Jump to content

Moto Zajednica

Skuterom u Rimini na Moto GP 2014

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Yamaha xc300 Versity

Poziv svim MAXI SCOOTERASIMA pa da vidimo ko je ZA.

Osnovna ideja je da se krene u sredu, preko Bosne koridorom, i spavanje negde u Banja luci, četvrtak ujutru, pravac Trst jos uvek ne planiranom rutom i spavanje uvece negde u blizini Trsta (Trst je skup) i onda u petak pravac staza Misano adiatico (Rimini). U subotu druzenje sa ludim Italijanima i masom motora, trening Moto GP, a u nedelju trka. U ponedeljak povratak istim putem ili pravac Bari, trajektom za Bar pa kroz južnu Srbiju i preko privremenog graničnog prelaza Brodarevo, malo odmora na nekoj planini po izboru i to bi bilo to.

 

Ko ima dovoljno vremena, para i volje neka se javi pa mozda mozemo da se organizujemo ...

U svakom slucaju ja idem ako Bog da posle 25 maja 2014-e, svojom Yamahom XC300 versity, bar sa jos jednim drugarom ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Yamaha xc300 Versity

To Zlaja: POJMA nemam koliko bi kostalo. Tek sam poceo da stavljam na papir ... Ima od BG-a oko 1100 km i treba lepo isplanirati. Postavicu tacan plan za 20ak dana.

To Kudi: Ima neka banka usput pa cemo da se snadjemo za lovu, a za motor jbg, IPAK NISTA BEZ NJEGA ...

To SuperPOP: Nemoj brate da se razvodis. Ja na taj put idem kao na POSLEDNJI, jer posle toga cu morati na ludi kamen !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Yamaha xc300 Versity

Auuuuu skijash sad si me GADNO zbunio !!!

 

Možda jeste i u Muđelu ali poenta mi je u putovanju na neki Moto GP ...

 

A na žalost sad videh http://www.motogp.com/en/news/2013/2014+motogp+calendar+announcement kalendar trka gde lepo piše

1 Jun Italy, Mugello Circuit

 

14 Sep San Marino & Riviera di Rimini, Misano World Circuit

:stabre:

Dobro je da nisam pokušao da organizujem novogodišnji skup jer bi u mojoj organizaciji verovatno bio 21.08.2014 :lol:

 

U svakom slučaji VELIKO TI HVALA. Da nebi tebe ko zna kad bih obratio pažnju na taj ''detalj''. Ali ipak ostaje plan ITALIJA -YAMAHOM XC300 -MOTO GP 2014 ... ne zvao se ja Lorimer (a i ne zovem se tako)

 

Hvala skijash još jednom ...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Daleko je vec sada praviti detaljan plan, ko zna sta sve moze da se desi.

Ali u nacelu ja sam za, dali sa skuterom ili vecim motorom ostaje da se resi od drustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Yamaha xc300 Versity

Ej mali_zeleni, kao što rekoše polic i Djubre Toxictrace ima do računice izgleda još mnogo vremena. Za sad samo ideja i predlozi pa tamo negde mart- april- maj vredi praviti tačnu računicu, naći mesta za spavanje (hostele ili ''livade'' za šatore ili možda 5*).

Svi koji budu ZA i imali neke ideje okupiće se početkom sezone na jednom mestu pa se onda dogovaramo ... ali meni već :ooo: (curi voda na usta) od nestrpljenja kad će 27 maj.

 

 

Čujemo se još ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Sto se racunice tice, google maps kaze da do Rimini-a, autoputem BG-ZG ima 1020. km. Znaci u oba pravca otprilike 2100km. Neka svako vidi koliko mu trosi motor na 100km i nek to pomnozi sa 21 i dobice l;itrazu za gorivo. Jel ima neko neki hostel za prenociste, jer google kaze da se putuje do tamo skoro 10 sati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Yamaha xc300 Versity

A na žalost sad videh http://www.motogp.co...ar+announcement kalendar trka gde lepo piše

1 Jun Italy, Mugello Circuit

 

14 Sep San Marino & Riviera di Rimini, Misano World Circuit

:stabre:

Dobro je da nisam pokušao da organizujem novogodišnji skup jer bi u mojoj organizaciji verovatno bio 21.08.2014 :lol:

 

U svakom slučaji VELIKO TI HVALA. Da nebi tebe ko zna kad bih obratio pažnju na taj ''detalj''. Ali ipak ostaje plan ITALIJA -YAMAHOM XC300 -MOTO GP 2014 ... ne zvao se ja Lorimer (a i ne zovem se tako)

 

 

 

Људи, мораћу сам себе делимично да цитирам још једном и да обришем тему зато што сам се обрукао ...?

 

Трка је 01. јуна у Муђелу а не у Риминију!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova

Sto se racunice tice, google maps kaze da do Rimini-a, autoputem BG-ZG ima 1020. km. Znaci u oba pravca otprilike 2100km. Neka svako vidi koliko mu trosi motor na 100km i nek to pomnozi sa 21 i dobice l;itrazu za gorivo. Jel ima neko neki hostel za prenociste, jer google kaze da se putuje do tamo skoro 10 sati

 

ne ide se u rimini nego u mudjelo sto je tim tvojim putem ravno 1000km(2000 u oba smera ).

 

inace ja nisam zamishljao da idemo autoputem... zamishljao sam da idemo preko bosne pa npr u plitvicama provedemo jedan dan pa onda se vozimo po istri tamo oko mesta Sezana (slovenija) i onda polako preko severne italije (npr bolonja kida)dodjemo do mudjela sa jednim izletom u firencu...

 

a drugu rutu sam zamishljao pravac crna gora ili dubrovnik, pa onda brodom do italije pa onda usput obidjemo par mesta (firenca i piza(mada piza nije nista posebno)) itd

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

da podelim sa vama iskustva iz rimini-mudjelo kombinacije.Organizovo sam se pre dve godine da odem na more 2 nedelje u rimini bas kad je trka u mudjelu i da je obavezno posetim.Naravno motorom,ali moja lepsa polovina koristisvoj sarm-citaj ucena i odemo agencijskim prevozom nadajuci se da cu iznajmiti nesto za odlazak u mudjelo.Ali cene jake-skuter 50ccm 80 eura dnevno maximalno do 30 km predjenih,sve preko 1 km 1 euro.Niko nece da spusti ni 5 eura.Bicikl 35 eura koga tozanima a sat 10--15e.Malo vece kubikaze 500-750 ccm 350 eura dnevno..Cene maskr.Ali recimo panda ili neki mali koreanac isto 80 eura na dan.,spram skutera dzaba.Ja se odlucih za pandu ali eto ti i polog za srpski pasos 3500-tri hiljade petsto eura kesa ili kartica sa nekom blokadom u toj sumi.Srbin nemoze ni auto da iznajmi..Sta cu nemam izbora i ja u 6 ujutru krenuh da stopiram na magistrali sa natpisom mudjelo.Uspeo sam da dodjem do bolonje i posle prema firenci do iskljucenja za mudjelo tek oko 12 sati.Niko ziv nece da stane i ja oko 2 sata oducih da stopiram nazad za bolonlju .Istovari me covek jedno 15 km od centra i ja pesaka pa vozom-nikad vise stopiranje.Tu skontah da sam mogao sve vozom ali me zeznuo nas domacin u riminiji koji mi je rekao cene voza za neki sto ide 300 na sat i to prvu klasu pa sam unapred odustao.Ali ispali da moze da se dodje i za malo para samo ja to nisam znao pre trke.KO bude isao iz riminija u mudjelo ima juzni put preko apenina do firence pa mudjeo ili severniji put moze bez firence do mudjela.Autoput ne preporucujem duze je jedn 40 km u jednom pravcu i putarine su skupe .I TAKO JA NA KRAJU NI NEVIDEH TRKU ALI DAJ BOZE BICE OPET I TO SAMO MOTOROM sa ili bez zene.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Yamaha xc300 Versity

Hvala ti sasa ns2, sto si se ukljucio. Ovakvi nam drugarski saveti trebaju ! Doduse, bolje bi bilo da si odgledao trku ali ima vremena ...

Mi cemo ako Bog da tamo motorima a da li cemo da vodimo i žene, to ostavljamo svakom ponaosob. Nije, bar meni sama trka najbitnija ali je "cilj" i povod za druzenje i putovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

I ja sam za to da se ide preko Bosne, nego me zanima, kolege koje bi isle skuterima, koliko ti skuteri mogu da idu uzbrdo i koliko su izdrzljivi? Mislim naravno skutere od 50ccm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Skuteri od 50 ccm mogu doci do tamo ali bi se dobro namucili i dosta bi im trabalo da se dokotrljaju do tamo!!!

Moj predlog i preporuka je da neidu manji motori od 250 ccm,zbog svacijeg dobrog!!!

Necemo divljati sa brzinama,ali i verujem da niko nezeli da idemo do Italije prosecnom brzinom od 50 km/h!!!

Nikog neprozivam,nego je to topla preporuka!!!1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja