno
  17. dal imash mozda jos neku oznaku Wr-ka osim 2 npr: http://www.motorcycleplanet.co.uk/shopexd.asp?id=626 Naravno sacekacu drugare sa 1000 f koji su se javili pre mene da se odluce...
  18. Endurac

    Moto oprema

    imash PP za cizmake.
  19. Motor zaista izgleda do jaja, Cope je moj stari drug i uvek je sredjivao motore do kraja..ne znam samo sto je bio parkiran na nudistickom delu ade prosli put
  20. uh. Mislim da ne ako se ide na oportunitet....
  21. Ovo može, i ne mora da bude tačno. Već sam pisao, ali evo opet... Ako je ovom liku (krivcu) ovo prva krivična prijava, obe strane prvo idu kod tužioca, i oštećeni može da bira da li se pridružuje krivičnom gonjenju, ili će se odreći istog za neku sumu novca, a može i da traži da krivac uplati neku sumu u dobrotvorne svrhe. Ako se oštećeni i krivac dogovore oko sume, krivac ima rok od 60 dana od dobijanja rešenja da uplati novac, i tužilac povlači krivičnu prijavu nakon dostavljenog dokaza o uplati. Ovo pričam iz ličnog iskustva od pre pola godine, i to je bio novitet i za mog advokata tACNO! Kod k.dela do zaprecene kazne do 5 god zatvora. I takodje sama krivicna prijava nista ne znaci jer je okr. nevin dok se ne dokaze suprotno. Potrebno je da postoji osudjujuca presuda. Ja nazalost u svojoj praksi nisam imao slucaj da osteceni plati materijalnu i nematerijalnu u k. postupku al sto da ne. Zakonski osnov postoji! *Uz par uslova: cl.236 ZKP :*pisano je u suprotnom licu u odnosu na tebe kao ostecenog ali shvatices. Da bi doslo do primene oportuniteta mora se saglasti osteceni pre svih, ako on ne zeli da se na taj nacin resi problem, vec zeli da Vas vidi pred sudom za krivicno delo kojim ste ga ostetili, onda nema nista od oportuniteta, vec cete morati da dokazujete svoju nevinost kao I svi ostali u krivicnom postupku, u kom vas sud moze osuditi ili osloboditi. Pored saglasnosti ostecenog, potrebno je da se i drzavni organi saglase sa oprtunitetom, a oni se nece saglastiti samo ukoliko je Vasa proslost kriminogena, odnosno ukazuje da ste skloni da cinite takva ili slicna krivicna dela. Kao I kada je to krivicno delo izvrseno na tezi nacin, npr.jedno od krivicnih dela koja se po pravilu ovako okoncavaju je Ugrozavanje javnnog saobracaja iz clana 289 KZ. U kojoj ste nekom ucesniku u saobracaju naneli laku telesnu povredu, medjutim ako ste vozili u pod uticajem alkohola ili ste, eventualno, prosli kroz crveno pa izazvali saobracajnu nezgodu ili udarili pesaka na pesackom prelazu, pa mu naneli laku telesnu povredu – u tom slucaju drzava Vam nece dozvoliti da platite, humanitarno radite ili na treci nacin izbegnete sudjenje. Period u kome okr. mora obaviti ove obaveze, ukoliko dodje do primene oportuniteta iznosi 6 meseci od trenutka kada je tuzilac doneo resenje o odlaganju krivicnog gonjenja, ali taj period moze biti I kraci, ukoliko se tako dogovori sa tuziocem. PS. Eventualni skriveni kvarovi i ostecenja se pojavljuju kad se krene sa popravkom, dakle tek kad se otkriju i serviser onda poziva procenitelja da sacini dopunski zapisnik. Ovo je redovna pojava.
  22. Traju zato sto sudije nemaju pojma o cemu se radi dok ne budu sigurni da znaju o cemu se radi. Traju jer je sudski postupak strogo formalan i ima svoja bezbrojna pravila kako bi se moglo doci do istine. u HRVATSKOJ koja je clanica EU rocista se u gradjanskim parnicama zakazuju na 6 meseci! Suprotna strana ima advokata da bi sud mogao da cuje argumente druge strane koji su pravno upodobljeni jer smo doba linca odavno prevazisli U americi ponekad elektrifikuju neduznog, mi smo uspeli smrtnu kaznu da izbacimo. Sudije nose predmete kuci jer nemaju vremena da rade u sudu, posto se svaka baba tuzaka.... Onog momenta kada se udje u sudski postupak, za razliku od postupka mirne likvidacije stete, pravila se menjaju, i moraju ih se drzati obe strane. PS> Nema vise prvostepeni, drugostepeni i apelacioni, sad je apelacioni drugostepeni Najzalije od svega je sto su osiguravajuca drustva, od koji sve pocinje, a narocito sada kada je tuzba uslovno receno preuranjena ukoliko se osteceni nije obratio osiguravacu stetnika, shvatili da umesto da daju realnu naknadu traze dlaku u jajetu kako ne bi platili, ili bi platili sto manje, zaboravljajuci da od premija zive i osiguravaju upravo to sto placaju. I na kraju svaka cast da je napokon gotovo
  23. Pametno za advokata! Angazuj onog advokata koji radi saobracajke i ima iskustva jer to uci i radi ceo zivot. Tuzbu mozes da podneses kad god hoces, nezavisno od toka lecenja jer eventualni sudski posupak traje barem 1 god, narocito sad po novom zpp. Nije lose da sacekash da se povrede procene kao konacne, makar lecenje i dalje trajalo. Sud daje naknadu za pretrpljene i buduce povrede tj bolove. Uvek moyes da tuzish za pogosanje zdravstvenog stanja. Vestacenje, i saobracajno i medicinsko je takoreci redovno pred sudom, a ortopedi i psihijatri nisu glupi, narocito ako ih suprotna strana predlozi pa nema potrebe izmisljati povrede. Isto vazi i za likvidatore stete u osiguravajucim drustvima. Savetujem dakle advokata, po poslednjim izmenama Zakona o parnicnom postupku mora prvo zahtev osiguravacu u postupku mirne likvidacije stete, pa tek onda tuzba, razradite zahteve, uzmi nesporan deo stete *Z.obl.odn* a ako nisi zadovoljan za ostatak tuzi. Ako ti treba super iskusan adv. javi mi se. i na kraju, sudovi u poslednje vreme imaju tendenciju da odbijaju tuzbene zahteve za manje povrede. Od prekrsajnog i krivicnog postupka realno nemas nikakve materijalne vajde.... I od toga sto je idiot i bahat takodje neces imati nikakve materijalne vajde u odnosu na bilo kog drugog ko bi ti potpuno suprotno prisao i pomogao na licu mesta... Ta kategorija osim kao otezavajuca okolnost u krivicnom postupku u postupku naknade stete ne postoji. Najvise vajde ces imati 1, ako sutra odes kod psihijatra i kazes da ne mozes da spavas, vozish, ucish, prelazis ulicu, pa onda to malo razradish 2. povreda vrata. Snimi stetu na motoru kod osiguravaca stetnika *procena stete* sto pre da se ne bi sutra poteglo pitanje vecih ostecenja nego sto jesu. Cuvaj svaki papiric, racun, i lekarski izvestaj. Idi za 2 nedelje u Ustanicku 128 i uzmi Zapisnik o uvidjaju. Sto pre slikaj motorcikl detaljno bez obzira sto su ga panduri slikali. Kad uzmes zapisnik to ti je osnov za zahtev *krivica*, pa u napad. Ajd srecno!
  24. M.LJ. ako eventualno smislish da u nekom trenutku prodas nosac i kofernjacu javni. Aj sretno sa prodajom. Pozz, Mare

  25. Odlican rad...alal vera, hvala, sad si mi dosta pomogao, sutra cu da proverim, mislim da je identicno kod mene )))
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja