Forum arhiva
Članovi-
Broj tema i poruka
4869 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Forum arhiva
-
Eto imao sam priliku da probam MT10 SP nekih 30 minuta sa valjda ovim poluaktivnim ili kojim vesanjem. Motor je neverovatno udoban i sedi se pravo, skoro kao na trailu/adv. bike. Masina je super za silovanje, ali mi je jedini negativan poen imalo upravo to vesanje.. kao da si na letecem tepihu...nema nikakve povratne informacije od podloge...a ja to volim kada vozim. Prosto treba da vizuelno odaberes kuda ces proci, pa ako prodje prodje. Ne znam kako bih zbog lose podloge radio korekcije, kad nemam nikakav osecaj na prednjem tocku, niti osecam kako sasija reaguje. Pretpostavljam da bi to super high-tech vesanje sve ispeglalo. Probao sam i RSV4 RF, koja je killing machine, i toliko udobna i laka za voznju da imam osecaj i da bi pocetnik mogao da je vozi, ali sam kod RSV4 imao tu "povratnu informaciju", koju osecam kao neophodnu kod prednjeg tocka i sasije. A evo i videa koji sam snimio sa te male test voznje MT 10 SP
-
Super, onda svaka preporuka za buduceg kupca (bez ironije), pod uslovom da su vlasnici posle tebe isto dobro odrzavali motor, koji se pokazao kao dobar kod tebe i nije imao probleme koje sam naveo.
-
Gledaj, ima odlicnih 610 ali su poznate u Francuskoj da na 15000 mora da se radi ovo sto sam naveo. Naravno, ako je motor super odrzavan, radjen mali servis na svakih 3-4000 ne mora da znaci. No taj motor se ne kupuje za vikend voznju sa devojkom/zenom, vec da ga kidas... tako da stojim pri onome sto sam rekao, imajuci u vidu kakvu reputaciju ima motor. Prosto, ovde se to uzima u obzir prilikom kupovine tog modela. Da ne pricam da od 4-5 koje sam tad gledao za 2 je bilo sigurno da mora i prodavci su mi rekli, a kod trece posle probe kad sam rekao da se cuje to klong klong, tip rece da nema pojma i da je to prvi put i da je sve bilo OK do tada. [emoji6] Ja ne kazem da je motor los, sta vise bio sam odusevljen, ali ga treba gledati "u paketu" s odrzavanjem.
-
Taj motor je bombonica, kida i pravo uzivanje za one koji vole SM, ali u vecini slucajeva je za njega standard polugeneralna na svakih 15000km (klipnjacа). Jedan od razloga sto ga nisam uzeo svojevremeno negde 2008. Mlogo skupi majstori odje de zivim + delovi, tako da moz' uzmes drugi za te pare i da ga teras sledecih 15000km, za cenu revizije tog sto vec imas. No pretpostavljam da ti to ne predstavlja problem u Srbiji, jer su "ruke" mnogo povoljnije. KTM 690 SM je sto se tice tog odrzavanja malo bolji i uff, ali je generalno i zbog toga skuplji.
-
Kako god, ja sam dao predlog ko nece da lepi nista na kacigu. Da li je plocica efikasnija, ne znam, zavisi u odnosu na sta? Sto se tice mojih videa na youtubu, ja ne vidim neku razliku u lepljenom ili ne. Odbacio sam poziciju lepljena sa strane na kacigu jer smanjuje vidno polje za 20-30%. Jedina razlika koja je bitna po meni je kod onih koji imaju pro mikrofone, zvuk je bolji, a za sad mi je to vece cimanje, jer ne pravim vlogove.
-
Evo kako to izgleda
-
Моzes kao i ja da nista ne lepis na kacigu. Samo narucis sa aliexpress-a ovo https://www.aliexpress.com/item/Accessories-for-Gopro-360-Degree-Wrist-Mount-Band-Strap-And-Screw-For-GO-PRO-Hero-4/32572829574.html Ja ga obmotam oko "brade" kacige i koristim za GoPro Session, ali sam i probao sa EKEN kamerom naopacke okrenutom. Jedino sto ti je uvek malo otvoren vizir (leti nije problem), ali kad je hladnije i ako si zimogrozljiv moze da bude nezgodno. Otkad to koristim svi moji snimci na youtube su tako napravljeni bez obzira koji motor vozim.
-
U Francuskoj je od 1. februara 2016 dozvoljeno i propisano zakonom da mozes da prolazis izmedju automobila ako je zastoj na autoputu ili motornom putu, gde je najmanja dozvoljena brzina 70km/h i to brzinom od max 50km/h. U to spada i Pariska "périphérique". Mada brzinu od 50km/h slabo ko postuje. . Na gradskim saobracajnicama nije dozvoljeno, no uglavnom tolerisu (zavisi od grada do grada)
-
Nije lose... za moj ukus za nijansu vise nego optimalno, pa se pogubis u nalepnicama...ali o ukusima ne vredi raspravljati.
-
video ima titlove na engleskom, totalno ludilo, jedan od najludjih enduro dogadjaja
-
jes u pravu si. Ja na prvi pogled omda' ki iz topa, pa omasio.
-
ajmo dalje - Kawasaki ZZR 600
-
znalac. tako je. legendarni GT 750
-
U stvari nije cudan, izgleda da ih je bilo crnih mat, ne samo sa poliranih nosaca.
-
Ducati darmah? Samo mu nosac fara malo cudan.
-
Pretpostavljam da taj Ural koji bi uvezao iz Rusije je mnogo jeftiniji od ovog koji se prodaje u EU? U Francuskoj kosta od 14 - 16.000 evra, ali je pola delova i sklopova iz Evrope - tockovi su od aluminijuma, sasija je iz Austrije, brembo kocnice, Sachs amortizeri, menjac i diferencijal iz Nemacke, paljenje Ducati, a alternator Nipon Denso itd. Pitanje je da li ima razlike u odnosu na model za EU?
-
Elefantentreffen,najveci zimski moto skup na svetu
Forum arhiva je odgovorio članu darko dav u Putopisi
Ajd prakticno pitanje: koliko pari podgaca, potkosulja, duplih carapa? -
Jel ima snega? Ako si platio na kasi sigurno, turisticko mesto, radni dan, pumpa direkt povezana na sistem. Nisam bio precizan. Da se ispravim: na pumpama na kojima nema kase, vec samo automat. Uvek vikendom i u skoro uvek i radnim danom.
-
Elefantentreffen,najveci zimski moto skup na svetu
Forum arhiva je odgovorio članu darko dav u Putopisi
S tim skijama mozes ladno i na Stelvio. No boj ne bije svijetlo oruzje, vec boj bije srce u junaka. Svaka cast -
-
Gledaj, generalno motori iz Svajcarske su super odrzavani i u 90% slucajeva im je servisna knjizica azurirana sa svim servisima i pecatima od tih servisa Jedino sto se tice cene, koju je stavio,sa placenom carinom i porezom, transportom i njegovom zaradom, deluje mi jeftino. Imajuci u vidu da su u takvom stanju i s tom kilometrazom tamo skuplji bar za 500 do 600 evra od te cene, cena je vise nego dobra. Plus vidim da je stavio da moz se pregovara, znaci mozes jos i da spustis cenu, ako si ozbiljan kupac. Nadam se da ima neku dobru semu da prodje dosta jeftinije pri kupovini u CH, a da nije spolja gladac, a unutra....
-
Kao sto rekoh, zbog PGM-FI sigurno Honda, ali neka egzoticna mala serija izgleda. Ima karbon, a opet tabla je mozda sredina ili kraj 90-ih po dizajnu.
