Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki zx6r 2005 kako proveriti kolicinu ulja u motoru

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: VOZDOVAC

Pozdrav drugari interesuje kako mogu da proverim koliko ulja imam u motoru posto mi je covek od koga sam ga nedavno kupio rekao da je letos menjao ulje i da nema potrebe da ga menjam niti dolivam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

trebalo bi da ima mali prozorcic na agregatu dole sa leve ili desne strane, taj prozorcic sluzi za kontrolu nivoa ulja, i ako je nivo izmedju sredine i gornje tacke onda je ok, naravno, nivo se gleda kad je motor u uspravnom polozaju, ne kad je nakrivljen na copavoj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Sa desne strane dole kod cepa za dolivanje,imas stakleno okce,ispravis motor,i vidis nivo ulja.Treba da je na polovini,odprilike.Imas max-min.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Izvrnes motor naopacke(kao kada na bajsu menjas gumu) te ga upalis da se doooobro zagreje....zatim: Ako se zadimi-ulja ima dovoljno!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Kawasaki zx6r

Izvrnes motor naopacke(kao kada na bajsu menjas gumu) te ga upalis da se doooobro zagreje....zatim: Ako se zadimi-ulja ima dovoljno!!!

 

Hahah a daj nemoj zezati kolegu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: VOZDOVAC

Zanimljivo je sto ljudi imaju smisla za humor u ovim teskim vremenima.Ha, ha, moja dilema i jeste upravo zato sto mi na tom staklencetu sa donje desne strane nivo ulja deluje otprilike kao na prikazanoj slici sto je ispod minimuma.Pa se stoga pitam sta raditi, dali dolivati ili komplet menjati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Zanimljivo je sto ljudi imaju smisla za humor u ovim teskim vremenima.Ha, ha, moja dilema i jeste upravo zato sto mi na tom staklencetu sa donje desne strane nivo ulja deluje otprilike kao na prikazanoj slici sto je ispod minimuma.Pa se stoga pitam sta raditi, dali dolivati ili komplet menjati?

 

Pa kavasaki je to. :D

S obzirom da ti je rekao da nema potrebe da dolivas, ja bih to promjenio sa sve filterom naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako gledas dok motor radi, ili dok je na copavoj...neces nista da vidis. Moras da ga postavis na centralni stender, ostavis tako da odstoji i vidis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

zx6r sa centralnim stenderom? :D

Ili si mislio na stender pod zadnjim tockom? Zar nece to da podigne zadnji kraj i poremeti sliku?

Ja motore bez fabrickog centralnog stendera stavim na copu da odstoje, a onda motor ispravim u balans na tockovima i provjerim nivo. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

mislio sam na onaj sto se poturi pod tocak....znam da tu nema centralnog. Nista to ne remeti, ja tako gledam svoje vec godinama. Tesko je drzati i gledati, rizikujes da ti prevagne na neku stranu, a kad krene...ciao zdravo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Kad kupis motor odmah menjaj filter i ulje. Bez obzira sta ti bivsi vlasnik kaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Ako se doliva ulje mora biti isto kao u masini, Ulja ne smes nikako mesati makar bila najkvalitetnija. Najbolje je da to zamenis sa filterom naravno, ali ne sada vec pred sezonu, jer ulje u motoru vremenom gubi svojstva, pogotovu ako je sintetika. U kanti moze stajati 5 god. bez problema, ali u motoru ne. Sto se tice kontrole nivoa u predhodnim postovima ti je lepo objasnjeno, jedino bih dodao da ako se gleda kad je motor hladan, onda treba da bude pri vrhu, jer kad upali povuce odredjenu kolicinu ulja i smanji nivo. Najpravilnije da zagrejes motor, izturiras, ugasis i sacekas 2-3 minuta i pogledas nivo. Tada trba da bude izmedju crtica. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: VOZDOVAC

Hvala ljudi danas sam upalio i zagrejao masinu a potom je ugasio i pustio je dva do tri minuta i naravno ispravio motocikl.Nivo ulja je oko linije koja pokazuje minimum tako da na prolece negine zamena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja