Jump to content

Moto Zajednica

turbopedja

Članovi
  • Broj tema i poruka

    469
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: turbopedja

  1. S`obzirom da je moj nacin zivota vrlo komplikovan i ne znam sta ce biti sutra a kamoli u Maju, ja ne mogu da potvrdim moj dolazak 100 posto ali ne bih voleo da izneverim tradiciju. Trudicu se i dacu moj prilog kao i svake godine. Da li postoji neka mogucnost rezervacije nekog cvrstog smestaja (godine cine svoje ;D )
  2. U.... Gde sam ja otis`o ;D u Dom Zdravlja ;D Hvala i izvanjavam se jos jednom 2 Vuja "Peđa, čujemo se mi telefonom. Oko piva teško pada dogovor ali za rakiju uvek." Simbolicno se kaze pivo a misli se nа "радџу", ostalo je jos malo kruske, oko litar ali mislim da ce biti dovoljno da isprobamo krasnopis. Nadam se da ce Vule da nam pomogne ;D
  3. vidi Pablo..bez nesporazuma. imam dovoljno godina (48) da sam prosao vreme kada se radilo za DZ. i sam sam mnogo puta radio za DZ. kada to ima smisla i danas ponekad nesto uradim za DZ. nema razloga za iskljucivost bilo koje vrste. Bez uvrede ali stvarno ne razumem kakve veze ima rad za DZ - Dom Zdravlja sa krasnopisom ???
  4. I da, zaboravio sam... Vuja mora da plati pivo pre pocetka audicije ;D
  5. Nekada sam u bivsoj JNA popunjavao zahvalnice i ostala svecana dokumenta. Doduse, to je bilo tehnicko pismo pisano rukom bez sablona i to latinicom. Evo prijavljujem se za audiciju ;D pa ako prodjem prodjem. Nisam profi ali trudicu se...obecavam ;D
  6. Jbg, Radim danas ceo dan Uzivajte u bockanju i za mene
  7. ma za tebe cemo vozaca da organizujemo, al iz GSP ili Laste ;D ;D Care, svaka cast, mozes misliti ceo bus samo za mene ;D ;D ;D ko hadzija ;D
  8. Prijavljeno jos jedno vozilo. Kolona od 5 vozila krece u nedelju. Prijavljivanje zavrseno.
  9. Jel ima neko viska neko mesto za prevoz do Obrenovca. Znam sebe pa necu da vozim ;D ;D ;D
  10. Za sada imamo 4 vozila za oslobodjenje od putarine. Reg. tablice necu javno da objavljujem. Ako jos neko planira da se ukljuci u akciju svojim vozilom , molim da se sto pre javi da posle ne bude kasno. Sada je Petak, 22. Januar oko 9h00 sati ujutru. Zahtev se salje oko podneva tako da imate jos oko 3 sata za prijavu .
  11. Mislim da deca iz Kuline ( i ne samo iz Kuline nego i iz ostali slicnih ustanova) ne treba da budu zrtve nase nesloge i prepucavanja na forumu jer su samom postojecom situacijom dovoljno ugrozeni. Onaj ko hoce da pomogne nece obracati paznju ko je sta reko ili uradio nego ce da predje preko svega i uraditi pravu stvar. Licemerstva i sujete je malo previse u zadnje vreme u nasoj nam dragoj. Ova i slicne akcije su za mene prava stvar i ako se neko usudi da sebi ostvari korist na ustrb ostecenih neka je, greh ide na njegovu dusu i ne pada mi napamet da nikog prozivam nego samo da pohvalim. Iz privatnih razloga malo sam manje na forumu ovih dana i kasno sam video ovu temu ali cu se truditi da uradim sve sto je u mojoj moci da podrzim ovu akciju da bude uspesna koliko je god to moguce. Molim sve koji imaju nameru da idu da mi dostave brojeve registarskih tablica da bih na vreme mogao da trazim oslobodjenje od placanja putarine. Ovog puta cu biti sprecen da idem licno ali bih voleo da uzmem ucesca u akciji u vidu priloga pa da se kupi sta je najpotrebnije.
  12. Iz tvog profila se ne vidi odakle si ali ako si iz Bgd-a ili okoline mozes da odes do majstor Marka sa Karaburme. Kod njega sam vidjao dosta slicnih motora a i ima originalno "BARDAHL" ulje koje ja redovno sipam u Afriku ( i nije se bunila ;D ) http://www.bardahl-ap.com/ O majstor Marku imas na oovom forumu samo potrazi. Ne bih voleo da ovo neko shvati kao reklamu nego samo kao prijateljsku preporuku.
  13. Ja imam neku staru vojnu gas-masku pa ako moze dase prepravi ;D Pozdrav Cacku
  14. [move]CARE[glow=red,2,300][/glow][/move]
  15. Nije istina da se malo zna ali uvek je bilo neupucenih ili nezainteresovanih ;D Taj motor je patentiran nesto malo kasnije nego klasican klipni motor. Bilo je raznih pokusaja da se taj agregat komercijalizuje tako da je 60-tih godina NSU izbacio jedan model koji nije zaziveo i prvi malo uspesniji model je bio Mazda RX3 koji je izbacen u video klipu. On je standardno imao 3 cilindra, 1200ccm i preko 100HP ali je i potrosnja bila ohoho. Najveca kocnica oko upotrebe tih motora su bili materijali kod kojih je brzo dolazilo do zamora i popustanja karakteristika ali sa pojavom keramickih materijala pocinje i njegova uspesnija proizvodnja. Najveca prednost tih agregata je sto nemaju GMT i DMT tj gornju mrtvu tacku i donju mrtvu tacka i zato moze da istera i 20 000 RpM bez problema. U sam razvoj ulozeno je vise para u klipne motore tako da je te pare trebalo povratiti i Vankel motor gubi trku u startu.
  16. Uglavnom popodne osim kad radim nocnu. Moze sutra uvece, pa da malo proslavimo a alnaser cemo naci ;D
  17. Ja bih prvo castio kad bi uzeo jaci motor ;D
  18. BOLE STIGAO ;D ;D ;D Sleteo je u Nis oko 20h00. Autobusom nisekspresa krenuo oko 21h00, stigao u Bgd oko 00h30. Prvo se pozdravio sa nama a onda je meracio BGD i radovao se sto je stigao. Nismo hteli da ga zadrzavamo previse pa je krenuo za Titel. Sve vas puno pozdravlja.
  19. Zaboravio sam da kazem. Molim vas da ponesete one maske ako mozete da nadjete i ponesite vise za one koji se ne snadju.
  20. E ovako... Ja cu biti u moto krcmi Balansero od 17h00. Polazak iz krcme je oko 19h30. Svi koji imaju zelju da idu, dodjite da se skupimo u krcmi posto je auto put blizu i ne treba nam vise od 20 min do aerodroma. Avion , po redu voznje slece u 20h05. Dok prodje carinu i ostale sitnice ne verujem da ce izaci pre 20h30. Detalje cemo uz kaficu. Moj mob je 063 877 51 53
  21. Molim Vas da ko misli da ima bilo kakvu vrstu infekcije da je bolje da ne ide. Tamo nema nikakve staklene pregrade i doci cemo u direktan kontakt sa Boletom. U svakom slucaju maske su obavezne i za zdrave ljude. Mislimo na njega kao sto smo do sad.
  22. Potvrdjena informacija Bole stize u petak 20 Novembra u vecernjim casovima na Beogradski aerodrom. Sada mozemo tacno da se organizujemo. Prevoz do Titela je obezbedjen od strane njegovog kuma tako da necu ja da ga vozim. Ja idem mojim autom u svakom slucaju. Ko je zainteresovan?
  23. Potvrdjena informacija Bole stize u petak 20 Novembra u vecernjim casovima na Beogradski aerodrom. Sada mozemo tacno da se organizujemo. Prevoz do Titela je obezbedjen od strane njegovog kuma tako da necu ja da ga vozim. Ja idem mojim autom u svakom slucaju. Ko je zainteresovan?
  24. Potvrdjena informacija Bole stize u petak 20 Novembra u vecernjim casovima na Beogradski aerodrom. Sada mozemo tacno da se organizujemo. Prevoz do Titela je obezbedjen od strane njegovog kuma tako da necu ja da ga vozim. Ja idem mojim autom u svakom slucaju. Ko je zainteresovan?
  25. doterujem i ja mog golfa na detoksinaciju
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja