Jump to content

Moto Zajednica

600 cc ili 1000 cc ?

Recommended Posts

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

...a kako ne smem da vozim dovoljno je da ti kazem da mi gsxr 1100 u proseku trosi preko 10 litara benzina....

Ovaj podatak govori mnogo, ali ništa dobro :D

 

Hajde kad si se vec umesao,reci sta ti to govori da i mi nesto naucimo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

meni govori da karboni nisu nastelovani kako treba :zvizduk::lol: :lol:

 

EDIT: E sad se zakuvava :Mina::moto3:

 

Mozes da ih stelujes koliko hoces kad ih vrtis preko 10 000 obrtaja,a 1100(tacnije 1127) kubika,i dynojet dizne mora da srce....nije to neki isprdak od 600 cm...:)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

more opleti 600ku 270,pa ce da visdis kolko trosi ...

ko litru i kusur nije vozio nema potrebe da komentarise nesto o cemu nezna sto se tice potrosnje i snage...i uopsteno aspekta voznje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha diversion 900, Kawasaki ninja zx 12 r, Kawasaki 1400 Gtr, Honda Varadero XL 1000 V

Nista ispod somica a ko misli na potrosnju onda nek okrece pedale !!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

more opleti 600ku 270,pa ce da visdis kolko trosi ...

ko litru i kusur nije vozio nema potrebe da komentarise nesto o cemu nezna sto se tice potrosnje i snage...i uopsteno aspekta voznje...

 

Koliko primecujem, mohikanac ni u jednom trenutku nije napisao da je stigao do 270, vec se samo pozalio da mu motor trosi preko 10 litar. Mislim da ce biti posla za tebe Boki... :lol:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

more opleti 600ku 270,pa ce da visdis kolko trosi ...

ko litru i kusur nije vozio nema potrebe da komentarise nesto o cemu nezna sto se tice potrosnje i snage...i uopsteno aspekta voznje...

 

Koliko primecujem, mohikanac ni u jednom trenutku nije napisao da je stigao do 270, vec se samo pozalio da mu motor trosi preko 10 litar. Mislim da ce biti posla za tebe Boki... :lol:

 

Hihihih kako se sami ispaljujete :)...dok je ova suza bila kod predhodnog vlasnika(limeni sa foruma) bas bokilic je cistio i stelovao karbove....tako da opet nema potrebe....mada i ako ustreba mogu i ja da cacnem,tako da je to najmanji problem..:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

more opleti 600ku 270,pa ce da visdis kolko trosi ...

ko litru i kusur nije vozio nema potrebe da komentarise nesto o cemu nezna sto se tice potrosnje i snage...i uopsteno aspekta voznje...

 

Koliko primecujem, mohikanac ni u jednom trenutku nije napisao da je stigao do 270, vec se samo pozalio da mu motor trosi preko 10 litar. Mislim da ce biti posla za tebe Boki... :lol:

 

taj motor je od limenog gruvao i vise....:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Ja sam zadovoljan sa 600. I to pola je veoma brzo. To sto ti za 1 sekundu brze stignes do 270, nije bas razlika, za onoga ko se ne trka

 

Aha, a F4 ide 270 km/h?

 

 

 

Tacnije 276kmh! 171mph=276kmh

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Majstor Boki kako mislis vise,jel vise od 10 litara benzina :) ili 270 km.....mada iz iskustva znam da moze da bije preko obe brojke :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja sam zadovoljan sa 600. I to pola je veoma brzo. To sto ti za 1 sekundu brze stignes do 270, nije bas razlika, za onoga ko se ne trka

 

Aha, a F4 ide 270 km/h?

 

 

 

Tacnije 276kmh! 171mph=276kmh

 

 

 

 

Ovo se ne priznaje :)... verovatno je vozio nizbrdo i to jos da mu vetar duva u ledja drgacije neee da bidneee :) haha

 

Evo sta kaze literatura... 256 max speed

 

http://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0CD4QFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.motorcyclespecs.co.za%2Fmodel%2FHonda%2Fhonda_cbr600f4%252001.htm&ei=xycaU52_MIL9ywPw2ICIDg&usg=AFQjCNEfi5QiZsFK3j2cxsRMjKO2mjicCw&bvm=bv.62578216,d.Yms

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2494 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Čitam ovu temu i ne mogu da verujem, kao i ostale pre ove na slične teme, nisu mi jasni ljudi koji zapnu ko mutavi na telefon. Pa trebalo bi, ako neko ima malo mozga u glavi, da je jasno da su ovo dve POTPUNO različite kategorije motora i da nisu nikako za poređenje. Ajde da ste poredili recimo 600cc vs 750cc pa i da razumem svrhu teme. Onaj ko je hteo da kupi 600 kupio je a ko voli litru i jače on to vozi ili će voziti. Nije u pitanju ni znanje ni umešnost da se vozi neki od ovih modela pa da ispadne recimo ovi što voze 600cc nemaju pojma a mi od 1,000 i + smo likovi, šmekerice ...

Ne vidim svrhu ove rasprave sem da iznesemo mišljenje ko šta voli i prednosti i mane tih modela a ne da se pišu cinični i podrugljivi, da ne kažem neku težu reč, postovi. Jednostavno poredite babe i žabe umesto da se realno iznesu mane i prednosti obe kategorije. Što neko napisa na početku pa i trke su razvrstane po kubikaži.

Da li neko misli da je onaj ko vozi litru bolji čovek, vozač ili šta već od onih što voze nešto slabije od njih. Pa šta li ti isti misle o vozačima skutera od recimo 150cc ?

Mislim da je tema otišla u pogrešnom smeru i da nema svrhe za mene da više išta pišem u njoj dok god se ovako nastavi. Nikad u životu se nisam dokazivao nad nekim ko je slabiji od mene. U ovom slučaju nikad nisam gledao ko šta vozi i koliko mu vredi motor a za to je dokaz i moje vožnje sa MSC jer gledam ko je kakav čovek i da mu pomognem a ne da mu nabijam neki kompleks što vozim bolji ili skuplji motor od njega.

 

Pozzz svima :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

...a kako ne smem da vozim dovoljno je da ti kazem da mi gsxr 1100 u proseku trosi preko 10 litara benzina....

Ovaj podatak govori mnogo, ali ništa dobro :D

 

Hajde kad si se vec umesao,reci sta ti to govori da i mi nesto naucimo..

Paaaaa, da bi prosek bio preko 10 litara, trebao bi recimo svuda da voziš 270, da bi mogao da održiš tako visok prosek, što je glupo, ali u tvom slučaju ne znači da je nemoguće.

 

Ili da je motor propisno razdrkan, što je prokletstvo "nepoderivih" mašina, na kojima svaki paćenik "dokazuje" koliko je mašina "nepoderiva", pri tom dokazujući samo koliki je paćenik, često ovo dokazivanje može da utiče i na "prosečnu" potrošnju.

 

Ili da su sposobnosti onoga koji ga je štelovao daleko, daleko ispod nivoa koji je sam reklamirao.

 

Ili da su motori od 1000 i više cc totalno retardirane sprave koje troše mnogo više nego što sviraju, a zadnja guma im traje 5minuta, uz to moraš okolo da se voziš stalno alkoholisan sa znanjem da nebitno kakvo sranje da napraviš zahvaljujući sistemu izvući ćeš se bez problema. Srećom znamo da to nije slučaj i da su primjeri koje daješ retardirani barem koliko i glava koja ih je iznedrila.

 

Kad malo razmislim ti si najgora anti-reklama za motore velike zapremine.

 

"Kupite litru, jer je potrošnja duplo veća za razliku od snage"

 

"Kupite litru, jer svuda možete(morate) da se vozite na vrh gasa"

 

"Kupite litru, jer ćete stalno imati potrebu da se dokazujete glupostima"

 

"Kupite litru, jer svaki argument možete da pobijete činjenicom da je vaš motor jači od onoga ko je u pravu"

 

Srećom pa nas je dovoljan broj svjestan kolike su ovo gluposti, dovoljno da ne dozvolimo da ovakve izjave budu činjenice u nečijim razmišljanjima i planovima, nego da svako koga interesuje dobije koliko toliko realne informacije, a neka za sebe odlučuje kao i svaka druga punoljetna osoba

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Arny da ti ne bi sve ponovo objasnjavao,jer 100 puta smo razglabali ja i ti o svemu.....evo ti jedna stvar pa malo razmisli i vidi da gresis... Svaki motor od 1000 kubika kad se zestoko potera ubije 10 litara opusteno,ali mogu da te razumem,jer se verovatno nisi sretao sa motorima velike kubikaze i snage...mada i 600 kubika kad se maltretira moze da potrosi ozbiljnu kolicinu goriva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

more realno,,ako gledamo..mnogi koi imaju litru ne koriste 50% onoga sto ona moze da pruzi...

a bogami ni vozaci 600cc ne kriste takodje punu snagu...

nema ni potrebe za tim sem bas pri nekom jurcanju....

sve zavisi doduse ko je u kojoj fazi :lol: kad bi covek mogo da ima 16 razlicitih motora i svaki po potrebi da vozi...neki za put neki za stazu za sumu za ono za ovo...

eh eh...

 

ja sa trebutno u fazi i da mi je 50tak ks dovoljno..

no dobro..sve ima svoje prednosti i mane..ja i mlada kad sednemo i polako klajkamo niz vojvodinu..i 600 mi zavrsava posao,...ok ima momenata kad zafali snaga litre,nije da nema...

a pa ima i kad mi se projurca bas onako muski.....pun gas sto se kaze...tad mi je i 1100 malo...ali sam sve redje u toj fazi...:lol:

na izlazu iz krivine realno..vise volim na 600 da zavrne gas do kraja nego na nekoj mocnoj hiljadarci...pojedine se u sred krivine na dodavanje gasa uspravljaju,,nezgodno...

bas bas zna da bude....brrrr 1hmm.gif ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

p.s.

oni sto imaju ili nemaju qq treba da sednu na cvaju od 500cm,pa cemo posle da pricamo o 600 ili 1000 :lol:

 

A šta misliš,još bolje da sednu na cvaju od 750 ccm :lol:

 

neka neka,,moja su taman za 250 cvaju....negu gamicu,dosta :) a 750..to bre ko ...uh nesmem ni da pomisli,mada.neka 500tka ko.....uuuhhhh :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Cvaja od 750 kubika je za arnya...ako bi smeo da je potera kako treba(mada cisto sumnjam) da vidi sta je potrosnja..posle toga potrosnja od 10 litara bi mu bila smesna :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Cvaja od 750 kubika je za arnya...ako bi smeo da je potera kako treba(mada cisto sumnjam) da vidi sta je potrosnja..posle toga potrosnja od 10 litara bi mu bila smesna :)

Poslje toga bi samo rekao "koja budala u ovo sipa" :lud:

 

A ti bi mogao da se prihvatiš usavršavanja sopstvenih sposobnosti, umjesto da bacaš neosnovane tvrdnje o tuđim.

 

Mada od nekoga ko je izgleda jedino sposoban da baca prašinu u oči ne očekujem neki veliki napredak na evolutivnoj lestvici, treba neko i da posluži kao dokaz da su ljudi nastali od majmuna

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

jednom probao

i zakljucio da je to ipak za nekog sa velikim qq....

e bre vas dvojica ...pod hitno da se nadjete na pivo i pragnje i da resite te vase cangrzarije ...bez da se ljubite posle :moto3:

u svakom slucaju litra je teza od 600..i to ima malo uticaja na komfor...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Cvaja od 750 kubika je za arnya...ako bi smeo da je potera kako treba(mada cisto sumnjam) da vidi sta je potrosnja..posle toga potrosnja od 10 litara bi mu bila smesna :)

Poslje toga bi samo rekao "koja budala u ovo sipa" :lud:

 

A ti bi mogao da se prihvatiš usavršavanja sopstvenih sposobnosti, umjesto da bacaš neosnovane tvrdnje o tuđim.

 

Mada od nekoga ko je izgleda jedino sposoban da baca prašinu u oči ne očekujem neki veliki napredak na evolutivnoj lestvici, treba neko i da posluži kao dokaz da su ljudi nastali od majmuna

 

Sta da usavrsim....ja sam savrsen,ja sam najsposobniji xixixiix :)

 

Sad ozbiljno,ja sam te zvao da zoves kad god hoces a se oprobamo u voznji bilo gde ti nisi smeo....tako da o cemu dalje da pricamo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Cvaja od 750 kubika je za arnya...ako bi smeo da je potera kako treba(mada cisto sumnjam) da vidi sta je potrosnja..posle toga potrosnja od 10 litara bi mu bila smesna :)

Poslje toga bi samo rekao "koja budala u ovo sipa" :lud:

 

A ti bi mogao da se prihvatiš usavršavanja sopstvenih sposobnosti, umjesto da bacaš neosnovane tvrdnje o tuđim.

 

Mada od nekoga ko je izgleda jedino sposoban da baca prašinu u oči ne očekujem neki veliki napredak na evolutivnoj lestvici, treba neko i da posluži kao dokaz da su ljudi nastali od majmuna

 

Sta da usavrsim....ja sam savrsen,ja sam najsposobniji xixixiix :)

 

Sad ozbiljno,ja sam te zvao da zoves kad god hoces a se oprobamo u voznji bilo gde ti nisi smeo....tako da o cemu dalje da pricamo....

Ne dokazujem se trkanjem na ulici, nemam potrebu da ikome išta dokazujem, pogotovu ne tebi... Ti ako imaš, tvoj problem, nemam nikakvu namjeru da postane moj... Veličinu 00 dokazujem tamo đe je bitno, a to što ti imaš potrebu da svi "drugari" znaju, pa kao što rekoh, tvoj problem i već sam ti rekao da nisam od "onih" i da me se kaneš po tom pitanju

 

@bokilić

Da gori, ne bi se popišao na njega, toliko mi je stalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Cvaja od 750 kubika je za arnya...ako bi smeo da je potera kako treba(mada cisto sumnjam) da vidi sta je potrosnja..posle toga potrosnja od 10 litara bi mu bila smesna :)

Poslje toga bi samo rekao "koja budala u ovo sipa" :lud:

 

A ti bi mogao da se prihvatiš usavršavanja sopstvenih sposobnosti, umjesto da bacaš neosnovane tvrdnje o tuđim.

 

Mada od nekoga ko je izgleda jedino sposoban da baca prašinu u oči ne očekujem neki veliki napredak na evolutivnoj lestvici, treba neko i da posluži kao dokaz da su ljudi nastali od majmuna

 

Sta da usavrsim....ja sam savrsen,ja sam najsposobniji xixixiix :)

 

Sad ozbiljno,ja sam te zvao da zoves kad god hoces a se oprobamo u voznji bilo gde ti nisi smeo....tako da o cemu dalje da pricamo....

Veličinu 00 dokazujem tamo đe je bitno...

 

 

 

Brate znao sam da si kukavica,ali da si tolika ckapi,nisam mogao ni da predpostavim :)....mada kada je mrco montenigers bio jak na delu, vec samo na recima,po tome ste opste poznati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja