Jump to content

Moto Zajednica

SAVA Gume - iskustva

Recommended Posts

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ove gume su dual sport, ja imam sava racing gume na R motoru i pokazale su se dobro. Kad su hladne, klize zadnja malo, sto je i normalno. Po kisi sve ok kada se vozi malo pazljivije. Prosao vise od 11 000 km ove sezone sa njima, na zadnjoj se vidi da je trosena, ali ce izdrzati jos pola, mozda i celu sledecu sezonu, prednja ko nova. Sve u svemu, dobre gume, solidnog kvaliteta, ni najbolje ni najgore a pristupacne po ceni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: HONDA TRANSALP xl600v

Ove gume su dual sport, ja imam sava racing gume na R motoru i pokazale su se dobro. Kad su hladne, klize zadnja malo, sto je i normalno. Po kisi sve ok kada se vozi malo pazljivije. Prosao vise od 11 000 km ove sezone sa njima, na zadnjoj se vidi da je trosena, ali ce izdrzati jos pola, mozda i celu sledecu sezonu, prednja ko nova. Sve u svemu, dobre gume, solidnog kvaliteta, ni najbolje ni najgore a pristupacne po ceni.

 

Hvala!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Honda TA i VF 750 sabre

Ja sam uzeo prednju mc 24 invader, sve u svemu nije losa,jos vrijedi ona stara "koliko para toliko muzike",a i ne moze se imati prevelika ocekivanja za gumu koja kosta 40eur sa montiranjem ;)

Po makadamu mi se dobro pokazala,al cini mi se da nije za nekih vecih brzina i krivina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: HONDA TRANSALP xl600v

Jbg za potpun utisak moras da imas obe gume iste. Svaka guma za svoju podlogu. Ne moze covek da vozi krampone i da kuka kako nije za asfalt. Moje su MC30 obe nove i one su 90posto za asfalt. Vozim ih po gradu 7 dana i utisci su vise nego pozitivni! Cekam da izadjem malo, mozda za pocetak na Raljaring pa da vidim kakve su za ozbiljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Moji utisci sa MC50 su dobri za 6000km. Par kočenja naglih gde je prednji točak blokirao i nije gubio pravac, zadnji standardno po linijama zna da zeza. Sve u svemu, za pare koje sam dao za komplet, fenomenalna guma.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Tragom ove teme nabasam na dual sport model Sava GetAway MC60 sa vrlo zanimljivim konceptom onroad i offroad oblika krampona, u zavisnosti od smera montaze. Na jednu stranu je putno orijentisana cime bi trebalo da se obezbedi duzi vek eksploatacije uz nesto umanjene off karakteristike, dok druga ravno secena strana krampona bi trebala da konkurise gumi kao sto je Conti TKC80.GETaWAY-MC60.jpg

 

 

 

Evo nesto malo vise o njoj na ovom, nadam se nepristrasnom i objektivnom, testu

 

http://www.advpulse....ires-sava-mc60/

 

Pa ako se slazete da malo prodiskutujemo o njoj, kao i da mi pomognete da nadjem cenu za par ovih guma, obzirom da pretraga domaceg trzista mi nije posla za rukom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Бела Црква-Нови Сад
  • Motocikl: ExHonda Transalp XL600V, Suzuki V Strom 650XT

meni se za kratko vreme ok pokazala Sava ivader

 

E hvala, znaci ok su.. posto sam kupio Transalpa sa novom zadnjom, pa reko da kupim sad pred sezonu i prednju pa da imam novi set..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Samo napomena da su van puta skoro ne upotrebljive. Imo sam gadne muke sa njom po nekategorizovanim putevima. Za asfalt ok, naravno da ima i bolje al za te pare sigurno ne.

Pričam o Invader MC30 gumi, o ostalim modelima nemam informacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ove GetAway MC60 izgledaju skroz zanimljivo, nesto kao karoo 3. Pitanje je samo da li to ima kod nas da se kupi i koja je cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Бела Црква-Нови Сад
  • Motocikl: ExHonda Transalp XL600V, Suzuki V Strom 650XT

Samo napomena da su van puta skoro ne upotrebljive. Imo sam gadne muke sa njom po nekategorizovanim putevima. Za asfalt ok, naravno da ima i bolje al za te pare sigurno ne.

Pričam o Invader MC30 gumi, o ostalim modelima nemam informacija.

 

da da to sam i predpostavio posto i na savinom sajtu pise da su 90%on 10%off road.. tako da to mu dodje to...

tek sam pazario motor tako da ce lepo pasovati ne planiram jos off da vozim jer mi je pre svega zao da odmah njakam motor..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Jel neko ima neka bliza i preciznija iskustva sa savom mc 30? Planiram da uzmem za dominatora, vozim vecinom po gradu i poneko putovanjce. Svaki savet (moze i da nije sava) dobrodosao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Бела Црква-Нови Сад
  • Motocikl: ExHonda Transalp XL600V, Suzuki V Strom 650XT

Jel neko ima neka bliza i preciznija iskustva sa savom mc 30? Planiram da uzmem za dominatora, vozim vecinom po gradu i poneko putovanjce. Svaki savet (moze i da nije sava) dobrodosao..

Ja ih peglam vec nekih 1000km odlicne su za sad, za po gradu super.. odnos cena kvalitet to je to...  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

I ja ih imam na svom TA. Do sad presao nekih 3000km. Gume su odlicne po suvom ali na kisi mora malo pazljivije da se vozi. Sve u svemu za te pare mislim da bolje nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja