Jump to content

Moto Zajednica

Apolo 250 Problem

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Vozimo se danas mi sa motorima.I ja presao put i dao malo jaci gas i odjednom se culo nesto cudno.Ja ukocim i probam na akomulator da ga ponovo upalim,a on vrti akomulator al nemoze da vergla.Probam da palim na kurbu,kad kurbla nema kompresiju.Ima al neku malo.Mozes rukom da je guras,a pre sa nogom pa imas probleme.Sta moze da bude ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Najverovatnije je prezupcio i iskrivio ventil, kad pukne lanac najcesce se zaglavi pa nebi mogao ni da zavergla.Kvacilo nema nikakve veze sa verglanjem a i nema lanac sa alnasera.Cuje li se gde sistanje dok kurblas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

kakve veze moze da ima kvacilo sa paljenjem :stabre:

Vidi dok verglas ili kurblas dal izbacuje ista na auspuh ili dal uvlaci vazduh na auspuh(zatvori sakom top). Ako uvlaci ili izbacuje, onda su verovatno ventili ili kompresija, ako se ne desava nista moze lako da se desi da bude frajlauf(sto meni najvise na to lici)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Kad hocu da ga upali na dugme,akomulator se prosto cuje kao da radi na prazno.Necuje se zvuk verglanja,nego smao akomulator.Dok sa kurblom nista.Nzm sta je moglo da mu se desi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Da me ubijes ako sam ikada cuo akumulator,i na prazno a i na puno :stabre:.A kako ti to cujes moja topla preporuka ti je da to oteras kod nekog majstora da on to pogleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Vozimo se danas mi sa motorima.I ja presao put i dao malo jaci gas i odjednom se culo nesto cudno.Ja ukocim i probam na akomulator da ga ponovo upalim,a on vrti akomulator al nemoze da vergla.Probam da palim na kurbu,kad kurbla nema kompresiju.Ima al neku malo.Mozes rukom da je guras,a pre sa nogom pa imas probleme.Sta moze da bude ?

 

Glavni problem je što se "vrti akOmulator", to nikako ne valja, treba da miruje.:zvizduk:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Vozimo se danas mi sa motorima.I ja presao put i dao malo jaci gas i odjednom se culo nesto cudno.Ja ukocim i probam na akomulator da ga ponovo upalim,a on vrti akomulator al nemoze da vergla.Probam da palim na kurbu,kad kurbla nema kompresiju.Ima al neku malo.Mozes rukom da je guras,a pre sa nogom pa imas probleme.Sta moze da bude ?

 

Glavni problem problem je što se "vrti akOmulator", to nikako ne valja, treba da miruje.:zvizduk:

Pazi opasna je stvar i kad kurbla izgubi kompresiju :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Sutra cu da pogledam bolje.Ne cuje se ovako kao sto je na snimku.Pokusacu sutra da snimim,pa da posaljem.Sutra mi dolazi majstor,pa vam javljam sta je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

E moji prijatelji ne znam sta vise da radim sa ovim motorima.Svaki motor koji sam kupio je imao greske.Akolator se cuje kao brusilica(isto).Treba da menjam ventile.Popucali neki srafovi kod nekog malog zupacanika.Mora da se otvara masina.Popravka od 50-100e.Ko hoce nek dodje da ga tera dobice ga za male pare.Tuga vise sa ovim motorima.Nek ga neko nosi ne mogu ocima da ga gledam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Zbog takvih stvari se povede neko ko se razume ili platis majstora da pregleda motor prilikom kupovine ako se ti nerazumes.Il bar kad vec kupis motor na nevidjeno oteras u servis na pregled i eventualnu popravku puno to jeftinije kosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

E jbga, ja ti postavim temu i tebe mrzilo da čitaš, Apolo ima boljke i ko ima volje da se sam izbori sa tim jeftino će doći do motora, mislim da je nov bio oko 1000e ne znam kakav se kvalitet mogao očekivati za te pare.

 

Ako si mislio da ćeš za male pare da kupiš polovan kineski motor kome ništa nećeš trebat sređivat, ti živiš u bajci i volio bih da ti se pridružim ako ikako mogu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja