Jump to content

Moto Zajednica

Okolina Lazarevca 10.01.2007.

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Leti cesto vozimo ovu turu biciklom. Kad vec imamo ovo januarsko leto, resio sam da ljutoj masini malo protegnem noge.

s82n1_trasauc5.th.jpg

Ususkan u kacigu i toplo odelo krenuo sam po blagom popodnevnom suncu. Vec posle par kilometara se vidi najlepsi deo puta brdo Vagan.

VKGgW_picture0071024x768ta2.th.jpg

Do Vagana se stize lagodnom voznjom preko malog mesta Darosava (bivsi Partizani). Ko nije prolazio neka pogleda spomenik u centru mesta. Podigao ga je otac u spomen na 9 sinova poginulim u Kumanovskoj bici.
Sa Vagana puca pogled na okolinu pa se vide Kosmaj, Avala i Bukulja koja je u neposrednoj blizini. Atmosfera nije bila bas cista pa evo kako je izgledao Kosmaj u izmaglici:

RxoMo_picture0111024x768dj7.th.jpg

Dalje put ide preko Zivkovaca. Velja se potrudio te je sad ovde potpuno nov asfalt. Neki delovi ipaj jos nisu gotovi, pa treba biti oprezan jer se iznenada moze uleteti u nezavrsen deo. Teskoce mi je pravilo i sunce jer sam stalno vozio ka zapadu pa na momente nisam mogao da vidim vise od 30-tak metara. Posto je ovo ipak januar, delovi krivina u senkama su jos vlazni, a na samom Vaganu ima dosta zaostalog snega. Dakle, oprez!

i9Tfo_picture0141024x768xf9.th.jpg

Petnaestak kilometara prelepog puta i okoline dovodi me u Belanovicu, malo mesto u kotlini. Na zalost, basta mog omiljenog kafica iz letnjeg perioda nije radila (ipak nije _toliko_ toplo) pa se ovde nisam zaustavljao. Ispod Vojine vikendice ususkane izmedju borova, put se odvaja desno za Brajkovac. Opet nov asfalt (ko ce kome nego svoj svome) opet predivna okolina.

KjAP4_picture0211024x768up3.th.jpg
404.jpg
qEgHQ_picture0301024x768mc7.th.jpg

Ubrzo se stize u Brajkovac. To se vec nekoliko godina nalazi ovo:

BVbfG_picture0361024x768jj3.th.jpg

Avion je bio u upotrebi u RV od 1953 do 1968 godine. Preostali deo puta do Lazarevca ide preko Stubickog visa (najvisa tacka opstine Lazarevac 380 mnv). Takodje odlican asfalt, vijugav put kroz sumu. Treba posetiti crkvicu brvnaru par kilometara posle Brajkovca.
Sve u svemu jedna lepa opustajuca voznjica, meni prva sa ovim motociklom, a sve ovo je samo vezba za predstojece leto. Sto rece neko: Kad porastem bicu Djura (mada sam stariji od njega) :D

Pozdrav svima.

6Ki2e_picture0231024x768qb4.th.jpg
BZgqi_picture0271024x768mx6.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Do kese :D

 

E, imam ortaka u Ljigu i èesto skoknem do njega, ali nisam prošao tim putem nikada. Baš æu sledeæi put da se provozam tuda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Pravi nachin da se provede sunchano popodne....Uzzivao sam chitajuci.

 

ps.Stavi na forum predlog za sledecu turu..videcesh da ce biti zainteresovanih.

Ja sam ZA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Svaka èast zemljaèe nadam se iskreno da æemo zajedno osvajati terene našeg okruga , doduše kada je kupim EN500

Pozdrav sve najlepše u 2007. i narednim godinama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja