Jump to content

Moto Zajednica

Ćefa bajker

Članovi
  • Broj tema i poruka

    249
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Ćefa bajker

  1. Extra je tekst,podsetih se kako je biti jedan od Banditosa Ala nagrdi stare modele BIG thumb up za sva tri citata ispod
  2. Kod mene u kuci 2xKymco , 1xYamaha ...glasao za buraza (Yamaha),kad nije forumdzija khm.khm...IMA Husqvarna ,a nema Kymco
  3. Svaka cast Dexu ,lep review
  4. Bogami svetli za sve novce Zanima me jel se vidi kad pogledas kroz fabricko socivo da su u pitanju LED diode,jel se vidi tackasto ili kao jedan snop ekstra jakog svetla ?
  5. Ćefa bajker

    HONDA CB 500

    ...ode co'ek ne zadugo...Honda je Honda
  6. Ćefa bajker

    HONDA CB 500

    Moram se sloziti s Andrejom jer tih 100ccm vise poskupljuje registraciju za par 'iljada,4 cilindra,4 karburatora znaci vecu potrosnju i vecu cenu na servisu kad treba stelovanje/ ciscenje umesto 2 kom. kod CB,GS,ER.. Gume su vece dimenzije,samim tim i skuplje opet za par 'iljada...itd. Sve to kad se sabere naravno da znaci kad na kraju sezone podvuces crtu i za iste stvari koje bi uradio/promenio na motoru ostane ti 100-200 e vise u dzepu. Bilo bi jako lepo kad ne bi morali na ovaj nacin razmisljati,ali stvarnost je malko drugacija Sto se tezine tice,ovo su podaci sa Motorcycle spec. GS = 173 kg CB = 173 kg Bandit = 208 kg
  7. Ćefa bajker

    HONDA CB 500

    Molim.. Pravo da ti kazem,meni odgovaraju i GS i ER5 velicinski,malo sam nizi (181 cm i 90kg) ali masovno izazovniji vozio sam i jedan i drugi,ali CB nisam. Verujem da je malo krupnija od ova dva,kazu ljudi,a kazu i mere... Da Bandit jeste i tezi i veci i sve po malo vise od gore navedenih,ali ne posmatraj to na taj nacin - poredeci sa skuterom jer ce on zauvek biti ULTIMATIVNO prevozno sredstvo za grad i provlacenje kroz kolonu na semaforima Svaki od ovih motora ce zahtevati navikavanje,ali ono navikavanje sto spada u slatke muke
  8. Ćefa bajker

    Honda X 11

    Meni BRUTALNO izgleda,ja obozavam naked-e i ovakva Honda mi je san jednog dana...potpuno je monstruozna ! Po meni u klasi sa MT-01 , B-Kingom, Augustom Brutale, Ducati Streetfigterom...govorim o izgledu ofc. Video sam jednu letos kod Mercatora (NS) i pustio sam fest balu,ovako
  9. Ćefa bajker

    CBR500F

    Drugar je kupio ovu 500tku pre nedelju dana u Beskoj,kao lutkica je Zaista se lepo sedi na njoj i nije suvise pognut polozaj,ne vozi se "na podlakticama" i ima vrlo dobar zvuk za fabrickim izduvom... Nisam je jos provozao,malo je zimoca napolju,ali cim bude toplije
  10. I mene je veoma zainteresovao ovaj model,prvenstveno zbog toga sto je 500 ccm a 4 cilindra jer su ostale 500tke uglavnom twin-ovi.. A ovo je mnogo lepsi zvuk ali opet veca potrosnja ... sve ima svoje PRO et CONTRA Izgleda da ih slabo ima kod nas...
  11. Ćefa bajker

    HONDA CB 500

    Svaka cast,pravilno razmisljas Mislim da ti nece biti frka ako si ikad vozio nesto s brzinama na dva tocka i imas taj osecaj za kvacilo/gas i hladnu glavu na ramenima,ne bojim se za tebe Iz licnog iskustva ti mogu reci da nije to veliki bauk,meni je prvo iskustvo sa vecim motorom bilo na Banditu a pre toga nisam ni APna provozao...sve je glavi i postovanju prema masini. Iskustvo se stice... Sticajem okolnosti ostao sam bez Bandita i vozam Kymca,ali vraticu se na neki neked kad-tad ,zato i pratim ovu temu i mislim da si dobro izabrao ako se odlucis za CB 500 ...jos ako te sreca i finansije posluze i uzmes Baltrekkovu CBejku ,imas moj re5kt U zdravlje ...
  12. A koji Dukac je u pitanju ? Akoo je Passo bicu jako prijatno i lepo iznenadjen
  13. I ovaj CB ofc.
  14. Ako mislis npr. na ovako nesto, onda se i ja u potpunosti slazem: Da,upravo na to mislim ! What's up with that ? Neka nam pozivi B-King,MT-01,V-Max i Bandit...mada su i oni pceli da šilje pogled,da ne kazem farove
  15. ...Slazem se za okrugli far POTPUNO ,danasnji najkedi u stvari mnogo vise lice na Street Fight verzije nekadasnjih nejekeda. Po meni bar - na zalost
  16. [quote Izvinjavam se na off-u, ali je ipak i ovo "CB" ! Mislim da cu ti oprostiti kolega,CB ...
  17. Priznajem,CBF sam zaboravio... Ali i on se nije prodavao posle 2005/06... zar ne ? Barem kod nas ?
  18. Pa i ja bi rekao da su malo manji...sva tri modela su entry-level,ne mozemo bas ocekivati cuda Dok su recimo NC700 modeli sasvim fino veliki. Probao sam NC700x na NAVAK stazi u Subotistu kad su bili "Honda adrenalin dani" i mogu reci da je ok motor,onako velicinski - ima ga ...mada sam ja skroz prosecan po gabaritima : 181cm i 90tak kg
  19. Jeste ,postojala je do 2003 CB500E,potpuni naked s okruglim farom i CB500S sa polu-oklopom a evo sad posle tacno 10 god se vratila izmnjena na sajmu u Milanu EICMA ...a s obzirom da njen veci brat NC700S u Hondinom zastupnistvu kad nas kosta 5490 e,mislim da ce cena ove 500ke biti vise nego konkurentna
  20. e da... Agregat u pitanju je Hondin paralelni twin sa 8 ventila,dve bregaste u glavi motora (DOHC) 471 ccm ,vodeno hladjen ,snage 35 KW / 48 KS (pri 8 500 o/min i 43 Nm) sve u svemu fina mahinica i jos Honda Na istoj osnovi postoje i modeli sa oznakom "X" i "R" u sufiksu i predstavljaju, prvi enduro a drugi sportsku varijantu....trkalicu
  21. Konacno se Honda dosetila i ponudila nesto za bajkere s plicim dzepom ali i manjom kubikazom,jednostavnijim layout-om u duhu nekog proslog vremena (koncepciski mislim..) dva tocka,agregat,rezervoar i sediste... Ne moz' jednostavnije Sta Vi kazete ?
  22. ok,nisam mislio nista lose...to je bio samo dobronameran komentar
  23. Upravo tako Nego,htedoh da kazem jednu stvar... iscitao sam Vasu temu od pocetka do kraja i zaista ima puno korisnih inf. i za sadasnje vlasnike i za potencijalne ,koji bi usli u "sektu" (gde ubrajam i sebe). Na kraju krajeva za to i sluze ovakvi i slicni forumi...pored druzenja - jelda. Stoga jedan mali apel na one koje imaju nameru da nesto novo pitaju...pogledajte prvo sta je u temi vec napisano(tipa - velicine guma,kolicina ulja i sl.) da se ljudi odavde ne ponavljaju 100x ,jer po meni, to je malo odraz nepostovanja istih tih ljudi od kojih trazite odgovor.. Nemoj da vas mrzi,ima jos sto-sta korisno da se sazna a sto mozda niste ni znali da vam treba Pozzz i sretno forumashenje
  24. Ćefa bajker

    HONDA CB 500

    Koje su model Continental-ke ? ..i dimenzija,a koje si imao pre ?
  25. U svakom slucaju Troublemaker msm. da nije bas validna ivesticija ,puci na takav motor jos 400-500 e doci ces na cenovni rang kolege s foruma stilgar koji isto prodaje ER5 neko vreme a kupaca nema...
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja