Jump to content

Moto Zajednica

Forum arhiva

Članovi
  • Broj tema i poruka

    4869
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Forum arhiva

  1. Forum arhiva

    Ducati 1098

    Pa sad, ima i suprotnih primera.. gde ljudi potpuno batale japance i predju ili na italijane ili na austrijance. Nezgodno je kada dajes tako kateogoricnu izjavu na osnovu svog iskustva ili svojih prijatelja. Ja s druge strane na osnovu isto tog sto si pomenuo, mogu slobodno reci nikad vise japanci, a i svi moji pajtosi s kojima vozim i koji su nam se pridruzili su batalili japance jednom kad su osetili kako je voziti motor "koji ima to nesto"... ma kako to izlizano zvucalo. Da ne duzim, svako neka sebi kupuje motor za koji misli da mu treba i koji ce da mu izmami osmeh svaki put kada sedne na njega i kada odvrne gas.
  2. Bas bezveze.
  3. Here sam probao ali nisam nasao opciju za planiranje rute sa 15-20 waypoints. Da li iGo i Navigator imaju tu opciju? Na Kurvigeru mi se upravo to dopalo, kliknes na kartu dodas waypoint nastavis dalje. Plus mozes posle da promenis redosled, dodas novi, umetnes di treba I fercera. Jedino mi je malo to cupavo sto pomenu Gumi oko zatvorenih puteva ili corsokaka.
  4. @jboban Koju drugu aplikaciju koja "provereno" dobro radi mozes da preporucis? Bar da probam dok ne srede problem sa Sygic-om.
  5. [emoji16][emoji106]
  6. Vidi stvarno. U svakom slucaju nisam ni postavio temu da ih branim kao neki fan ili "predstavnik za medije", samo mi se ucinilo kao dobra aplikacija za ubuduce. Videcemo kako ce se razvijati.
  7. @GuMi5 Hvala za savet. Za sad ne koristim tu opciju bez da proverim gde me vodi, vec sam pravim waypoints. Uostalom aplikaciju sam i nasao posto mi je Sygic sa novom verzijom od pre neki dan prestao da cita prethodno napravljene rute sa ITN converter-om koje sam napravio za put na koji idem za 2 nedelje. Sad moram da nadjem neko alternativno resenje, tako da je kurviger izgledao kao OK opcija. Usput te opcije za round rutu i ostalo ce mozda biti korisne za vikend voznje sa drugarima.
  8. Gledaj, verovatno tu gde probas ni nema drugih puteva koji su vise curvy ili extra curvy. [emoji6] Za sada sve sto sam probao lepo radi sem sto je ucitavanje mape prvi put online bilo sporo, tako da sam uzeo pro verziju i skinuo offline mape koje mi trebaju.
  9. A evo i opcija za rute
  10. Pa mora negde da se pocne? Tek su je napravili. Ne moze odjednom 100000000. Sajt im je odlican za planiranje, a aplikacija izgleda obecavajuce, bar za sad.
  11. Evo konacno izgleda de ce biti dostupna jedna solidna aplikacija za planiranje ruta za motoriste. Bar da izbegnete da pravite rute na komjuteru i prebacujete posle na telefon, vec mozete i u toku voznje kako vam dune, dok pijete kafu u nekom baru i odlucite da odete nekim drugim putem ili napravite jos jedan krug. Odmah sam kupio i pro verziju, dok je dzabaka. Videcemo kako ce se pokazati. https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.talent.kurviger&hl=en
  12. Upravo tako. Mazes je tek toliko da izadje pasta, a ne kao sivonja k'o mast na lebac Cetkica na samoj tubi pomaze da se to lepo razmaze, jos kad bi bila pod 90 stepeni, bila bi izum stoleca.
  13. Ja sam upravo to nosio kada sam pre mesec dana isao na Korziku. Tu pastu i mali WD40 za ciscenje pre toga. Licno se ne zamaram previse time da li sam bas na 300 ili 500km ocistio i podmazao lanac. Sve zavisi od puteva kojim ides i vremena. Pogledam lanac onako "odokativno" i odradim ili ne. Ne pravim neku preveliku nauku od toga otkad postoje ovi O-ring i X-ring lanci.
  14. Zmigavac
  15. Da se malo nasalim. Ako treba da se bira izmedju SV-a i Horneta, koji je bolji, najbolji je Triumph Street Triple. Imao sva tri pa samo da podelim moje iskustvo. I sasija i motor "all in one". No salu na stranu, ako je samo izmedju SV-a i Horneta, mnogo mi je zabavniji bio SV, iako je Hornet posle 9000 obrtaja kao posednut djavolskim silama.
  16. Mi i dalje pricamo od DVE razlicite stvari. Modovi motora i TC nemaju nikakve veze sa ponasanjem sasije. Imaju sa odzivom na gas, kako motor isporucuje snagu i sprecavanjem proklizavanja zadnjeg tocka ako si optimista sa gasom. Prvobitni TC je bio u desnom rucnom zglobu, pre nego sto su se TC i modovi pojavili kao high tech. Uostalom imam dva motora stare skole (DR 650 i Nuda 900) i Tuono (TC i modovi) tako da iz licnog iskustva mogu da potvrdim isto. Ponasanje sasije je isto na bilo kom modu i na bilo kom TC-u ako si usao sa 40, 60 ili 80 u krivinu sa konstantom brzinom, da ne ulazimo u detalje sta i kako, kad se koci, dodaje gas itd.
  17. Ako vidis moj snimak i ja nisam vozio po "suncanom" vremenu. Nisam pricao o TC i obrtnom momentu, to je sasvim druga oblast, vec kako lezi motor na putu i kako sasija reaguje. TC imam i na mojem Tuonu, kao i modove za isporuku snage. Koja si manuelna podesavanja za ogibljenje stavio, ako nisi koristio A1 i A2, da znam da probam sledeci put?
  18. Jesi probao search na stranjskim forumima na engleskom jeziku? Mislim da ces pre naci ljude koji su imali iskustva sa oba. Evo iz ciste radoznalosti dva rezultata.... http://www.zx-10r.net/forum/f23/new-healtech-quickshifter-267609-10.html https://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?t=1476906
  19. OK, mada za motor taj nosac tesko da ce da ti smanji vibracije od motora. Za kvadkopter ok, ali za mono.. treba videti. Mada ako vozis offroad mnogo su lepsi snimci s kamerama na kacigi, na motoru mozes da stavis drugu kameru pa da kombinujes snimke da dobijes na dinamici tvog videa.
  20. Gledaj, vrlo verovatno da možeš da ih podesiš kako hoćeš uz pomoć onog komjutera na komandnoj tabli. Ja sam tražio da mi stave na sportsko/tvrdje ogibljenje A1 i nisam bio zadovoljan u poredjenju sa ostala 3 (novi Tuono, KTM i s1000R) . U odnosu na ostala tri, onako kako je bilo podešeno za moju test vožnju sva tri ostala su mi bili bolji kod agresivnije vožnje u krivinama. Pošto imaš mogućnost da sam podesiš manuelno sve, verovatno svako može da nadje podešavanje koje mu odgovara. Za mene je svakako posle ovog mog Tuona, zbog "žmaraca", koje imaš kad ga voziš otkad ga upališ pa ugasiš i parkiraš, ipak novi Tuono budući naslednik. No kao što napisah, koga interesuje ovakav tip motora i ima gde da ga koristi i vozi (pista se podrazumeva s vremena na vreme), najbolje da proba sva 4 i odluči koji njemu najviše odgovara.
  21. Ali za to mu treba i gimbal. Taj nosac mu nista nece pomoci.
  22. Ja bih ti predlozio da probas sva cetiri u toj kategoriji, ako imas prilike (MT10, Tuono, S1000r, KTM 1290), pa odluci koji tebi licno najvise odgovara. Ja sam svoj izbor potvrdio posto sam probao sva cetiri.
  23. bez adaptera za Evropu?
  24. Kako da nece da povuce, ipak je to boxer 1200 koji je bio u prethodnim GS-ovima. On vuce stalno od 1000 obrtaja, mada nema onaj "kick in the ass" kao sto imam sa mojim V4 ili kao sto ima s1000r od 9000 obrtaja, sto je i normalno. Sve je na obrtnom momentu, koji koristis od pocetka do kraja, sto i sam znas, kao traktor vuce, vuce, vuce. Jedina moja zamerka je na taj cafe racer polozaj sedenja, inace pretpostavljam da sam probao normalan Nine T da bi bila druga prica, zbog pozicije sedenja. Probao sam taj dan i Triumph Thruxton R i recimo taj motorcic me je odusevio svojim dinamickim performansama. Generalno i on i standardni Nine T su roadsteri preobuceni u neo retro. Kad poredim motore kao pogonske jedinice, motor u Nine T osecas da ima vise sirove snage i obrnog momenta, ali se kod Thruxtona nekako radje i brze penje u obrtajima, sto ja licno volim, a i ponasanje na putu je odlicno. No kao sto rekoh da sam probao obican Nine T to bi verovatno bila druga prica i mozda bih rekao da mi se vise svidja nego Thruxton.
  25. Evo mucenja BMW Nine T Racer-a od strane moje malenkosti. Probao sam najneprakticniji motor u zivotu. Jedini motor od kog su me bolela ledja posle 30 minuta voznje, a vozio sam svasta. Sad mi je jasna svrha café racer-a. Kao sto i ime kaze.. da se vozis od jednog do drugog kafica u roku od 15 minuta, inace ako potraje postajes neupotrebljiv.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja