@djunta,sad da ne ispadne neka uvlaka al pokusacu da iskazem.Ti sto radis,tj, tvoj nacin rada je takav da povlaci odredjenu cenu.Tezis savrsenstvu bukvalno,shvatam to citajuci tvoje teme,pristupas krajnje studiozno problemu,teorijskim znanjem pa prakticno,pedantnost bez kompromisa.Ja bi viljuske stare 30 god posle reparacije kod tebe smatrao novim.E sad,svi bi voleli takav tretman al nemamo mogucnosti.Recimo ja sklapam komplet motor iz delova i kad ne bih pravio kompromise kostao bi me na kraju preko 1500€,a realnost je da je to mala dvotaktna 125-ica.Druga stvar je namena,neko ide na trke,prelazi mnogo km ili vozi jako u krivini itd.Meni je ovaj motor tu malo da obavim sta po kraju,malo neki izgovor da se osamim u garazi i povratim zivce,i da budem na forumu:),nigde ne zurim,vozim malo brze od lokalnog postara jer mi tako prija.Znaci ne trpi masina kakva velika opterecenja,pa mi nisu potrebna trkaca ulja,najskuplji delovi,poliranje svakog delica itd.Ali neki standard opet treba da se ispostuje,pa meni kao totalnoj moto dilindari trebalo sat vremena za obe viljuske da sredim,malo te delove manem krpom i benzinom i ok.Od toga pola vremena se okrecem po radionici i gledam de sam spustio alat,krpu,trazim neki sraf,vadim ulje iz desnog oka.Stvarno nisam zahtevan ni estetike sto se tice,nemam tu pedantnost jer me zamara,niti nameru da je formiram i kacim tablu na svoju garazu 'servis'.Ali voleo bi da to funkcionise,a ne da pukne ili otpadne u voznji pa da lezim u krevetu il u ilovaci.
A sad opet sto se tice majstora i njegovog znanja,evo pitaj ga sta sam mu ja rekao posle onih uvreda i njegovog monologa o sopstvenoj majstorskoj velicini.Rekao sam:'Sve vam verujem,to je tako,hvala vam na razgovoru i vremenu,prijatno'.Budisticki monah bi mi pozavideo:)A sta cemo sa tim,posto vec vrsimo istragu kao Horejsio,da covek ima polomljenu ruku.I da je njegov segrt meni rekao:'sipao sam ti ulje oko 130ml,ostalo ti je dosta,hoces da uzmes'.Meni to govori da majstor nije te viljuske ni video a kamoli radio,uostalom nisam ni ja njega nikad zatekao u servisu.Onda preuzima na sebe odgovornost braneci segrta,a svoj obraz pere tako sto mene izvredja da mi pokaze ko sam ja da kritikujem kad sam neznalica itd.
Ako se neko pita jesam li ja normalan,neka uzme u obzir ovo.Nastupio sam verujuci da cu ostvariti svoja prava ako ukazem neko postovanje i sa premisom da lepa rec gvozdena vrata otvara.Nije uspelo,a da sam se u sekundi promenio i pretvorio u divljaka znam sta bi mi to donelo,been there,done that.Ja sam takav,nemam sredinu,il sam fin il se ljudi posle krste sta se desilo,pa i meni sutra bude jos gore.