moz vi da merite kompresiju do sutra,retko koja je produvala,uglavnom su sve prolupale,treba i da znate da premerita kommpresiju,treba da imate i ispravnu aparaturu,a i to vam nis neznaci,moguce je da izmerite kompresiju 5,,,pa to neznaci da je produvala,mozda joj je neki ventil pretegnut itd,bolje je od toga da vidis dali ima naslage ulja u auspluhu,to ce ti sve reci,,a merenjem kompresije,,,nista specijalno neces dobiti,moze sutra da ti prolupa,ako troskari po malo ulja imace jako finu kompresiju,,ulje koje trosi zadihtuje karike,,pa prema tome treba da znas i da izmeris kompresiju,,,
nego pare u dzep,i turi prst u ausluh,ako nema naslaga ulja,znaci i da ga ne trosi na gumice i karike,srafciger na uvo,prislonis uz blok i slusas,ako cujes ostar tak tak,ne kupuj,,,,,ili platis lepo nekom ko se razume i resis problem,,,znam gomilu pacijenata koji su mislili da nesto znaju,merili kompresije, merili pritisak ulja,,maltretirali prodavce ko da kupuju vozilo od 150.000e,,,i na kraju se zajebali, to nije merilo adekvatno,,ja kupim prodam 5 sto motora sto auta mesecno,bar ja znam kako se kupuje i gleda,i naravno nece svako da te pusti da mu rasrafljujes i srafis po motoru,zamisli njih 5 da dodje i da mi odvija zavija plastike svecice itd,,,naravno treba otvoriti 4 para ociju,,, ah da,,nisu svi preprodavci bez duse,i nisu svi prevaranti, :)